AdamZetor12145

Stan zbóż po zimie

Polecane posty

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

24h to za mało przynajmniej te 4dni potrzymaj

Wystarczy 24h tylko temp. 24-26 stopni i ciemne miejsce. Po 6h już wypuszcza.

Edytowano przez MAT912

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vril    1

W moim rejonie wszyscy się zastanawiają czy coś w ogóle z pszenicy będzie .Niby korzenie białe i się ziemi trzymają ,niby coś tam przy szyjce korzeniowej

zielonego widać ale cała góra -liście wygląda jak po gifosacie spalona .Liścia żółte ale i tak większość brązowa .

Najgorsze jest to że wszyscy w okolicy mają tak samo ,nie pamiętają aby kiedykolwiek po zimie tak wyglądała i nie wiedzą co dalej robić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vril    1

Mam nikłą nadzieję że nie będę przesiewał -40 ha była by to kosztowa masakra :(

A jeżeli już by miało tak być to talerzówka lub gruber głębiej no a potem zestaw upr-siewny.

Dziś zrobiłem ten test co polecano na forum .Zobaczymy juto -pojutrze co z tego będzie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19547

Dziś poszła pierwsza dawka saletry(ok 180kg/ha)na pszenżyto,rzepak i żyto na kiszonkę no i na 1.29ha pszenicy rozsiałem tak tylko na próbę żeby za wiele nie stracić w razie przesiewania.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19547

Tak dziś(zacząłem o 4 i do 8 fajrant potem kościół :D :D )-niestety tylko dziś mam wolne od pracy....ciągnik szedł bez żadnych problemów(było -6'C)tylko w jednym miejscu(stała woda)trochę ziemia rozeszła się na boki a tak to żadnych śladów :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sajgon    12

@sołtys48 z jakiej części Polski jesteś że już siejesz? Zastanawiam się nad saletrą ale nie wiem, czy to już koniec przymrozków. Nie chcę zmarnować nawozów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19547

sajgon

 

Sama pólnoc wielkopolski, powiat złotowski

w mojej ololicy na rzepaki saletrę siali już tydzień temu

Niby od połowy tygodnia ciepło...więc myślę,że będzie ok.....w tygodniu niestety brak czasu żeby rano posiać a później to mozna zapomnieć o siewie

Edytowano przez soltys48

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sajgon    12

@sołtys48 Jestem z podlasia powiat hajnowski i wciąż czekam na ostatni przymrozek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

@Sajgon ostatni przymrozek u nas to prawdopodobnie ten czwartek. Troche za wczesnie na 1 dawkę jak na nasz region, ja planuję podzieli 1 dawkę na 2 czesci... 50% teraz i 50% za tydzień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andzin    20

Czemu za wcześnie ja dzisiaj saletrę na pszenicę i jęczmień wysiałem a jestem z wschód mazowsza okolice łosic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1817

@sołtys48 Jestem z podlasia powiat hajnowski i wciąż czekam na ostatni przymrozek.

Tak samo jak i ja :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mont    16

zrobilem proby i jeczmien natiwal 60 procent ruszylo , pszenzyta ok 80 , pszenica muszelka ponad 90 procent nie zareagowalo raczej po niej , z 2 tygodnie i sie okarze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mario3004    0

Testu jeszcze nie robiłem ale sprawdzałem na polu i liście tak jakby gniły ale korzenie zbóż trzymają się mocno podłoża.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysztofsb    22

Witam.Szukam owsa odmiana Bingo okolice Białej Podlaskiej jeśli ktoś wie gdzie można dostać proszę o kontakt.pozdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majes    5

U mnie (i nie tylko u sąsiadów widze też) na pszenicy na części roślin widać jak by była taka różowa. Liście wszystkie sa włąsnie lekko różowe, chyba zgniłe a kożenie raczej dobre. Co mogło ja załatwić? Zastanawiam się czy to przesiewac czy zostawić? Na polu obok gdzie jest pszenżyto wszystko jest ok, tylko na pszenicy. Pleśń śniegowa chyba nie bo nie ma białego nalotu. Gdzieś czytałem że może to być zgorzel siewek? Pszenica była zaprawiana ale nie pamiętam teraz nazwy środka, musze sprawdzić.


.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emilko    20

Witam , robiłem dziś inspekcje upraw ( pszenica , żyto) i patrząc z daleka pole się żółci, podchodząc bliżej wygląda to tak: końcówka (jakiś centymetr) jest zółta, natomiast reszta rośliny jest zielona, mam nadzieje że wszystko bedzie ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Hajnówka dzis siała nawozy :) narazie 20ha na próbę...tak aby z nowym rozsiewaczem sie zapoznac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaczmarek    277

ja wychodzę jutro bo ostatni przymrozek ma być. Sieję na pszenicę choć jest cała żółta i sucha ale środki ma zielone więc myślę że będzie dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
figo    0

Ja dziś posiałem na 15 ha zimowych, jutro od rana reszta ok 10 ha tylko w wlkp zapowiadają jakieś opady na jutro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mont    16

ja tez wystartowalem , zglosilem pszenice do ubezpieczyciela , po 15 przyjedzie , nie jestem pierszy w mojej okolicy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RoLLand    13

G.R.U. RoL-Land

Dziś ruszyliśmy siać saletrę na rzepaki. Rano lekki przymrozek więc spokojnie latałem po polu. Dawka 220kg/ha. Resztę ozimin odpuszczamy. Nie wygląda to faktycznie najgorzej ale będzie bardzo mała obsada. Myślę ze na poziomie 60-70% wzejdzie. Ale jaki to da plon??? Rozmawiałem z ojcem to twierdzi ze juz widział pszenicę w takim stanie i ją zostawili, a póżniej wielka kupa z niej była... Nie ma co się czarować;/

Ale nie planujemy teraz orać tylko wpuścimy ciągnik z tymi najcięższymi bronami. Mamy taki o szerokosci 5m to będzie ubywało a spokojnie powinno zniszczyć pozostałości ozimin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BARABUS    6

heh... ja 50ha pszenicy raczej na 100% będę musiał przesiać bo niestety ale na dziś dzień nie bardzo się zieleni, tak jak była zółta tak jest :(

orać nie zamierzam, wlecimy Catrosem 5,5m i potem zasiejemy pewnie jęczmień jary... może troche kukurydzy na próbę... oj nędzny rok jak narazie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majes    5

Powiedzcie mi jak robicie próby? Bierzecie jeszcze zamarzniętą ziemie z roślinami i do domu z nimi, patrzycie ile zacznie rosnąć?


.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez yanek_113
      Zakupiłem dzisiaj kwalifikowane nasiona gryki cena 500zl za 100kg. Przywożę do domu otwieram worek a tam pełno chwastów i to nie byle jakich - rzodkiew świerzpa,  dosyć sporo w polu widzenia. Jest to chwast trudny do zwalczenia, wiem bo sam mam kilka kawałków zapapranych i ciężko to wytępić a z gryki prawie niemożliwe do odczyszczenia. Co byście zrobili na moim miejscu? Próbować zwrócić do centrali  czy kontaktować się z producentem? Gdyby nie to że potrzebuje papier do integrowanej produkcji to miałbym to w głębokim poważaniu i zasiałbym swoją idealnie czystą… boję się za***ac sobie kolejne pola tym gownem
    • Przez AlexH
      Witam,
      co zasiać dla bydła na bardzo słabej glebie, żółty piach dotąd siałem co drugi rok seradelę ale, że coraz droższa a ledwo powschodzi bo wody nie ma i co polecacie zasiać, myślałem o wyce albo czymś takim, chodzi mi o to żeby wypędzić krowy i miały co zjeść, albo skosić rotacyjna i zrobić kiszonkę w bele
    • Przez koksilato
      Dzień dobry.
      Od dwóch lat uprawiam żyto Kszyca, pszenicę okrągłoziarnową i Kamut. Czy jest ktoś kto zajmuje się podobną uprawą?
    • Przez miturskir
      Żółknie mi pszenżyto czym podratować 
    • Przez Rad11
      Witam jak myślicie która odmiana będzie najlepsza rgt ritter, argument, buldozer jeżeli chodzi o parametry konsumpcyjne 
      Stanowisko będzie po rzepaku klasa 3a3b
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj