AdamZetor12145

Stan zbóż po zimie

Polecane posty

kristofweid    0

U mnie troche wymokło tam gdzie jest niżej. ;) w porównaniu do ubiegłego roku bedzie lepiej ale nie tak jak powinno byc. ;)duża pokrywa śniegu troche zboża się udusiło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

u niektórych jest śnieg a u mnie pola są gołe i nie ma śniegu ( powiat Częstochowski) ostatnio były mrozy sięgające -15 stopni i delikatnie zmienił się kolor liści ale od jutra ma padać śnieg na szczęście ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Challenger    4

U mnie pszenica siana w pazdzierniku dostala ladnie po gaciach przez ostatnie mrozy :( Do tego po pierwszych roztopach zauwazylem, ze jest duzo plesni sniegowej na polach i duzo odejdzie zboza z tego powodu ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stachux    6

U mnie nie jest źle najbardziej bałem się o jęczmień ozimy bo siałem go pod koniec września ale ładnie wyglądał a dziś znowu śnieg go przykrył...


KPK Kumurun Team...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ARQ    0

Na dzień dzisiejszy stan określam na bardzo dobry. Nie ma pleśni śniegowej, nie ma przebarwień ale w kilku miejscach trochę przymarzła (końcówki liści przyłapało). Po deszczach był niezły mróz i gdzie było mokro to pszenica przymarznięta. Woj. lubuskie, gm. Niegosławice, Naridana, siana pod koniec września, zaprawa premis.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

U mnie Leontino siane 12 września(chyba) przezimowało również b dobrze. Miejscami trochę wyleciało ale to nawet i dobrze, trochę za gęsto wsiane :D.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobytempelton    161

Właśnie kolega wyżej który wcześno zasiał dobrze pisze , kto zasiał wcześniej i zboża wykształciły dobrze system korzeniowy to w miarę wygrały z zimą, ja siałem ok 20 październik i lipa jeszcze miesiąc temu gdy stopniał śnieg to na polach było zielono, a gdy przyszły mrozy to zrobiło się brązowo ... :(


Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrb14    192

bardzo ale to bardzo dobrze szczególnie w grochu i buraczysku, dawno takiej pszenicy nie miałem, mam 1 z wcześniejszych odmian to już solidnie kwitnie :) woj. lubelskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtas972    11

sucho?:unsure: w mnie miejscami zboze nawet nie wykielkowalo wygnilo bo woda stala jak byly deszcze a na jednym polu dopiero miesiac temu zasiane i pojdzie chyba w bele bo przeciez to juz nie wyrosnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomaszpa1    0

mi tylko usechł owies na 5 klasie :P , reszta zboza jest ok. miejscami gdzie nie gdzie przepaliło troche ale niewiele. jest ktos z was kto sprzedaje wieksze ilosci zboza???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
turtojs    436

piszecie że popadało, ale u mnie przez te ostatnie to tylko raz popadało i to tak co by sie nie kurzyło tylko a tak to nic chmury przepływają ale deszczu z nich nie ma i juz chyba nie będzie bo zapowiadają teraz tylko pogodę. Ogólnie nieciekawie sie robi. :( Zboża teraz wody potrzebują do nalania ziarna a tu nic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesmag    54

u nas na Kaszubach jest tak :kto dba ten ma,nawet na 6 klasie,a kto nie dba to nawet jakby systematycznie padało-cienko.

moje zboża są piękne,a ziemniak też jeszcze bez deszczowania tydzień by wytrzymał na luzie-a jest posadzony na 5-6 klasie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15352

Wojtas jeszcze urośnie, a 24 maja siałem jęczmień na bagnie i myślę że coś będzie. Co roku się sieje po połowie maja i coś tam urasta, aby ziele nie zbiło. W tamtym roku siałem 10 czerwca i jęczmień miał kłos tylko ziele górę wzieło i szkoda kombajnu było, to dostał randapem i przeorane po żniwach i taka próchnica że teraz piękne zboże na tym kawałku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ahme999    116

dawno zboża w okolicy nie były tak ładne i wyrównane, rokroczne przepeły gdzie zawsze była goła ziemia radośnie się zielenią,


-----PRODUKCJA MASZYN ROLNICZYCH NA ZAMÓWIENIE-----

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtas972    11

urosnac urosnie ale to dopiero wykielkowalo i napewno do konca lipca nie dojrzeje

ale nie ma sie co martwic krowki zjedza :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jendrek    124

A u mnie zboża to nawet nie chcę oglądać, tak przypaliło że plonu będzie połowa co w ubiegłym roku, owies to miejscami ledwo co kłos od ziemi widać,jęczmień nie wiele lepszy, pszenżyto wygląda jak fale na morzu :( :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez volvofh12
      Sprzedam podłoże popieczarkowe z dowozem do klienta lubelskie podkarpackie mazowieckie świętokrzyskie 
    • Przez sambao
      Jeżeli ktoś ma doświadczenia jakiekolwiek na temat uprawy uproszczonej zapraszam do podzielenia się uwagami i spostrzeżeniami.
    • Przez Holder
      Ze wzgledu na mokre warunki dopiero teraz bede aplikowal n2 w postaci RSM. Obawiam sie o poparzenia , rosliny sa juz dość wysokie i rozkrzewione . jakies porady jak zminimalizować to zjawisko?
    • Przez yanek_113
      Zakupiłem dzisiaj kwalifikowane nasiona gryki cena 500zl za 100kg. Przywożę do domu otwieram worek a tam pełno chwastów i to nie byle jakich - rzodkiew świerzpa,  dosyć sporo w polu widzenia. Jest to chwast trudny do zwalczenia, wiem bo sam mam kilka kawałków zapapranych i ciężko to wytępić a z gryki prawie niemożliwe do odczyszczenia. Co byście zrobili na moim miejscu? Próbować zwrócić do centrali  czy kontaktować się z producentem? Gdyby nie to że potrzebuje papier do integrowanej produkcji to miałbym to w głębokim poważaniu i zasiałbym swoją idealnie czystą… boję się za***ac sobie kolejne pola tym gownem
    • Przez AlexH
      Witam,
      co zasiać dla bydła na bardzo słabej glebie, żółty piach dotąd siałem co drugi rok seradelę ale, że coraz droższa a ledwo powschodzi bo wody nie ma i co polecacie zasiać, myślałem o wyce albo czymś takim, chodzi mi o to żeby wypędzić krowy i miały co zjeść, albo skosić rotacyjna i zrobić kiszonkę w bele
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj