kamilsame1

pomoc w wyborze prasy

Polecane posty

kamilsame1    8

Wy tym roku planuje kupic prase łancuchowa lub walcowa no i tu problem sie zaczyna bo kiszonki i siana robiłbym okolo 300 bel rocznie i 1000 bel słomy. Interesuje mnnie nowa prasa z metal fachu, nowa sipma lub uzywany claas 46 lub roland 250.Ktora z tych pras jest lepsza i czy w walcowej nie beda zatrzymywac sie baloty . Z gory dzieki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi382    99

Jak dla Ciebie to polecam walcowo - łańcuchową, zdarza się że można zapchać podbieracz w prasie surową trawą a wtedy gł pręty łańcycha niemiłosiernie się gną. A walce tylko sie prześlizgną gdy zapchasz podbieracz, a łańcuchy są dobre do słomy więc dla Ciebie tylko ten rodzaj pras- przynajmniej taką wybrałbym do sianokiszonki i słomy. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emillo1212    16

Ja się nie zgodzę ze swoim przedmówcą, mam prasę walcową i nie zdarzyło mi się jeszcze zapchać podbieracz, ani nigdy nie zatrzymała mi się bela w komorze. Moim zdaniem prasy walcowe bardzo dobrze zbijają baloty zarówno ze słomy jak i z siana czy sianokiszonki.


Deutz is Power!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
semos    77

w prasie walcowej jest praktycznie nie możliwe zapchanie podbieracza, tuż za nim znajduje się rotor wiec on wszystko zbiera na bieżąco z podbieraka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

A ktra prasa rzadziej się zapycha metalfach czy sipma z 279/1, bo że sipma lubi się zapycha to ja wiem, tylko ciekaw jestem czy jest z tym lepiej w metalfachu czy to samo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stachux    6

polecam metal-fach dobry zgniot podbieracz też się nie zatyka i kiszonka wychodzi dobrej jakości jesli surowiec jest odpowiedni...


KPK Kumurun Team...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel2450    0

ja posiadam sipme i bardzo łatwo ją udławić myśle że z metel fachu była by leprza. Ale osobiście polecałbym Ci prasę claasa używaną wzmocnioną wersje to naprawde mocne prasy i wydajne, kolega ma i moja sipma nie ma szans do claasa. Nie pamiętam dokładnie emblematu wiem tylk że to roland i w dodatku jakaś wzmacniana wersja. łaćuch główny jest gruby jak noga:) i wogóle solidna maszyna także polecam claasa. Sam osobiście mam ochote na jakąś prase john deere na pasy ale narazie nie mam kasy zobaczymy później.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
semos    77

jeśli chodzi o Claas to ta wersja ,,wzmocniona" ma po modelu dopisek litery ,,S" lub też w innych modelach ,,SILAGE". maszyna niczym się nie różni od zwykłego modelu poza dwoma innymi (grubszymi) łańcuchami i średnicą wałka na której osadzone są koła zębate.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

polecam ci nową prasę. skoro robisz ok 1300 bel hmmm to sporo. ale moim zdaniem nie ma co sie wygłupiac i na darmo wydawać kase, polska z metal fachu jest na licencji claasa. znakomita prasa i sporo tansza. Po co marnować pieniądze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi382    99

Ja się nie zgodzę ze swoim przedmówcą, mam prasę walcową i nie zdarzyło mi się jeszcze zapchać podbieracz, ani nigdy nie zatrzymała mi się bela w komorze. Moim zdaniem prasy walcowe bardzo dobrze zbijają baloty zarówno ze słomy jak i z siana czy sianokiszonki.

Mówiłem o łańcuchowej gdzie po zapchaniu pręty się gną gdyż one wygarniają trawę w górę między osłoną z przodu a łańcuchem. Mówię o prasie bez rotoru- tańsze rozwiązanie i na 300 balotów kiszonki szkoda pchać kasę w coś co pobiera więcej kucy i wiadomo kolejny elemnt podatny na awarię

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marlip91    0

A nie lepsza byłaby nowa prasa łańcuchowo walcowa z famarolu? Też zastanawiam się nad kupnem nowej prasy i ta mi się podoba gdyż szybko owija belkę na 2 sznurki. Co o niej sądzicie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek72511    81

Kolego moim zdaniem bierz rollant 250;) Sam jestem użytkownikiem rollant 66 i prasa naprawde jest godna polecenia, jedyne co do wymiany to łożyska i łańcuchy ale to nie często te wymiany, po za tym możesz smarować i w pole ;) Nie baw się w polskie prasy, weź zachodnią i napewno nie pożałujesz;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@ 8185 co ty piszesz kolego? Claas jest w tej samej cenie to po pierwsze. MF jest na licencji Welger - rp12 czyli starsza konstrukcja. Znakomita na pewno nie jest. ;) I co z tego, że jest nowa? Ja bym wybrał Rollanda 250, ma rotor, jeszcze jakby noże miała to już w ogóle piękna sprawa do kiszonek. :P Czym zamierzasz targać tę prasę?


KPK - Ochrona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

mi dealer mówił co innego, bo w tym tygodniu odbieraliśmy z wujem. lepsza od MF jest chociazby farmrolu rolu (przynajmniej w gazetach). znakomita fakt nie jest, ale proporcjonalnie do ceny to jakość jest niezła ;)

 

i cale zycie nowy sprzet to nowy i zdania nie zmienie. Nie ma co pchać sie w stary "złom" szkoda zdrowia i nerwów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja uważam, że i nowe i stare się psują, a jak za ta cenę można mieć lepszą(Claas) to wybór jest oczywisty.


KPK - Ochrona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

czy lepsza to niewiem. skoro już ktoś ją sprzedaje to zazwyczaj znaczy ze jest juz w pewnym stopniu zużyta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer25    1

Według mnie też co nowa to nowa.Używana już na pewno trochę zrobiła ,a i nie wiadomo jak była eksploatowana.Osobiście posiadam już 3-ci sezon Metal-Fach i jestem zadowolony,jest warta swojej ceny ,a też robimy z 1300 bel na sezon.

 

Jeszcze dużo zależy od różnicy w cenach i rocznikach,ale jeśli jest niewielka to bierz metal-fach.Polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emillo1212    16

A słyszałem też że Sokółka jest zbudowana na podstawie pras Welger rp12.


Deutz is Power!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

ile kosztuje nowa prasa Class Variant 360 RC, orientuje się ktoś może??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer25    1

@Emillo1212 No tego to nie wiem,chociaż nie wydaje mi się,ale mogę się mylić.

A co do ceny nowej 360RC to pewnie gdzieś w granicach 90tyś zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

oczywiście mówisz o cenie netto:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez 19Kowal97
      Witam zastanawiam się nad kupnem prasy rolujące w budżecie do 15tys ,ilość balotow rocznie to około 200 , ciągało by je Volvo Bm650 wiec około 80km. Jak myślicie co można wyrwać w takim budżecie ?
       
    • Przez Bociek51
      Poszukuję prasy pasowej która pracowała by z ciągnikiem 105km zależy mi na dobrej wydajności i dobiciu bel.Cenowo chce się zamknąć do 60 tys co byście polecili? 
    • Przez cisek9403
      Panowie stoję przed zakupem prasy, dostałem korzystną ofertę kupna prasy walcowe stało-komorowej Kuhn FB 2130. Jednak jest bardzo mało opini o tych prasach. W galerii tez takiej nie znalazłem. Czy ktoś z was posiada taką prasę? Bardzo bym prosił o jakieś opinie ewentualnie kontakt posiadaczy.
    • Przez Balzak
      piszcie jaka folie uwazacie za najlepszą i dlaczego a i jeszcze ceny tych foli mozecie podać
    • Przez Zetor5340
      Witam.
      Często po intensywnym uzytkowaniu naszej prasy gromadzą się zabrudzenia, nie chodzi mi oczywiscie zabrudzenia te z zewnątrz, typu kurz czy smar ale o te w środku prasy,np u nas między ścianką prasy a wałkiem zazwyczaj zapycha się ta szczelina słomą,słoma od kręcących się wałków ubija się i później nie sposób jej z tamtąd wydobyć,może także się zapalić wiadomo jak się nagrzeje od tarcia.Wiem że prasy powinno się czyścić na bierząco ale jak belujemy to to już się tworzy w trakcie prasowania więc nie bedziemy przerywać belowania żeby usunąć zapychające się wałki,skoro prasa chodzi.No ale później oczywiście chcemy wyczyścić ale już się to tak ubija że nie sposób.Próbowaliśmy sprężonego powietrza,różnych chwytaków i tylko z grubsza sie udało a reszta siedzi. Czy konieczne będzie ściąganie wałków?
      Jakimi sposobami wy usuwacie nieczystości z pras?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj