sygala

Dolny zaczep Ursus C-325/C-330

Polecane posty

andrzej2110    535

Szkoda ze teść nie wzorował się na rozwiązaniu z ciągnikach typy 3512. Jeden bolec i się wysuwa zaczep. Nie trzeba go dzielić. Zresztą po co odpinać zaczep?? No jedynie do gniecenia sianokiszonki ;)


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wielkie dzięki za zdjęcia ;)


Nie zezwalam na użycie moich fotografii i komentarzy do jakichkolwiek celów bez mojej wiedzy i zgody na piśmie, nie zezwalam na kopiowanie i ich zmienianie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Davidastra    0

n do opryskiwacza to pasuje mieć odsowany na bok bo jak opuszczsz na dól to wałek bedzie zawadzał


Ursus c 330 1982r.

Ursus c 360 3P 1987r.

Zetor 7211 1989r.

Bizon ZO56/6 1988r.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56

Tak z ciekawości, w jakim to modelu był zaczep w rodzaju hitcha, miał dwa dodatkowe mniejsze ramiona i cięgna do podnośnika? Kiedyś gdy ojciec kupił trzydziestkę, to adaptował częściowo coś podobnego od starszego modelu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobytempelton    161

Mam taki w c360 to go prostuje kilka razy w roku, bo byle zawiesi się coś cięższego to się rozgina


Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1146

do ciapka w zupelnosci wystarczy

a w 60 to nie zaczep to pomylka !!!!!


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobytempelton    161

Ja przez pomyłkę lub umyślnie go nie zakładałem, c360 była kupiona nowa w 1987r i był przy niej od razu zamontowany, to że w fabryce przy składaniu c360 go zamontowali to pomyłka :rolleyes:


Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jacek99    0

Witam,ten temat założyłem bo zastanawiam się czy Trzydziestki z początku produkcji miały zaczep dolny(w sensie hak do założenia zaczepu).Moja np.trzydziestka jest z 70-roku i bardziej przypomina C-328 niż trzydziechę

np.nie ma zaczepu dolnego oo którym mówiłem,kabinka też jakby z C-328,bak przesunięty do tyłu,że jak tankuje to całą maskę trzeba odchywać.

Przypominam,że to Trzydziecha w 100 procentach,na tabliczce znajomej pisze model C-330.

Proszę o odpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawiu16    1

Ja mam ciapka z początku produkcji ( oryginalnie był zielony) i nie posiada hamulca postojowego (ręcznego) i sprężarki ale taki zaczep na dole jak przy innych ciągnikach ma. A ja mam chyba z 1973r.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jacek99    0

@pawiu16 A to dobre ja mam hamulec postojowy i sprężarkę,a nie mam zaczepu dolnego,właśnie się rozglądam po necie i jest napisane że hak do zawieszenia dolnego można kupić i może właśnie tej części brakuje.Jutro rozglądne się pod ciągnikiem jeśli tej części brakowało to jutro powiadomię adminów że mogą zamknąć temat

Edytowano przez Jacek99

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobcat2250    382

My mamy z 82 roku czyli już trochę nowsza i wszystko jest na swoim mjejscu :)


Zwykły użytkownik, o numerze 30068  :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid18    2

Witam. Ja miałem c-328 to nie miał ani sprężarki, ani dolnego zaczepu, o hamulcu ręcznym to już nie wspomne ciągnik był z 1968 roku. Sąsiad ma c-330M i ma wszystko kompletną pneumatyke, zaczep dolny, ręczny hamulec i te inne bajery a jak się nie mylę to jest z 1988r.


Mam naimię Dawid i nteresują mnie maszyny rolnicze ukończyłem technikum rolnicze. Pozdrawiam wszystkich rolników

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursus328    2

ja w c328 mam zaczep kompletny z c-360 tylko trzabyło dospawac z góry kawał blachy grubości ok 1 cm zeby bym przykrecony tez pod zaczepem górnym na dole trzebyło wywiercic nowe dziury na śruby i jest idealny


--- URSUS C-328 ---

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Podkarpacie    0

ja w c328 mam zaczep kompletny z c-360 tylko trzabyło dospawac z góry kawał blachy grubości ok 1 cm zeby bym przykrecony tez pod zaczepem górnym na dole trzebyło wywiercic nowe dziury na śruby i jest idealny

Zrobił byś fotki takiego zaczepu i wrzucił byś tu mój sąsiad posiada c 328 i właśnie chciał zrobić zaczep to by się przydało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Zaczep wachliwy 285mm. Puźniejszy blaszany wynalazek nie wiem. nie mogę znaleść nic na ten temat. Wachliwy to ten odlewany, podnoszony podnośnikiem. Ale przypuszczam że wymiary będą podobne.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maciejo    33

u mnie jest dokładnie 25 cm do górnego otworu z tym że mam luz na zaczepie i po podłożeniu tulejki mogę podnieś go do 33 cm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartoxc330    49

C-325 nie posiadały sprężarki ale c-328 już miała ;)

 

 

Ursusy c-330 z początku produkcji posiadały dolny zaczep :rolleyes:

 

Fotki ;)

http://www.bankfotek.pl/view/1408936

 

http://www.bankfotek.pl/view/1408937

 

Ursus (c-325,328) nie posiadały dolnego zaczepu dopiero weszedł do c330

 

Potem c330 otrzymał nowy typ zaczepu

 

http://www.bankfotek.pl/view/1408941

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1817

No dał, ale zapewne przez półtora roku autor tematu znalazł już odpowiedz :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez perkins3382
      Witam ile waży mniej więcej plecak w c330 
    • Przez markus18645
      Witam. Mam pytanie odnośnie składania zwolnicy w C330. Nie wiem czy temat był poruszany ale nic nie znalazłem. Dostępny katalog też opisuje ten temat w sposób lakoniczny. Chodzi mi o kolejność zakładania poszczególnych elementów na półosi. Patrząc od strony korpusu na wałku znajduje się bęben hamulcowy, a następnie... i tu problem bo logika wskazuje że pierścień uszczelniający (oring w rowku półosi) na to tulejka dystansowa która ma również odpowiedni rowek, następnie uszczelniacz (simering w którym znajduje się tulejka dystansowa) i odrzutnik oleju. Do tej pory było tak: bęben, oring, otrzutnik simerung w nim tulejka dystansowa. Wg. katalogu to nawet nie będę pisał bo to się kupy nie trzyma. Z góry dziękuję za odpowiedź.
    • Przez ursusikc330m
      Witam jak wybić półoś w Ursusie c 330 próbuję wybić w celu wymiany uszczelniacza ale nie chce nawet drgnąć
    • Przez 12Mati12
      Witam rok temu jak wymieniałem pompe hydrauliki zwróciłem uwagę że wałek atakujący ma luz wzdłużny i tak jak jeździłem i się napędziła na 6 i tak jakby jechała siła pędu było słuchać lekkie chrobotanie ale dosłownie lekkie a ostatnio podczas orki gdy szarpałem się przód tył to na wstecznym gdy miała obciążenie większe było słychać chrobot ale już dużo głośniejszy jak tylko wróciłem do domu zdjełem dekiel ze skrzyni i zerknolem na tryby wszystko wydaje się raczej w porządku (gdy nie ma większego obciążenia to jest cichutko) i teraz moje pytanie wiem że czeka mnie zdjęcie plecaka (akurat to miałem i tak w planie na ten rok bo muszę wymienić wał podnośnik) i czy wyrazie co jak okaże się że to łożyska na walki atakującym po rozjechaniu wyciągnę wałek do przodu czy muszę wyciągać dyferencjał? J drugie pytanie czy ten luz może być spowodowany naprzyklad odkręceniem się nakrętki na walki atakującym lub inną jakaś mniej inwazyjną rzeczą? Jak narazie czekam na pierścienie do tłoka więc nie rozbieram żeby stało ale też nie jeżdżę ale jutro albo w czwartek na wieczór już będę się przymierzał do rozbierania mam nadzieję że obejdzie się bez rozpoławiania😅będę informował o postępie prac na bieżąco za dobre rady serdecznie dziękuję i pozdrawiam 😃
    • Przez wasyl75
      panowie,moze mi ktoś pomóc,puka mi w prawym kole jak ruszam do przodu lub do tylu ,ale tylko jak ruszam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj