jaroon

Wygrodzenia-drabiny paszowe

Polecane posty

jaroon    1

Witam wszystkich mam takie pytanie:

Chcę zrobić wygrodzenia i drabiny paszowe w oborze wolnostanowiskowej, z czego było by lepiej i jakie były by przybliżone ceny materiału na takie wygrodzenia i drabiny? Chciałbym zrobić z profil zamkniętego a nie z rury chodzi głównie o łatwość wykonania, co o tym myślicie jakie jest wasze zdanie i jak by ktoś mógł napisać aktualne ceny stali (profili zamkniętych)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WACO23    0

Z profili za drogo wyjdzie....najlepiej z rurek albo prętów żebrowanych. Jeszcze nie widziałem z profili nigdzie....;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Ja mam z profilu. http://www.agrofoto.pl/forum/index.php?app=gallery&module=images&section=viewimage&img=143627

 

Do wolnostanowiskowej to załóż 2 żerdzie i gotowe. Tak majo w Strzelcach (koło Kutna, tam gdzie jest hodowla roślin). Oni majo chyba nawet tylko jedno róre i wyzszy murek od dołu. Obora na głebokiej ściółce.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaroon    1

To ile może kosztować takie wygrodzenie z profili że za drogo potrzebuje 3szt. wym. około 2,2/5,0 2,0/4,2 2,0/4,0 a nie chce tylko żerdzi to się nie sprawdza, teraz mam rury metalowe tylko i zwierzęta się odganiają od stołu paszowego (te większe te mniejsze a tak każde będzie miało przegrodę i się nie będą mogły odpędzać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Mnie te 9 stanowisk wyniosło jakieś 2,5 tys wraz z cementem. W poziomie jest ceownik 80 a profil zamknięty to 50x30x3. Z jednej sztangi wychodzi 6 szczebli długości 1m.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtus    2

Panowie a czy mógłby mi ktoś napisać jakie są wymiary takich drabin? Dokładniej chodzi mi o rozstaw między szczeblami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafftti    32

Właśnie skończyłem przerabianie starej obory i tam założyłem wygrodzeń z rur ok 10 metrów. Za materiał(pół busa) tj. rury oraz kątownik na 5 par dużych drzwi na złomie zapłaciłem 400 PLN!!! Rury są naprawdę konkretne całą tą oborę przeżyją

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damianb89    79

Witam. mam problem z upartymi krowami wywalają siano czy też słome pod kopyta w dużej ilości jest murek 30 cm z początku działało ale puźniej rozpracowały sposób i na to co tu jeszcze by zrobić by tak nie przewalały tego? Dodam że to obora uwięziowa. jeśli mógłby ktoś podać rozwiązania na to lub jakieś zdięcia przykładowe byłbym wdzięczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez szables
      Jakiej firmy polecacie mieszacz powietrza do obory i w jakich cenach się kształtują w zależności od firmy?
    • Przez mariox
      Witam, mam pytanie czy ma ktoś namiary na producenta term do wody które idzie podłączyć pod schładzalnik do mleka, szukam w necie i nie mogę nigdzie znaleźć, być może źle szukam albo inaczej się to nazywa.
      Pozdrawiam.
    • Przez krystek44
      cześć, planuje przebudowę obory 8x26 na krowy mleczne jakie rozwiązanie by było najlepsze. Myślałem nad obora uwięziową. Ruszta czy ściółka ? Jakie rozmieszczenie stołu paszowego, stanowisk i ewentualnego kanału gnojowej.
       
    • Przez panmino
      Czołem, 
      podchodzę do tematu zbudowania systemu wprowadzania bydła (Highland) do poskromu. Na wiosnę mają być jakieś szczepienia i będę musiał jakoś to towarzystwo wyłapać. Krów jest 9.  Zanim zacznę kombinować, pomyślałem, że zapytam, jakie macie systemy, może wstawicie jakieś zdjęcia z opisem czy się sprawdza i inne przydatne informacje. Z góry dziękuję.
    • Przez koks
      Czy ma ktoś na oborze eurofale? Czy skrapla się pod nią para wodna?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj