AdamZetor12145

Stan zbóż po zimie

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
RoLLand    13

Witam. Zastanawiam sie jak u was wyglądają uprawy przy takich mrozach?? Ja jestem z opolskiego, mrozi u nas dośc mocno i praktycznie zero śniegu. Juz widać że odbije sie to na uprawach(o ile wytrzymają takie mrozy i przezimują)

U nas najsłabiej wyglądają pszenice i chyba sią juz ich nie uratuje. Jęczmień jeszcze w miarę sie trzyma. Rzepak o dziwo też, ale to chyba tylko dlatego że wcześnie sialiśmy i jest dobrze ukorzeniony i pole ładnie zaciągniete nim to mróz mu tak nie daje popalić. A jak u was??? Jakieś spostrzeżenia?? Ewentualne odczucia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boku27    226

Zachodniopomorskie 0 Sniegu mrozy do 12-14 ale ma byc 16. Narazie jeszcze tragedii nie widać ale jak długo to wytrzyma ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nairda    1

Też jestem z opolskiego(Prudnik), troszku śniegu jest ale to wiele chyba nie pomorze.

Edytowano przez nairda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert812    101

U mnie dziś o 6 rano -19 stopni. Jestem z mazowieckiego. Śniegu tyle co kot napłakał. Jak na razie to trudno mi cokolwiek ocenić. W każdym razie rzepaki jeszcze do końca grudnia, czyli gdy jeszcze było ciepło wydawały się minimalnie poprawiać. Być może połowa ciepłej zimy zrekompensowała im suchą jesień. Co by się nie działo... trzeba czekać, mrozy przewidują do połowy lutego. W pszenicy nie zauważyłem nic szczególnie niepokojącego poza tym, że również przez suchą jesień miała marny start.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15287

Jeszcze wszystko się może zdarzyć, przyszedł ruski wyż to pomrozi 2 tyg, a jeszcze i ruski niż na pewno przyjdzie i sypać będzie 2 tyg, bo bez tego zima się nie obejdzie. Potem pola zaleje woda ze śniegu i znowu w maju w pole.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
crystalzts    14

U mnie czyli w łódzkim śniegu może 2 cm a mrozy jak wszędzie , trochę się niepokoję o rzepak , ale trudno co będzie to będzie nie mam na to żadnego wpływu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PK007    28

Jak będą wyglądały uprawy to się okaże wiosną teraz to nic nie można powiedzieć bo wszytko zamarzniete zrobi się ciepło to będzie widać czy rośliny są żywe czy przemarzły do wiosny jeszcze dużo może się wydarzyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wsk1993    0

U mnie na podlasiu to śniegu przynajmniej jest tak ok 10-15cm także w rzepaku pare liści widac i jak narazie nic się z nim nie dzieje ze zbożami też dobrze, tylko u nas mrozy ponad 20 stopni.


powered by DEERE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dinek94    13
Napisano (edytowany)

Ja jestem z Warmii i u nas na wsi i każde pole jest zasypane śniegiem i nie jest źle z uprawami dosyć gruba warstwa śniegu jest zamarznięta ;)

Edytowano przez Dinek94

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

dzisiaj minus 15 śniegu zero okolice wrocka jeszcze wszystko przed nami ale za ciekawie to to nie wygląda u nas jako takiej jesiennej suszy nie było przynajmniej od końca września padało wszystko rozwiniete jest ok ale czy wytrzyma takie mrozy bez okrywy hmmm no nie wiem szczególnie rzepak może polecieć na domiar wszystkie modele pokazują po parodniowej odwilży kolejne wejście arktycznego powietrza koło 12 lutego z dawką 20-sto stopniowych mrozów miejemy nadzieje że chociaż trochę śniegu spadnie


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andrzej24871    12
Napisano (edytowany)

Małopolskie dzisiaj -15 największy mróz ma być w piątek rano około -20 , śniegu ani mało ani dużo tak sobie wszędzie bielutko (zasp nigdzie nie ma ale i gołej ziemi nie widać)

<<< 777 post :)

Edytowano przez Andrzej24871

O to chodzi , że każdy zachwala i uwielbia zachodnie ciągniki za KOSMICZNE ceny, chociaż wielu tych maszyn nie widziało na oczy i sobie ich nie kupi, a Pronara nie chcą za darmo nawet, bo wstyd nim jezdzić, bo ktoś tam powiedział komuś ze mu się popsuł kiedyś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommot003    0

świętokrzyskie ok 10 cm śniegu dzisjaj w nocy było -22 stopnie C. Swoją drogą to ciekawe przy ilu stopniach zborze wymarza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PK007    28

Teoretycznie jeczmień ozimy -15, pszencia -25, żyto -30 ale to tylko teoria.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro1975    0

dolnośląskie koło Głogowa śniegu zero,dzisiaj rano -17 ale pszenica i pszenżyto jeszcze jakoś wygląda ale zobaczymy jak puści

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursusek902    26

Elbląg, warmińsko-mazurskie dzisiaj w nocy -24 aktualnie -21 śniegu 30cm nie jest źle ale nic nie wiadomo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PeterG14    115

U mnie (wielkopolska) -19 i 0 śniegu. Żyta już nie ma (dobrze, że nie siałem w tym roku). Pszenica ledwo się trzyma, ale jak bym posiał tydzień później jak gościu co ma pole obok mnie to by już jej nie było. Rzepak się kończy. Jęczmienie jakoś żyją ale też słabo. Pszenżyto marnota, prawie jak żyto. Mam tylko 1ha takiego, który się naprawdę dobrze trzyma. Myślę, że ok.45-50% pójdzie pod pług.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kozulek2    228

podlaskie -31o 6 rano pokrywa około 25 cm ,jest nadzieja że nie będzi żle ale zaczynam się martwić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
suzuki21l    5

dziś w nocy -21, śniegu prawie niema, i tak gdzie zboże było siane wcześnie i z materiału kwalifikowanego trzyma się dobrze , a reszta :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez yanek_113
      Zakupiłem dzisiaj kwalifikowane nasiona gryki cena 500zl za 100kg. Przywożę do domu otwieram worek a tam pełno chwastów i to nie byle jakich - rzodkiew świerzpa,  dosyć sporo w polu widzenia. Jest to chwast trudny do zwalczenia, wiem bo sam mam kilka kawałków zapapranych i ciężko to wytępić a z gryki prawie niemożliwe do odczyszczenia. Co byście zrobili na moim miejscu? Próbować zwrócić do centrali  czy kontaktować się z producentem? Gdyby nie to że potrzebuje papier do integrowanej produkcji to miałbym to w głębokim poważaniu i zasiałbym swoją idealnie czystą… boję się za***ac sobie kolejne pola tym gownem
    • Przez AlexH
      Witam,
      co zasiać dla bydła na bardzo słabej glebie, żółty piach dotąd siałem co drugi rok seradelę ale, że coraz droższa a ledwo powschodzi bo wody nie ma i co polecacie zasiać, myślałem o wyce albo czymś takim, chodzi mi o to żeby wypędzić krowy i miały co zjeść, albo skosić rotacyjna i zrobić kiszonkę w bele
    • Przez koksilato
      Dzień dobry.
      Od dwóch lat uprawiam żyto Kszyca, pszenicę okrągłoziarnową i Kamut. Czy jest ktoś kto zajmuje się podobną uprawą?
    • Przez miturskir
      Żółknie mi pszenżyto czym podratować 
    • Przez Rad11
      Witam jak myślicie która odmiana będzie najlepsza rgt ritter, argument, buldozer jeżeli chodzi o parametry konsumpcyjne 
      Stanowisko będzie po rzepaku klasa 3a3b
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj