Zaloguj się, aby obserwować  
atomik

jak oceniacie swoje mleczarnie

Polecane posty

atomik    148

jakie ceny wam oferuja przy jakich parametrach mleka podwajcie nazwy mleczarni i ilosc miesiecznie odstawianego mleka. mi odbiera łowicz mam miesiecznie około 8-10 tysiecy litrów i płaca mi w lecie ok.1,12-1,15


wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hey!!! :lol:

W mojej miejscowości jeżdżą trzy mleczarnie: SM Ryki, RSM Rolmlecz i ZM FigAND, niedaleko kręcą się jeszcze OSM Końskie. Ja oddaję do ZM Figand. Jak ją oceniam??? cena przyzwoita ( 1.15 - 1,18 przy dostawach rzędu 16000L i wszystko do kieszeni, bez jakichkolwiek potrąceń na np udziały), pomoc przy załatwianiu jakichkolwiek formalności i ogólnie spoko ( przynajmniej na dziś dzień ;) )

S.M. Ryki - zaproponowali kosmiczną cenę (1.27 Brutto) ale od tego są spore potrącenia, znajomy oddaje i twierdzi, że rewelacji nie ma.

RSM Rolmlecz - ostatnio odbili się od dna bo było już tam krucho i mięli zaległości z płatnościami, ale już wyszli na prostą, cena najmniejsza z całej trójki.

a OSM Końskie - moim zdaniem oprócz dobrego bajeru to nic ciekawego nie oferują, cena niby dobra, ale znajomi co tam oddają to nie są zadowoleni, trzy miesiące dobrze płacą i nagle w czwartym obcinka :angry:

 

Pozdro!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

przy dostawach ok 5000l miesięcznie cena zbliża się do 1.15 - mlekpol grajewo ale teraz mieli trochę jeszcze podnieść

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kat    113

My też do grajewa. Stawka podobna :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

białko jakieś 3.4-3.6 i tłuszcz 4.5-4.8

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kat    113

Białko podobnie, tłuszcz o jedną stopę procentową mniejszy :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtas    75

dla mnie mleczarnie to jedne z najbardziej skorumpowanych instytucji w polsce, dziwne że jeszcze się nimi nikt nie zajął, tylko nikt tego nie nazwie po imieniu. począwszy od zwykłych zlewniarzy po kierowników, wszyscy mogą wszystko. dasz jednemu ,będziesz wiedział kiedy biorą próby, jak załatwić limit, co i gdzie można taniej kupić. a jak ktoś podskakuje to takiego klienta bardzo łatwo utemperować- pozasklasowe przez kilka miesięcy i już się nie wychyli.ja tam narazie nie narzekam na swoją. kiedyś było kilka artykułów w top agrar na temat różnych dziwnych działań mleczarni względem rolników

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Veteran    0

OSM Gizycko to banda złodziei :angry: - brzmi to jak typowy wiejski slogan ale tak jest w rzeczywistosci.........

Regularnie w kwietniu i maju leca po cenie ostro w doł, dodatkowo zanizaja parametry(jak to mozliwe zeby w przeciagu 2 tygodni białko spadło o prawie 1% gdzie zywienie i zdrowie krow pozostaje na niezmienionym poziomie).Pozatym praktycznie nic nie daja za tłuszcz......... Beznadziejna mleczarnia, nie wiem dlaczego rodzice jeszcze sie nie przeniesli :D nie wiem czego sie boja, juz gorzej chyba byc nie moze (przy ok 5000 litrow miesiecznie cena na poziomie 76 gr to smiech na sali :angry: )

Co do dawania w łape to zjawisko jest powszechne, jezeli chce sie zawalczyc o swoje to trzeba ruszyc grupa, ale wez tu zorganizuj grupe skoro albo sie boja albo udaja ze im dobrze :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ziemowit    0

ja oddaje do POLMLEK Olsztyn przy tłuszczu 4,2 i dostawie ok.8000 l płacą 1,1zł/litr

bardzo dobra mleczarnia, przede wszystkim szanują rolnika a ni to co w poprzedniej mleczarni :D :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Veteran    0

ziemowit własnie do Polmleku mam zamiar udezac... mogłbys mi opisac dokładnie jakie tam sa warunki?? ile za jednostke tłuszczu i białka i jak szanuja tam dostawce?? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtas    75

z tymi parametrami jest chyba wszędzie podobnie . wiosną spada białko i tłuszcz, bo wiadomo krowy idą na wypas,ale naprzykład ja nie pasę krów i cały czas dostają to to samo do żarcia a i tak wszystko spada. kiedyś jak zdawało się do zlewni to jeszcze większe cyrki odchodziły

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ziemowit    0

hej @Veteran no to tak

za jednostkę tłuszczu 0,18zł

za atest w kl. ekstra 0,20zł

za kontrolę użytkowości krów 0,03zł

a za wielkość dopłat nie pamiętam więc ni piszę. Stawka jest stała, jak jestem w POLMLEKU od roku tak cena nie podskoczyła ani nie zmalała, ale zapowiadali jakieś podwyżki. Mili kierowcy jeżdżą, idzie się z nimi dogadać. Bardzo dobra mleczarnia. :D :D :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetorek7711    0

Jak na moje czarnulki to bardzo dobrze oceniam wydajność a mleko oddaje do OSM Włoszczowa po 95gr tym większym gospodarza to więcej płaca !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtas    75

ziemowit co znaczy " idzie się z nimi dogadać" czyli tak jak pisałem wcześniej dać w łapkę?korupcyjka?. no tak wszędzie to samo, a pisałeś że szanują rolnika he he he

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ziemowit    0

@wojtas ze idzie sie z nimi dogadać to z kierowcami, bo są sympatyczni. Szanują rolnika,bo tak jest, jak mam jakiś problem, ze coś się nie zgadza na fakturze czy rozliczeniu itd. bo coś źle obliczyli dzwonie do nich i szybko to sprawdzają. A jak w OSM Działdowo miałem taki problem to zaraz księgowa w OSM Działdowo w szał wpadała, że ją niby pouczam i nie mam racji bo według niej jestem głupim chłopem za wsi :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kaczorek    5

@ziemowit zgadzam się z Tobą POLMLEK to bardzo dobra mleczarnia też oddaje tam mleku od ponad roku. Cena podobna do twojej 1,10 przy ok 8000 litrów :D :D


Ursus C-330, Ursus 3512 & NH TD5030 vs. 60ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiu    5

ja do OSM Radomsko średnie dostawy 34tys. litrów miesięcznie cena to 1,2zł +VAT parametry 3,3% białko 4,2%tł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
versus    27

SM Mazowsze Chorzele 1,14 przy 4tys miesięcznie, białko 3,7% tłuszcz 4,3%, jak ktoś oddaje dużo mleka to może wyjść nawet ładnie powyżej 1,30.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atomik    148

bez kontroli uzytkowosci mlecznej, za dostrawy 7-10 tys w tym przedziale na miesaiac mleczrania łowicz 1.45 białko 3,45 oraz tłuszcz 4,7


wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maciek666    0

Chiałbym zaczrpnąć opini na temat firmy Lactalis Polska mleczarnia Obory Czy warto zawierać umowę z nimi ? czy sie oplaca i jak płacą za mleko ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

a mnie interesują opinię o masmal grudziądz jak ktoś tam odstawia dłużej niż kilka miesięcy to pisać na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Benzynek
      Witam. Mam problem ze zbiornikiem na mleko. Wczoraj mleko w zbiorniku zamarzło .a na sterowniku pokazywało 4 stopnie. Na serwisie powiedzieli mi że to wina czujnika temperatury i powiedzieli że to nie jest duża awaria i sobie to mogę wymienić. Wymieniłem czujnik wlałem wodę żeby sprawdzić czy dobrze działa i okazało się że jest ten sam problem. Na sterowniku pokazuje 10 stopni a woda w środku na 2 stopnie. Zbiornik to WSK Krosno 400l. Miał ktoś podobny przypadek?
    • Przez MATUS2
      Mam okazje przejść do Firmy InterMilk z siedzibą w Góra Motyczna 162C.
      Czy ktoś mi może powiedziec coś więcej o tej firmie? Czy jest wiarygodna i jak z wypłacalnością?
       
    • Przez Anilah
      Potrzebuję  tabelę kalibracyjną ilości mleka do schładzarki Alfa Laval Agri RFT 330L, czy może ktoś posiada, byłabym bardzo wdzięczna.  
    • Przez hieronima
      Hej, szukam byłych i obecnych dostawców CSM Ciechanów, którym nie podoba się sposób informowania o cenach mleka, które miały nieprzyjemności z Prezesem, np. W związku z wypłatą udziałów itp. 
    • Przez LUKAS616
      Witam
      Na schładzalniku do mleka Alfa Laval TE 92 pokazuje mi się błąd e2 i wyłącza się zbiornik. Czy ktoś wie co on oznacza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj