Polecane posty

kasek    7

hehe kolego albo bez tłumika albo ursus C-355 pod góre jadący z 7tonami żyta to wtedy to jest hałas ;) znam ten ból panowie ja jak pojechałem w niedziele znajomemu siano wozici to mi sonsiadka pojechała po bandzie że niedziela jest i ona sobie griluje a ja tu śmigom i kurzy sie zamnom ,a ja na to do niej to sonsiadka zapłaci hłopowi za to siano jak zmoknie i mu puźnej załtwi jakieś ,a to wtedy ona domnie dobra to woźcie ale koło mnie zwalniaj :D takie życie na polskiej wsi ,miastowym wsi sie zachciało :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość murtek   
Gość murtek

Poczekamy jeszcze trochę. Jak widzimy z klimatem jest różnie, to susza, to powódź itp. oraz ciągle rosnąca liczba ludności. Zobaczymy za parę lat gdy będzie brakować żywności, wtedy (mam nadzieję) zaczną szanować rolnika i jego ciężką pracę. Wieś ma swoje prawa, które mieszczuchy próbują na siłę zmienić osiedlając się tu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Poke912    0

120 decybeli to tyle co startujący odrzutowiec

to tyle może osiągnąć jedynie kombajn na max obrotach i to jak się

Nachylimy nad komorą silnika dopiero mozna to odczuć

Ciągnik wątpie żeby dał rade tyle osiągnąć

Mówili że 90 decybeli z kosiarką talerzową ale przecież

Koszenie łąk jest jedną z najcichszych prac polowych no nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Poke912    0

Hehe no cóż nawilży ja pożądnie;p

Niektórzy ten nie mają czasu w dzien robić bo może pracują

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregorius    123

to jak ktoś przy ruchliwej drodze mieszka to wie co to jest chałas, jak przez noc przejeżdża kilkaset tirów ;)


Najbardziej lubię wizualizować sobie ostateczny krach systemu korporacji...

Kupię formownicę bierną do ziemniaków 2x75 cm
Kupię kombajn ziemniaczany Anna
Kupię ciągnik MTZ 82 w nowej budzie

więcej informacji na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin 80    8

Jak się komuś chce spać to niech śpi a nie słucha naszej pracy....jak coś się kupi jakąś maszynę to zazdroszcza tylko pracy ciężkiej do późna to nie....bo to mało razy do 1 w nocy się kosi ale narazie obyło się bez problemów poza jedym jak przedmuchiwałem kombajn i sieczkarnia była założona i sąsiadowi wiatr zawiał na świeżo umyte okna ;) przyznaje moja wina :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin 80    8

Przyszedł i szczekał a sam cholera szambo ma przy domu a pomyje z obiadu pod siatkę wylewa dopiero jak mu to powiedziałem poszedł ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

Ja mieszkam przy ruchliwej krajowej drodze. jak łatali dziurę na przeciwko mojego domu to tak zrobili że było gorzej niż z tą dziurą cały dom się trząsł, więc tata poszedł do tych majstrów i mówi że taka sprawa cofnęli się frezarką i troche zebrali tego co wylali. Ale może zrobią to teraz porządnie bo remontują powoli. I nic nie mówię na to.

 

Z tymi decybelami to przesadzili, no chyba że starego ursusa jakiegoś mierzyli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Poke912    0

No przesadzili i to mocno

Bo jak 120 decybeli to startujący odżutowiec

To jakby skład 12ton ruszał to by się ziemia zaje***** trzęsła

A jakoś mi sie nigdy nie trzesła dziwne no nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel5314    1

a zta kosiarka talerzowa to o co chodzilo??? o brone talerzowa czy kosiarke dyskowa bo chyba nie bebnowa ???hehe jakis nowy wynalazek...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

Chociaż nie powiem bo u mnie jeżdzą tu czasem duże ciagniki i robią też hałas jak jedzie, ale to jakiś Case i McCormick ale też bez przesady porównywalnie tyle co pędząca przez wieś ciężarówka na odcięciu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Poke912    0

Właśnie co mają powiedzieć ludzie którzy mieszkają przy głownych drogach?

Tylko tiry i tiry

Moja ciocia mieszka w bydgoszczy i przyjeżdza specjalnie na zniwa żeby się

odizolować od dużego miasta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ponczo12496    0

powiem tyle że ludzię teraz do wszystkiego się przyczepią niedługo to za przeproszeniem nie będzie się można wysrać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4652

Powiem tak z tym koszeniem w nocy to lekka przesada ponieważ w większości przypadków w nocy rosa jest, kolega kiedys się tak bawił a potem było szuflowanie zboża w zagrodzie. U nas w okolicy nikt póxniej jak 22 - 23 nie pracuje i jeszcze nigdy nic nikomu nie zgniło ani na zime nie zostało. Dodam że na wsi maja domy ludzie z warszawy np i jeszcze nikt problemu nie miał, praca w niedziele sie odbywa ale to nieznaczy ze trzeba przez wieś gnac z gazem do dechy.

 

Zapomniałem dodać jest jedna rodzina oni wszystko robia w nocy mają moze 6 h ale traktowane to jest jako lokalny folklor i raczej bawi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel5314    1

u mnie kosza zboza max do 21-22, chyba ze ktos ma suszarnie to za***prza 24 na 24 , gorsze sa pukawki gazowe na dziki ustawiane w kukurydzy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Poke912    0

Hehe a ci co mieszkają koło stawów hodowlanych

ciągle muszą słuchać wycia i strzałów bo straszaki na ptactwo założone są.

Ja znam ludzi co koszą bez względu na porę.

Kiedyś o 3 w nocy skończyli u nas kosić i pojechali kosic u kogoś innego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik6920    43

Mój znajomy pracował dominatorem 150 do 01:45 wiem bo sam byłem to niemiec co się wprowadził ostatnio sprawę sądową mu wytoczył i sam niemiec przegrał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    266

Tak pozatym to jak nagrywali artykół to ten NH z filmu to jest nasz szkolny i kolega z klasy go prowadził a p. Karol Wesołowski to mój kierownik praktyk i nauczyciel w mojej szkole :)

Najciekawsze z tego filmu wycieli :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stasiex    24

@Kris - czy wy robicie coś na tym kawałku za szkołą, czy całość użytkuje KANN?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stasiex    24

No to dopiero macie "hektary". Może uda mi się kiedyś was podpatrzeć z okien 64.

 

A wracając do tematu - niedawno w Gazecie Prawnej ukazał się artykuł wyraźnie wskazujący, że powodem wysokich cen żywności nie są marże sklepów tylko "wygórowane" żądania rolników. Zainteresowanych ponownie odsyłam tu: WIR

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ArekNH    2

KOŁKIIIIII KTO WYMYŚLIŁ TAKIE PRAWO!!!!!!!!!!!!!!ja jestem za tym by wycofali ten mandat, bo przyjedzie do wsi miesczuch za_rany i on musi mieć cisze :rolleyes: a w nocy są w lecie najlepsze warunki do koszenia zboża bo nie świeci słońce! :) :) :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj