Polecane posty

Poke912    0

Miejscowy ale napewno nie od dawna bo nikt kto mieszka od urodzenia na wsi

nie zrobił by czegoś takiego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    895

Miejscowy ale napewno nie od dawna bo nikt kto mieszka od urodzenia na wsi

nie zrobił by czegoś takiego

 

Skąd to niby wiesz? Nie znasz relacji między tymi ludźmi, tylko siejesz swój wstręt do miastowych.. Nie mówie akurat o tym wypadku, ale różnie ludzie żyją..


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregorius    123

np jak do mnie przyjeżdża rodzina z miasta w żniwa to wujek chętnie pomaga nie śmierdzi mu nic ale niektórzy ludzie są inni ;)


Najbardziej lubię wizualizować sobie ostateczny krach systemu korporacji...

Kupię formownicę bierną do ziemniaków 2x75 cm
Kupię kombajn ziemniaczany Anna
Kupię ciągnik MTZ 82 w nowej budzie

więcej informacji na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Poke912    0

Nie sieję wstrętu do miastowych

Bo sam mieszkam w mieście które ma 18tyś mieszkańców wiec

I tak jak powiedzieli w Faktach "Na wsi życie toczy się nie według zegara tylko według pory roku i pogody"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Manio1523A    0

I u nas są tacy co wolą robić w nocy i nikt się ich nie czepia. Nawet i mi się zdarzy że robię do 12 w nocy w polu, bo po co będę się wracał z pola oddalonego 4km od domu jeśli z 10ha zostało mi 2ha. Jeszcze nikt na mnie nie strzelił z ucha, bo istnieje coś takiego jak wyrozumiałość sąsiadów. Wiedzą że jest okres w którym maszyny chodzą od wczesnych do późnych godzin i nie mają o to pretensji, choć niektórzy mieszkają na wsi od niedawna. A jeszcze coś z innej beczki. Czy jest to możliwe że jak robisz w polu to policja może sprawdzić czy jesteś pod wpływem alkoholu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Poke912    0

Tak mogą zrobić ci nalot i sprawdzić stan trzeźwości i stan

techniczny maszyny tylko od tego jest specjalna grupa to nie jest policja

nie pamiętam dokładnie kto ale wydaje mi się

że ARMiR wysyła taką grupę i jeżdżą oni po polach i moga cię sprawdzić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
IGL    40

Kiedys slyszalem o tym ze pole to dzialka podobnie jak podwórko, czyli ze nic Ci nie moga zrobic, dopiero jak wyjedzie sie na droge publiczna, lecz podkreslam TYLKO SLYSZALEM, wiec niekoniecznie to prawda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tom04    0

rok wcześniej już też to mówili aja znam taki przyadek gdy sąsiad specjalnie na noc zeka aby przyjechac kombajnem pod okna sasiada i tak byłO przez pare lataż ten nie wytrzymał i 23 zadzwoni ,ze akuca ciszę nocną i tamten tez dosta mamdat.

ale jest z tym problem ja też kosze do puki pogoda pozwla często do 1 w nocy.

Zdrugiej strony to w nocy tiry i pociagi też niepowinny jeżdzic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Poke912    0

Jest też coś takiego że żeczy łatwopalne (stóg siana) muszą być oddalone od budynków

wszelkiego rodzają co najmniej 20 metrów ale temu sie nie dziwie

Bo jak się taki stóg zafajczy to może biedy narobić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Poke912    0

A jak ktoś zaczyna robić obrządki o 5 rano to nikomu to nie przeszkadza ale jak

już kosi do 23 to już jest wielka afera z tego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alek162    1

Jaki kraj, tacy ludzie. Policja jak zwykle popisała się super akcją, a jak napis zginął z bramy obozu zagłady czy poszukiwany jest gwałciciel, to obywatele muszą pomagać. Pytam więc: Na co idą podatki? Na nich? Poza tym nie rozumiem opcji nadawania na rolnika pracującego po nocy. Jeżeli komuś to nie pasuje, to zawsze może sobie gdzie indziej poszukaj chatki, w której znajdzie ciszę i spokój.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Poke912    0

Zgadzam się z tobą

Ludzie kupują działki na wsi wiedząc że tu się cos choduje

Ale stawiają chaty za miliony a potem nażekaja że ktoś w polu robi

Jakby nie wiedzieli od początku że tak będzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pudzianek    0

u mnie w okolicy jak znajomy prasował w nocy to przyszedł do niego policjant po cywilnemu i powiedział żeby zjechał. on to zignorował, a tamten zadzwonił po swoich kolegów na służbie i kazali mu zjechać. a inny przypadek to jak gościu kosił trawę o 5 rano i policjant wyszedł z domu i mu powiedział że jego dzieci chcą spać i jak nie chce mieć problemów to żeby jechał...


kupię siewnik zbożowy poznaniak szerokość 2,7m i kombajn zbożowy. najlepiej wielkopolska lub łódzkie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saherb    36

Zanim ktoś zacznie narzekać na nocny hałas, najpierw niech się zastanowi dzięki komu, dzięki czyjej krwawicy ma to jedzenie na stole. Gdyby nie rolnicy to taki by musiał iść do lasu robaki zbierać by się najeść. Co do "zapachów", to ci miastowi bardziej smrodzą podczas grillowania, niż rolnik, który wozi obornik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Poke912    0

@pudzianek ja bym temu policjantowi odpowiedział " co mnie twoje dzieci obchodzą od hałasu nie umrą a krowa jak jeść nie dostanie to oddasz mi za nią kase"

Zgasiłoby go to i poszedłby spać. A jak burza jest to co też wyjdzie i powie ty słuchaj dzieci chcą spać weź nie grzmoć tak ??

Rolnik trawe kosi tylko raz albo dwa razy a taka burza przyjdzie i zacznie napier**** o 3 i co tu nie ma nic

do gadania kosić trzeba bo jest termin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
klejnus    0

Ale pamiętaj ze jak sie policjant uprze to moze tak byc ze przypadkowo za każdym razem jak sie pojawisz na drodze to będziesz mial kontrole. I z tą burzą to dobre bylo:) No ale taka prawda jak wiatr mocny wieje i pada deszcz to też cicho nie jest. Miastowi zawsze maja problem i wiem coś o tym bo w końcu sam jestem z miasta:P


Nie jestem rolnikiem i nigdy nie byłem dopiero sie uczę przepraszam za błędy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Poke912    0

Ja też jestem z miasta ale wychowałem się na wsi i ja jak słyszę kombajn o 6 rano to budzę

nikogo tylko gonie na pole zobaczyć jaki kombajn kto kosi i u kogo

A taki warszawiak będzie jechał po drodze wiejskiej i kombajn będzie jechał

Z naprzeciwka powiedzmy bizon zo56 bez kabiny to pewnie

bedzie do kierowcy przez cs-radio gadał weź zjedz bo jeszcze mi sie samochodz pobródzi

jak wjadę na pobocze ^_^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adams    2

A czy osoba które4j filmiki opublikowano w reportażu wyraziła zgodę na publikację (prawa autorskie), Sam jestem z miasta ale wiem że rolnik robi jak mu pogoda i siły pozwalają a nie patrzy na zegarek. A ludzie jak im uroki wsi nie pasuja to niech do miasta spier*** a nie donoszą na rolnika który ciężko pracuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Poke912    0

Z tego co pisałem z tym kolesiem na YT to on nic nie wiedział o tym.

Ale w sumie nie moze mieć im za złe bo było to anonimowe nie

naruszyli jego praw obywatelskich

Jedynie mogli naruszyć autorskie za co mieć do nich sapy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pablorolnik    2

Mojemu sąsiadowi przeszkadzało jak moi rodzice włączali dojarkę o 5 rano i doili krowy to też zgłosił na policje ale mandatu żadnego nie zapłaciłem.


Farmtrac 690 DT i Farmtrac 675 DT + Tur Ł-104 i Ursus C-360-3P siła pociągowa 43 ha gospodarstwa.
Zapraszam wszystkich z mazowieckiego (i nie tylko) do znajomych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Poke912    0

Są tacy ludzie.

Mój tato pracuje w gorzelni i tam się 24 godziny 7 dni w tygodniu

wywar leje na pola ludzie nie jekna nawet że im ktoś jeździ koło domu bo gorzelnia jak nie wywiezie wywaru to odrazu staje z produkcją

A taki rolnik wyjedzie 4razy w roku w pole i odrazu sapy do niego bo za głośno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adams    2

Ludziom się naprawdę we łbach przewraca. Są sytuacje kiedy ja sam bym doniósł np. jak sąsiad wuja wywoził odpady z ubojni na pole. Śmierdziało w odległości 3 KM od tego pola przez 3 dni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ginterpol    20

mieszczuchom wiele rzeczy nie pasuje...

jak im nie pasuje "hałas" możemy nie hałasować .. ciekawe co powie jak chleb pójdzie na 10zł.. oczywiście przez "hałas", bo koszta uprawy będą większe.

abo cukier 2x droższy bo w nocy kopać nie wolno, cena zbioru wzrośnie dwukrotnie przecież bo 2x więcej musi być maszyn do zbioru

a za cukrem wszystko co słodkie będzie droższe..

 

 

 

tak nawiasem mówiąc to z tymi decybelami przegięli.. na w pełni obciążonym ciągniku 120 decybeli?? chyba bez tłumika..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj