Zaloguj się, aby obserwować  
emilchaja

Jaki olej do wspomagani w MF 698?

Polecane posty

emilchaja    24

Witam, więc tak jak w temacie chciałem wymienić olej od wspomagania w MF 698 i nie wiem jakim olejem go zalać, pytałem w sklepie to mają różne oleje i tu moja prośba może Wy mi coś podpowiecie jaki olej kupić.Z góry dzieki, pozdrawiam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emilchaja    24

Olej wlewa się do pompy która znajduje sie po lewej stronie ciągnika (siedząc w kabinie)i na niej jest korek wlewowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

hm myslałem że tam jest jak w 390 u mnie wspomaganie i skrzynia chodzą na jednym oleju w taki razie niestety ci nie pomoge poszukaj w dziale o massey ferguson.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masiew    31

do wspomagania dobry jest atf


wiem co czynię i moje czyny określają to, kim jestem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emilchaja    24

Też właśnie myślałem nad agrolem u w końcu to olej hydrauliczno-przekładniowy jak macie jeszcze jakieś propozycje to pisać.

Bogdan675 jak długo masz zalane wspomaganie agrolem? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emilchaja    24

Witam mirasek obecnie to olej jest taki ciemno brązowy a po zlaniu do naczynia to on praktycznie jest czarny, a i zapachem przypomina właśnie wspomniany agrol u.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bogdan675    1635

na agrolu chodzi 2 lata od zakupu wymieniałem w skrzyni i znajomy mechanik powiedział że do wspomagania też się nadaje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13

Pewnie tak jak piszesz to coś w stylu agrolu albo hydrolu, bo są też płyny w takich kolorach jak napisałem (atf, chf) i wtedy ważne jest aby zastosować właściwy. Tutaj pewnie wystarczy agrol, choć rozważyłbym hydrol czy typowy boxol.

 

edit:

Mądry katalog podpowiada do tego modelu ATF dexron II lub właśnie olej przekładniowo-hydrauliczny taki jak w skrzyni. Mogłem od razu sprawdzić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emilchaja    24

Wiec z tego co napisałeś mirasek moge spokojnie zalać agrolem,dzięki za info.

Dzięki wszystkim za odpowiedzi i pomoc :) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez t-tas
      pytam Was jako praktyków jakie lejecie oleje do skrzyni biegów w ciagnikach Ursus,Zetor.Osobiście niemam ciągnika ale czasem zdarza mnie się grzebnąć(ostatnio długa walka z zetorem 7245) i zastanawiam się jaki olej lejecie do skrzyń skoro olej ten zasila układ hydrauliczny. wiem,że olejem który można lać do skrzyni i hydrauliki jest Boxol ale ludzie leją hipol-ostatnio przez hipol w skrzyni zetora nauczyłem się rozbierać i składać na czas podnośnik i rozdzielacz zetora i to z zamknietymi oczami
    • Przez MFargo
      Witam poleci ktoś zamienik oryginalnego filtra paliwa do claasa ? 
      2008r
    • Przez artur04c
      Witam
      Czy stosował ktoś olej do skrzyni MANNOL Multifarm STOU 10W-40 chcę zrobić jako zastępczy fusch agrifarm 10w40, ale może ktoś ma doświadczenie z mannol ?
    • Przez seba2017
      Witam. Chciał bym przejść na jeden olej we wszystkich ciągnikach  ( starszych) bo teraz używam w każdym inny. Firma wykonująca remont silnika polecała mi Mobil Delvac 15w40 lub lepszy. Zauważyłem że polski olej Platinum Ultor Plus 15w40 ma te same klasy jakościowe  API: CI-4/CH-4/CG-4/ SL/ SJ    w ACEA też podobnie: E7/ E5 /E3/B4 /B3 /A3. Czy będzie różnica w ochronie silnika w ciężkiej pracy w wysokiej temperaturze stosując jeden i drugi olej. Jeżeli byłaby podobna jakość to wybrał bym polski olej z racji patriotyzmu zakupowego. O różnicę w cenie mi nie chodzi. Jakie jest Wasze zdanie: nie będzie za dużej różnicy między tymi olejami czy Mobil jest zauważalnie lepszy ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj