tom04

Hassia DK 300

Polecane posty

tom04    0

Witam wszystkich

Od niedawna jestem uzytkownikiem siewnika hassia dk 300 ze ściezkami i sterownikiem FG-T-01.

czy ma ktoś taki siewnik bo nie wiem jak ustawia się ścieżki na tym sterowniku i jak go podłączyć do ciągnika mam tylko gniazdo zapalniczki a w sieniku było 3pinowe, tyle, że wypady z niego kable i sa dwa na logke to plus masatylko czy obojętnie jak je podłączyć czy czegoś nie spale.

 

Będe wdzięczny a pomoc bo nienogę nic znaleśc na temat tego siewnika czy demeter classik z którego mam instrukcje ale nie ma tam nico tynm sterowniku.

 

Jestem nowym użytkownikiem nie wiem czy w dobrym miejscu piszę

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tom04    0

Już sobie poradziłem. podjechałem do elektryka i sprawził miernikiem,ale teraz zaznaczyłem kolorem który jest plus i już wiem jak działa ten sterownik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomu    5

@tom04, mógłbyś zrobić zdjęcie tego sterownika i podesłać na forum.


Kopiowanie, używanie i rozpowszechnianie zdjęć jedynie za zgodą autora!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tom04    0

chwilowo nie mogę bo padł mi aparata a jakoś pechowo nie znalazłem go nigdzie w necie .

a jeżeli to ci coś pomoże to mogę go opisać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomu    5

Ja mam taki z włącznikiem i przy nim 3 diody oraz przełącznikiem do ścieżek i przy nim jest chyba 6 diód.


Kopiowanie, używanie i rozpowszechnianie zdjęć jedynie za zgodą autora!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tom04    0

mogę ci wysłać na skrzynkę instrukcję ale z demeter classic a to jest prawie to samo i jest wszystko opisane jak ustawiać, mi się przydała.

 

podaj adres to wyślę tylko mogę dziś albo dopiero w poniedzałek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomu    5

Wszystko jest OK dzięki wielkie ;)


Kopiowanie, używanie i rozpowszechnianie zdjęć jedynie za zgodą autora!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wolly    0

u/ha oznacza ile koło wykonuje obrotów na ha dla danej szerokosci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daizor    23

Panowie, a ma może któryś z was instrukcję w języku innym niż niemiecki? (angielski byłby zbawieniem)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas78    0

Ja mam na oku Hassia DKL 300 i ma taki sam sterownik FG-T-01. Chciałbym się dowiedzieć coś na temat tego siewnika i sterownika. Z góry dziękuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej78    579

Witam , nabyłem używany siewnik hassia dk300 i przed wyjazdem w pole chciałbym go sprawdzić ,czy jest jakiś sposób sprawdzenia -szczególnie mam na myśli przekładnię bezstopniową,na co zwrócić uwagę .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daizor    23

Z tą przekładnią bezstopniową to za bardzo nie sprawdzisz. Wiadomo tyle ile masz odmian zboża tyle musisz prób zrobić ponieważ naprawdę mogę duże różnice wynikać z tego faktu. Możesz dokładniej zrobić próbę kręconą dla zboża. Do samej przekładni nie wiem czy warto zaglądać osobiście tego nie robiłem do tej pory bo wysiew mialem w miarę prawidłowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proxy8441    245

prosze o wypowiedz uzytkowników siewnika Hassia DL 300, mam równiez taki na oku, jak jest z ustawieniem wysiewu, jak z wysiewem drobnych nasion np. rzepaku, nie zapychają się redlice przy miedzy, jest to dobry siewnik?????

Edytowano przez proxy8441

My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231
Dnia 1.02.2012 o 17:04, lukas78 napisał:

Ja mam na oku Hassia DKL 300 i ma taki sam sterownik FG-T-01. Chciałbym się dowiedzieć coś na temat tego siewnika i sterownika. Z góry dziękuje.

Odświeżę temat. Jak ustawić ten sterownik żeby ścieżki zamykał na 5tym przejeździe? Teraz na 4 zamyka i wraca do 1go. A mi pasuje żeby na 5tym zamykał i potem jeszcze do 9tego bez ścieżek i wtedy ponownie 1 pokazywał 


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bortys2001
      Próby kręcone wielokrotne z dokładną powtarzalnością a na polu zaniża o dobre 20 %, czy uślizg koła może być aż taki
    • Przez yacenty
      Witam,
      dziś zamówiłem siewnik jak w tytule czyli KUHN-NODET Logiseme M3000, co możecie mi o nim powiedziec? wygladal dosc ladnie wiec sie na niego skusilem, problem tylko taki ze dostalem bardzo uboga instrukcje tylko po francusku a ja ten jezyk kompletnie nie trawie.
      Ktos z nas uzywa takiej maszyny? jakie wrazenia?
       
      Pozdrawiam
      YacentY
    • Przez Zetix
      Witam!!

      Mam możliwość kupienia siewnika Hassia DK 300 z komputerem, ale jest jeden problem. Obecny właściciel zgubił sprężynę + redlicę ze skrajnej lewej strony. Szukałem już po całym internecie ale nie idzie nigdzie tego dostać... wie ktoś może coś na ten temat?

       


    • Przez damian564329
      Witam posiada ktoś może tabele do siewnika stegsted 3m25r?
    • Przez wesley
      czy ktoś z was ma taki siewnik,proszę o opinie na jego temat...
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj