Polecane posty

elemer    20

Z powodu nadmiaru czasu robię burty w przyczepie 4,5t do wożenia kukurydzy. Może mi ktoś powiedzieć (bo nie mogę znaleźć na necie) ile waży 1m3 kukurydzy i trawy taki prosto z sieczkarni. Dokładniej jaką ma gęstość kiszonka LUZEM?

  • Like 1

Sprzedam Siarczan wapnia wraz z transportem. Najtańsza forma siarki i wapnia. Zapraszam chętnych do kontaktu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
point    1

Witam,

Wg normy PN-82/B-02003, Obciążenia budowli, obciążenia zmienne technologiczne (...):

 

kukurydza ziarno: 700 kg/m^3 (kąt tarcia wewnętrznego - 30 stopni)

kukurydza kolby: 450 kg/m^3

 

pasza zielona: 360 kg /m^3

pasza zleżała: 800 kg/m^3

pasza silosowana: 900 kg/m^3

 

Podałem trochę więcej danych bo możne komuś się akurat przyda. Generalnie polecam ściągnąć tę normę bo jest tam naprawdę sporo danych dot. obciążeń. Poza ciężarami objętościowymi zbóż, pasz, nawozów, warzyw, itd. można tez znaleźć takie informacje, jak normowy rozstaw nóg bydła/owiec/trzody i obciążenie przypadające na jedną nogę, jakby komuś to było potrzebne ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cwikla274    2

Generalnie polecam ściągnąć tę normę bo jest tam naprawdę sporo danych dot. obciążeń. Poza ciężarami objętościowymi zbóż, pasz, nawozów, warzyw, itd. można tez znaleźć takie informacje, jak normowy rozstaw nóg bydła/owiec/trzody i obciążenie przypadające na jedną nogę, jakby komuś to było potrzebne ;)

 

A czy zciąganie norm nie jest zabronione?


URSUS C-330, URSUS-C360 3P, Zetor Proxima 8441

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andrzej24871    12

Ja mam dorobione takie burty 1 metr wysokości przód i tył siatka, boki blacha ocynk, rama wykonana z profili prostokątnych 2cm na 4 ( chyba) . Może troszke za wysokie ale i tak nie sype tak zwanego czuba , płaskie przyczepy sie sypie i heja > przynajmniej na polu nie trzeba uwarzać a czasem to i sie czubatą nasypie jak jest bardzo daleko wozić albo naprawde pasuje jeszzce te pare metrów dalej pojechać z jedną przyczepą.


O to chodzi , że każdy zachwala i uwielbia zachodnie ciągniki za KOSMICZNE ceny, chociaż wielu tych maszyn nie widziało na oczy i sobie ich nie kupi, a Pronara nie chcą za darmo nawet, bo wstyd nim jezdzić, bo ktoś tam powiedział komuś ze mu się popsuł kiedyś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

Jaskin Silo Space ma 40m3 i 20t ładowności my ładujemy około 42m3 i na wadze wskazuje od 20 ton w górę przy QQ. Koszone Jaguar 870


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elemer    20

Ale jak wjeżdżasz na wagę to ważysz cały zestaw?? Więc to nie będzie 20 ton chyba że potem odejmujesz wagę przyczepy.

Czyli z przeciętnej QQ zbieracie 2-3 przyczepy z 1ha?


Sprzedam Siarczan wapnia wraz z transportem. Najtańsza forma siarki i wapnia. Zapraszam chętnych do kontaktu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

Warzymy z ładunkiem i bez. Po prostu chcemy wiedzieć ile ton mamy z ha. Przyczep to jest 3-4 a nie 2-3. Dobrze nawożone pole i dobra ziemia robi swoje. ;)


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elemer    20

To jaka klasa ziemi? Ja nawoże 50t obornika plus 150 kg mocznika i mam max około 50 ton ale ziemia 5 klasa ;)


Sprzedam Siarczan wapnia wraz z transportem. Najtańsza forma siarki i wapnia. Zapraszam chętnych do kontaktu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

Pierwsza i Druga. Dobra ziemia tylko przy podatku to przelicznik, że ja pier****

U nas rok wcześniej 40t obornika, a pod QQ to około 30-34m3 gnojówki + sztuczne, ale ile to nie wiem bo to Ojciec miesza i rozsiewacz ustawia my tylko rozsiewamy

  • Like 1

Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus914    6

Słuchajcie , nie znalazłem lepszego tematu a nie chcę zaśmiecać forum dla jednego pytania:

Otóż mamy D-47 na wysokich kołach, moje pytanie jest takie :

Czy mozna bezpiecznie i w miarę mobilnie przewozić po drogach asfaltowych 2 warstwy skrzyniopalet z porzeczką (Zawartość jednej skrzyniopalety waży około 450 kg) jedna skrzynia ma wysokość 80 cm , a dwie prawie 160 cm (bo jedna w drugą trochę wchodzi). Czy jeśli zapielibyśmy je porządnie pasami to można by w ten sposób wozić? Chodzi mi o to czy przyczepa się nie wywróci na dziurze albo na zakręcie? Bo jeśli chodzi o masę ładunku to niema problemu bo ona ma opony 14 płócien roboczych , podwójną ramę wstawioną i większe poduszki. Dodam jeszcze że droga mod ładunkiem wynosiłaby około 42 Km po dość dobrej drodze. Co sądzicie ?? Doradźcie ;)


Poland,Austria and Japan= moc naszego gospodarstwa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

Niepowinno być problemu. Ja mam wysokie burty cały czas bo wożę trociny i nic się nie dzieje tylko mam standart wszystko i 4-5 tony ładunku gdzieś jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

My na Autosanach woziliśmy kalafior znajomemu w skrzynkach (wysokość ładunku 2,8m, wysokość składu 4m) na odległość 30km i nie było problemów nawet ITD nas mijała parę razy. Ładunek musi być zabezpieczony pasami lub siatką aby się nie poruszał i jest git


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus914    6

aha,dzięki za odpowiedź ;).


Poland,Austria and Japan= moc naszego gospodarstwa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GABBER85    1293

Wg PN-82/B-02003:

żyto: 800kg/m^3

pszenica: 800kg/m^3

i tyle trzeba przyjmowac


>>>>>> 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

W rzeczywistości około 7,3-7,5q/m3. Bo jeszcze się nie spotkałem aby zboże miało 8,0q/m3


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emo87    5

gęstość pszenicy od 725-775 kg/m3 takie wyniki mialem zalezy od ziarna, a pszenżyto mialo 635-645, rzepak okolo 635 takie wyniki gęstości pokazywał wilgotnomierz w skupie jak badałem wilgotność


aaabbb

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateuko1997    29

temat byl a ja dalej niewiem ile wazy kiszonka kukurydziana tylko piszecie ziarno i kolby to sie dowiem czy nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez tomb2
      Zbliża sie zima ;D a więc planuję wyremontować moją 4,5 t jednak nie wiem czy dojdzie to do skutku ??? Jeżeli znajomu udostepni mi garaż to tak bo on ma ogrzewany A więc mam kilka pytań.
      - ile mogą kosztować burty do przyczepy 4,5 t typ D-46B
      - Lepszcze są z blachy falistej czy z prostej ?
      - Jakiej grubości blache dać na podłoge ?
      - czym najlepiej wyczyścić przyczepe, czy piaskowanie się opłaca ile może kosztować?
      Narazie tyle
    • Przez MichaKpiski
      Chcę przerejstowac przyczepę Sanok D47A (wywrotka) , w dowodzie mam wpisane rok produkcji, numer podwozia , dopuszczalną łatwość 3500, Pani w starostwie powiedziała że diagnosta będzie musiał ustalić pozostałe dane. Czy ktoś by się podzielił pozostałymi danymi jakie ma wpisane w dowodzie ? z góry dziękuję
    • Przez PawelS
      Witam potrzebuję opinii na temat firmy Perfect-Agro Koluszki, gdyż prawdopodobnie będę u nich zamawiał przyczepę, są one całkowicie odnowione i wyglądają jak nowe a cena to jest 1/2 w porównaniu do Nowej np Pronarki. Czy ktoś z użytkowników kupił od niech przyczepę i czy jest zadowolony jak z trwałością i wykonaniem >? Za każdą informację będę wdzięczny 
      http://www.remonty-przyczep.com/ 
    • Przez Hinco
      Czy teraz można zarejestrować jednoosiówke SAM do traktora? Bo kiedyś ojciec zrobił do samochodu i problemu nie było, a jakby sie dało traktorową rejestrnąć byłoby miło..
    • Przez koyack
      Witam wszystkich. Zastanawiam się nad zakupem przyczepy uniwersalnej  ściana przesówna. Służyła by do transportu zboża, kiszonki z qq oraz jaka rozrzutnik obornika. Przeglądając oferty różnych firm trafiłem na ogłoszenie firmy Agrotechnology z Rzeszowa. Ale nigdzie nie mozna znaleźć informacji o ich produktach. Interesujące jest uniwersalne podwozie do różnych przeznaczeni np można po ściągnięciu zabudowy przyczepy zamontować na podwoziu beczkowoz.  Czy ktoś miał doczynienia z tą firmą? Jakieś opinie? Z góry dziękuję za wszelkie informacje.  Załączam link do ogłoszenia. 
      https://www.otomoto.pl/maszyny-rolnicze/oferta/agrotechnology-przyczepa-ze-sciana-przesuwna-up-pza-27-jedna-rama-wiele-narzedzi-ID6Gg380.html
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj