Skocz do zawartości
sygala

Dolny zaczep Ursus C-325/C-330

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
andrzej2110    529

Szkoda ze teść nie wzorował się na rozwiązaniu z ciągnikach typy 3512. Jeden bolec i się wysuwa zaczep. Nie trzeba go dzielić. Zresztą po co odpinać zaczep?? No jedynie do gniecenia sianokiszonki ;)

Wiadomość z agroFakt.pl

zorzyk2    50

Tak z ciekawości, w jakim to modelu był zaczep w rodzaju hitcha, miał dwa dodatkowe mniejsze ramiona i cięgna do podnośnika? Kiedyś gdy ojciec kupił trzydziestkę, to adaptował częściowo coś podobnego od starszego modelu.

bobytempelton    158

Ja przez pomyłkę lub umyślnie go nie zakładałem, c360 była kupiona nowa w 1987r i był przy niej od razu zamontowany, to że w fabryce przy składaniu c360 go zamontowali to pomyłka :rolleyes:

Jacek99    0

Witam,ten temat założyłem bo zastanawiam się czy Trzydziestki z początku produkcji miały zaczep dolny(w sensie hak do założenia zaczepu).Moja np.trzydziestka jest z 70-roku i bardziej przypomina C-328 niż trzydziechę

np.nie ma zaczepu dolnego oo którym mówiłem,kabinka też jakby z C-328,bak przesunięty do tyłu,że jak tankuje to całą maskę trzeba odchywać.

Przypominam,że to Trzydziecha w 100 procentach,na tabliczce znajomej pisze model C-330.

Proszę o odpowiedzi.

pawiu16    1

Ja mam ciapka z początku produkcji ( oryginalnie był zielony) i nie posiada hamulca postojowego (ręcznego) i sprężarki ale taki zaczep na dole jak przy innych ciągnikach ma. A ja mam chyba z 1973r.

Jacek99    0

@pawiu16 A to dobre ja mam hamulec postojowy i sprężarkę,a nie mam zaczepu dolnego,właśnie się rozglądam po necie i jest napisane że hak do zawieszenia dolnego można kupić i może właśnie tej części brakuje.Jutro rozglądne się pod ciągnikiem jeśli tej części brakowało to jutro powiadomię adminów że mogą zamknąć temat

Edytowano przez Jacek99

Dawid18    1

Witam. Ja miałem c-328 to nie miał ani sprężarki, ani dolnego zaczepu, o hamulcu ręcznym to już nie wspomne ciągnik był z 1968 roku. Sąsiad ma c-330M i ma wszystko kompletną pneumatyke, zaczep dolny, ręczny hamulec i te inne bajery a jak się nie mylę to jest z 1988r.

Ursus328    2

ja w c328 mam zaczep kompletny z c-360 tylko trzabyło dospawac z góry kawał blachy grubości ok 1 cm zeby bym przykrecony tez pod zaczepem górnym na dole trzebyło wywiercic nowe dziury na śruby i jest idealny

Podkarpacie    0

ja w c328 mam zaczep kompletny z c-360 tylko trzabyło dospawac z góry kawał blachy grubości ok 1 cm zeby bym przykrecony tez pod zaczepem górnym na dole trzebyło wywiercic nowe dziury na śruby i jest idealny

Zrobił byś fotki takiego zaczepu i wrzucił byś tu mój sąsiad posiada c 328 i właśnie chciał zrobić zaczep to by się przydało

seweryn20    575

Zaczep wachliwy 285mm. Puźniejszy blaszany wynalazek nie wiem. nie mogę znaleść nic na ten temat. Wachliwy to ten odlewany, podnoszony podnośnikiem. Ale przypuszczam że wymiary będą podobne.

Maciejo    33

u mnie jest dokładnie 25 cm do górnego otworu z tym że mam luz na zaczepie i po podłożeniu tulejki mogę podnieś go do 33 cm.

Bartoxc330    48

C-325 nie posiadały sprężarki ale c-328 już miała ;)

Ursusy c-330 z początku produkcji posiadały dolny zaczep :rolleyes:

Fotki ;)

http://www.bankfotek.pl/view/1408936

http://www.bankfotek.pl/view/1408937

Ursus (c-325,328) nie posiadały dolnego zaczepu dopiero weszedł do c330

Potem c330 otrzymał nowy typ zaczepu

http://www.bankfotek.pl/view/1408941

Roki212    83

No dał, ale zapewne przez półtora roku autor tematu znalazł już odpowiedz :rolleyes:

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się