mikcom20

burty do rozrzutnika

Polecane posty

mikcom20    190

posiadam rozrzutnik jednoosiowy i przydał by mu się jakiś wiekszy remont W związku z tym mam pytanie: czy burty do niego robić samemu czy kupić? Własnej roboty to wiem ze jak wstawie przykładowo dwójke blache to bedzie to dwójka blacha a nie jedynka jak w przypadku kupionych. ale co myślicie lepiej robic czy kupic a jak kupić to czy ma ktoś namiar na dobrą (sprawdzoną) firmę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel820    1

W mojej okolicy jest taka firmę zajmująca się takimi sprawami . Sam oddawałem do nich rozrzutnik robili mi burty i podłoge wszystko zrobione ładnie i solidnie pomalowane. Skąd jestś, jaśli daleko to nie opłaca się jechać.


Moja stajnia km MTZ Belarus 820 i MF 255

KPK Kumurun Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Manio1523A    0

Ja powiem tak. 2 lata temu remontowaliśmy sami rozrzutnik i rozważaliśmy kupno nowych burt. Tylko jedno nas zniechęciło do kupna. Blacha na burtach była za cienka. Jeśli burty są w miarę dobrym stanie to je oczyść, najwyżej dospawaj blachy na ubytkach, zakonserwuj i po robocie. Zawsze trochę zaoszczędzisz. No jeśli są one w opłakanym stanie no to je wymień bo i tak prędzej czy później się posypią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Manio1523A    0

To już moim zdaniem lepiej kupić materiał, i poświęcić trochę czasy i zrobić je sobie samemu. Będziesz pewien że są solidnie zrobione i potrzymają te kilka lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Henius91    1543

ja na Twoim miejscu sam bym zrobil. kup profil, blache, paczke elektrod i 2 puszki farby. blache sobie wezmiesz jaka tylko bedziesz chcial, a jak zrobisz z grubszej to Ci dluzej potrzyma. ja do przyczepy tez sam robilem burty i na pewno wyszlo mnie to tak samo jak bym mial kupic ale blache dalem grubsza i jestem pewny ze swoje potrzyma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macieja910    0

Według mnie zleży wszystko od tego czy umiesz to sam zrobić dobrze ;) Jezeli bierzesz się za dorabianie burt bez umiejętności, giętarki i porządnej spawarki to nie ma sensu. Poza tym dorabianie we własnym zakresie wyniesie ok 200 zł taniej więc zastanów się czy to ma sens.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kpiotr    16

witam. my sami robilismy burty do rozrzutnika. podloge zreszta tez.na burtach blacha 2mm i na podłodze tez.poźniej podkład i farba. troche roboty było i burty sa cieższe niz fabryczne ale wyszło bardzo dobrze


jedna miłość....jeden Bóg.....jeden cel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Ja ci mogę zrobić burty w jeden dzień. to prosta konstrukcja. Warunek. Rozrzutnik muszę mieć na podwórku.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

na allegro maja wystawione chyba z 2 firmy cos koło 1000 za komplet tj przód i boki nie wiem czy samemu jest sens robić.

 

http://www.allegro.pl/item926583613_burty_do_przyczep_boki_do_rozrzutnika_nadstawki.html

 

http://www.allegro.pl/item935322890_burty_boki_do_rozrzutnika_obornika_dowoz_gratis.html

 

te ostatnie chyba 699 za komplet jak dobrze zrozumiałem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikcom20    190

rafcio - jak przywiozą ci te burty to napisz proszę czy warto je kupować. Jaka jest grubośc blachy i profilu, no i jakie jest wogóle twoje zdanie o tym towarze. Dzięki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Ja na rozrzutnik zrobiłem z profilu 40x40x3 i blachy 3 mm. Bardzo wytrzymałe są.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Mysle że za 700 nie opłaca się samemu robić w tych burtach blaccha jest profilowana co podnosi wytrzymałość. ja zamówie u nich nadstawki do d 47 tez za 700 i burte tylna do tandema n 218 za 300.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rino    13

Ja mam takie burty jakies 5 lat i sie nic nie wygina, blacha nie jest gruba i na pierwszy rzut oka wydaja sie delikatne ale przy rozrzutniku sa przecierz wypórki przy bocznych burtach i jak sie je dokreci to nie ma bata zeby cos puściło, a laduje na niego sporo bo mam adapter podwyższony wlasnej konstrukcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Całą wytrzymałośc ma zapewnic profilowanie blach po co ciągac nadmiar żelastwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daweed    0

Witam ja sam robiłem rozrzutnik jednoosiowy tzn podłoga i boczne burty. Blacha na podłogę 2mm a na burty 1,5. Efekt bardzo dobry. Niedawno sąsiad sie pytał czy jemy tez nie zrobię :P

 

Blacha spokojnie wytrzyma. Najważniejsze jest dać dość grupy profil 3mm i dobrze zakonserwować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek5747    0

Też remontuję rozrzutnik i mam pytanie odnośnie podłogi. Mam 4 arkusze blachy 3 mm. Jak doradzacie je połączyć? Spawać wszystkie arkusze ze sobą i dopiero później spawać do ramy rozrzutnika? Czy każdy arkusz osobno przyspawac do ramy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pupek
      Jest ktoś w posiadaniu katalogu części do rozrzutnika Welger Ls300?
    • Przez Wopl
      Czy ktoś robił drewnianą podłogę w fortschritt t088?
    • Przez Baca84
      Witam od 3 lat użytkuje rozrzutnik cynkomet n221 3/4 dwu krotnie kręciło mi wał od posuwu taśm zaraz za przekładnią hydrauliczną. Czy materiał jest wadliwy? Miał może kto taki problem
    • Przez Baca84
      Witam od 3 lat użytkuje rozrzutnik cynkomet n221 3-4. Dwukrotnie ukręcił mi się wał od posuwu taśm zaraz za przekładnią hydrauliczną. Czy materiał jest wadliwy?miał może kto taki problem. 
    • Przez Wopl
      Czy ktoś robił drewnianą podłogę w fortschritt t088? Jak tak to proszę o porady. Z góry dziękuję.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj