AdamZetor12145

Stan zbóż po zimie

Polecane posty

zetor10045    13

U Mnie jak do tej pory to widać tylko miedze na polach ;) trzeba jeszcze poczekać żeby się rozpuściło bardziej ,podobno zima ma jeszcze powrócić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Petekw    3

Szczerze to ja już nie wierze w powrot zimy. I dobrzee zreszta :P. U mnie juz sniegu praktycznie nie ma. Za to woda w piwnicy jest ;)

Dzis ogladalem pszenice na jednym polu i drugim, to przezimowała bardzo ladnie, ladna w miare zielona bez zadnych przebarwień. Za to pszenzyto zrobilo mi sie miejscami (takie place) bardzo zółte. Wydaje mi sie ze to przez nadmiar wilgoci. Planuje je potraktowac saletra amonowo-wapienna. Co panowie o tym sądzicie?


Zetor 8540
MF 365
Ursus C-360 3P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ROBERTD    0

U mnie duzo roslin jaby zgnilych choc woda nie stala na polu. Nie wiem czy "ozyja"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Huberto89    62

U mnie przężyto przezimowało bardzo ładnie pomimo tego że na tym polu jest bardzo mokro natomiast przenica na suchszym jest żułta ;)

Nie wiadomo co z tego wyrośnie naszczęście mały kawałek jest zasiany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Florek93    27

U mnie jeszcze jest trochę śniegu , ale tam gdzie go niema da się ocenić stan zboża i powiem że przezimował w miarę dobrze .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ferdek255    24

U mnie Na polach praktycznie nie ma już śniegu i niewem czy pszenicy nie będe przesiewał :/


Moje Maszynki
Pronar 82sa
Mf 255
Zapraszam na mój profil na www.youtube.pl/rysiek112

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukaszjarm    4

u mni9e rzepaki sa bardzo ladne ale pszenica na mokrych polach jest taka do ziemi przybita ale tam gdzie troszke wyzej jest to jest ladna zielona ale dam jej saletre i pryse na krzewienie no i morze jeszcze karbenem na grzyba i powinno byc ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetor53400    2

Dzisiaj byłem na polu pszenicy , i powiem wam że jest zaje... :) 0 pleśni ,obsada w normie :) ale jeszcze nie całe pole jest odkryte . :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrek30    0

u mnie jeszcze leży śnieg ale mysle ze w okolicach soboty pola będą już bez pokrywy śnieżnej :) mam nadzieje że przy tych roztopach i ilości wody zboża nie powymiękają


MTZ 80
URSUS C-330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Byłem się przejść 2 dni temu, to muszę powiedzieć, że jest bardzo pozytywnie!

Rzepak bardzo ładnie się rozkrzewił i nie widać, żeby mu ta zima doskwierała, a pszenica równa jak stół i na kolorek nie mogę złego słowa powiedzień. Pszenżyto podobnie.


ArturKowalewo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
massey15    0

A powiedzcie mi czy jeśli szybko dałbym saletrę na tą pleśń śniegową to pozbędę jej się?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chom    1

Zaprawa nasienna ? A czy cieżko strawna dla chomików ? Mam problem z zoladkiem bo mnie ostatnio miszko31 strasznie zaniedbujesz i mam stresu i siedze w Twojej piwnicy, zostala mi tylko nadpsuta marchewka...


Chomik...wróg czy przyjaciel ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chom    1

Jeżeli tak, to zostaje nam do wyjasnienia kwestia mojej diety w tym sezonie polowym ! Sa trzy wyjscia :

1- bin

2- pole

3- spotkanie w cztery oczy jak ostatnio Miszka (pamietasz ? wymiękłeś...)


Chomik...wróg czy przyjaciel ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chom    1

Wracając do tematu to stan zbóż u Miszki po zimie jest ok. Sami doglądamy korzonki i czekamy na tłusty sezon.

Sarny też potwierdzają bardzo dobry stan części naziemnej-źdzbła w smaku w pożo ! Azotu nie pożałował. Farmer ogólnie ok, dba o zboże i o nas "szkudniki" też :) Choć czasami wyraża swoje uczucia do nas dość impulsywnie ale mu wybaczamy i trzymamy kciuki za tegoroczne zbiory.

Pozdrowienia dla Wszystkich Farmerów - Chom.


Chomik...wróg czy przyjaciel ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cihu    151

Co to za spam? Po co piszesz bzdury? Masz 10 lat? Niech ktoś zainterwniuje w tej sprawie. CO to jest wogóle? Nie maswz co robić to sobie wejdź na Nawszą Klase!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stachux    6

u mnie jak narazie to dobrze przezimowały zboża nie mogę narzekać..


KPK Kumurun Team...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

U mnie w życie jakieś białe plamy i pleśń, coś to wygląda nieciekawie :) wyjdzie coś z tego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez sambao
      Jeżeli ktoś ma doświadczenia jakiekolwiek na temat uprawy uproszczonej zapraszam do podzielenia się uwagami i spostrzeżeniami.
    • Przez volvofh12
      Sprzedam podłoże popieczarkowe z dowozem do klienta lubelskie podkarpackie mazowieckie świętokrzyskie 
    • Przez Klakier125
      Witam!!! Panowie co poradzicie na zwiększenie białka w przenicy?
    • Przez Holder
      Ze wzgledu na mokre warunki dopiero teraz bede aplikowal n2 w postaci RSM. Obawiam sie o poparzenia , rosliny sa juz dość wysokie i rozkrzewione . jakies porady jak zminimalizować to zjawisko?
    • Przez yanek_113
      Zakupiłem dzisiaj kwalifikowane nasiona gryki cena 500zl za 100kg. Przywożę do domu otwieram worek a tam pełno chwastów i to nie byle jakich - rzodkiew świerzpa,  dosyć sporo w polu widzenia. Jest to chwast trudny do zwalczenia, wiem bo sam mam kilka kawałków zapapranych i ciężko to wytępić a z gryki prawie niemożliwe do odczyszczenia. Co byście zrobili na moim miejscu? Próbować zwrócić do centrali  czy kontaktować się z producentem? Gdyby nie to że potrzebuje papier do integrowanej produkcji to miałbym to w głębokim poważaniu i zasiałbym swoją idealnie czystą… boję się za***ac sobie kolejne pola tym gownem
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj