AdamZetor12145

Stan zbóż po zimie

Polecane posty

rami    18

Mmożesz dać saletrzak 200kgha

Edytowano przez murtek3
Ok, już kolegę wyżej poprawiłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CROW    3

Mam jęczmień jary po 900pln/t około 30ton jakby ktoś

się chciał poratować!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CROW    3

Mam jęczmień jary po 900pln/t około 30ton jakby ktoś się chciał poratować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tedizetor56    95

Może ktoś chętny na pszenicę jarą w ilości 50 ton??? Cena 150zł/tona przy większej ilości negocjacja ceny.

chociaz jeden uczciwy sie znalazl i chce dolozyc! :lol:

Zetor Team.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro21    8

P i K juz nie dawaj jak na zime dawałes daj oczywiscie w zależnosci od oczekiwanego plonu ziemi i przedplonu przedsiewnie azot cos kolo 150-200 kilo pewnie potem puść tam jakiegos Grubera czy cos w tym stylu na 10-15 cm i siej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mazowszak    100

chociaz jeden uczciwy sie znalazl i chce dolozyc! :lol:

 

 

 

Heh mała pomyłka ;D po 1500zł/tona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mont    16

deszczu napewno bo susza , Polska to jednak dziwny kraj wyslalem do ARR wniosek do materialu siewnego a oni mi na to kontrole przyslali czy zasialem bo jak to sie stalo ze mam rachunki na 99 procent areau , wczoraj byli no i niestety mam wszystko kwalifikat i co ... :P , a ze pomazlo i agrobiznes mowil ze nawet moge na wiecej tylko ma byc protokul od ubezpieczyciela ktory tez mam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

U nas wszystko przezimowało minimum dobrze.Nawozy rozsiane i co najważniejsze pada od 2dni akurat wtedy kiedy najbardziej tego potrzebujemy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mont    16

ale sie wzruszylem , pan minister dzis obiecal po 100 PLN do ha co nieprzezimowal i oczywiscie kredyty ..... , ja za 100 to kupie kwintal jeczmienia paszowego lub bele slomy 120/160 , co wy na to , prosze o wasze OPINIE na temat zapomogi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

100zł to po to byś sie napił za to i nie miał siły isc i krzyczeć, ze mało. Jak komu 100ha wymarzło to akurat na 100 dni picia do zniw starczy, bo więcej to niestety na nic. Nie robił by z siebie durnia i juz lepiej by nic nie dawał niż osmieszać się taka kwota.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miszka31    31

niech se w d...e wsadzi te 100, da kredyty i czym spłacić? jak jare susza załatwi, coś też o prowie wspominał, ciekawe dla kogo będzie ten nabór i o ile będzie,gdyby miał trche pojęcia o rolnictwie, stanie upraw, to miesiąc temu by ogłosił stan klęski żywiołowej w owjewództwach najbardziej poszkodowanych, u mnie dopiero wnioski zbierają odnośnie stanu upraw, zanim powołają komisje to jare poschodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W wschodnim mazowieckiem (daw. siedleckie) oziminy przezimowały w 90%. 10% wymarzło. U nas śniegu było pod dostatkiem. Mimo tęgich mrozów, które były w lutym zboża ładnie zaczynają się zielenić. A te zapomogi to są takie aby rolnik z głodu nie umarł. Producenci kwalifikowanego materiału siewnego mogą wysoki popyt na swoje produkty wykorzystać i gwałtownie podnieść cenę, żeby na rolniku zarobić.

Edytowano przez sebekwolkasos

Jak rolnictwo daje zdrowym ludziom pożywienie, tak medycyna rokuje chorym zdrowie. - Aulus Cornelius Celsus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agrouki    9

u mnie w wielkopolsce to za materiałem kwalifikowanym chodzili jak pszczoły w ulu co transport przyjechał to zaraz wszystko znikało mało co sie nie pobili

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlkpmder    6

Sialismy jesienią kwalifikowane ziarno na dzień dzisiejszy to co przychodzi tirami to Badziewie zchodzi tylko dlatego że ludzie nie mają co posiać ale miałem troche swojej jarej pszenicy to porównując z tą co przywożą masakra przy normalnym roku nikt by na to nie spojrzał.I gdzie dziś są ci co palą zbożem w tym roku znowu zaczną palić węglem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nhfan    1

o odszkodowania składasz wniosek do swojej gminy w której masz wymarzniete rosliny.. formularz do wypełnienia czyt. wniosek też jest dostępny w gminie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
silva    19

30ha pszenicy prawie już przesiane a jeszcze troche będzie pewnie. Jak ktoś by potrzebował koło Lublina jeszcze sporo jary bym miał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PAWEL0128    8

ja miałem nadzieje że się zregeneruje było troche zielonego dałem saletry i kicha po świętach 25 ha przesiewam 10 zostawiał może z 5 da przy średniej 5 letniej 6.5 t/ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mont    16

w jednej rolniczej gazecie wyczytalem ze do 1 ha jeczmienia lub pszenzyta zaoranego dostaniemy 114 pln , pszenicy 136 pln ale pisze tam ze dostana ci rolnicy co mieli ubezpieczone pola , czy to prawda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
riki    1

mam dylemat z pszenicy zimowej za dużo nie zostało jakieś 60% odbiło i jest bardzo słabe poszło na nią już 250kg saletry ,jesienią oprysk gleanem 25g/h i nie wiem czy dosiewać jarą czy likwidować całkowicie i zasiać kukurydzę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez sambao
      Jeżeli ktoś ma doświadczenia jakiekolwiek na temat uprawy uproszczonej zapraszam do podzielenia się uwagami i spostrzeżeniami.
    • Przez volvofh12
      Sprzedam podłoże popieczarkowe z dowozem do klienta lubelskie podkarpackie mazowieckie świętokrzyskie 
    • Przez Holder
      Ze wzgledu na mokre warunki dopiero teraz bede aplikowal n2 w postaci RSM. Obawiam sie o poparzenia , rosliny sa juz dość wysokie i rozkrzewione . jakies porady jak zminimalizować to zjawisko?
    • Przez yanek_113
      Zakupiłem dzisiaj kwalifikowane nasiona gryki cena 500zl za 100kg. Przywożę do domu otwieram worek a tam pełno chwastów i to nie byle jakich - rzodkiew świerzpa,  dosyć sporo w polu widzenia. Jest to chwast trudny do zwalczenia, wiem bo sam mam kilka kawałków zapapranych i ciężko to wytępić a z gryki prawie niemożliwe do odczyszczenia. Co byście zrobili na moim miejscu? Próbować zwrócić do centrali  czy kontaktować się z producentem? Gdyby nie to że potrzebuje papier do integrowanej produkcji to miałbym to w głębokim poważaniu i zasiałbym swoją idealnie czystą… boję się za***ac sobie kolejne pola tym gownem
    • Przez AlexH
      Witam,
      co zasiać dla bydła na bardzo słabej glebie, żółty piach dotąd siałem co drugi rok seradelę ale, że coraz droższa a ledwo powschodzi bo wody nie ma i co polecacie zasiać, myślałem o wyce albo czymś takim, chodzi mi o to żeby wypędzić krowy i miały co zjeść, albo skosić rotacyjna i zrobić kiszonkę w bele
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj