Polecane posty

Wojtek1693    44

Witam, czy widzieliście dzisiejsze fakty na TVN i Śmieszną sprawe że rolnik za prace w nocy dostał mandat, ja już się boje wyjeżdżać nocą w pole :P

Były tam filmiki z Youtube podczas pracy w nocy napewno jednego z was :) .

jeden przedstawiał koszenie kombajnem o 23:20 a drugi nocne opryski zetorem 7711.Ale wracając do tematu to jak tak dalej pójdzie to nam zabronią wyjeżdżać w pole nocą :)


Zetor Power !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jakub16    122

Jak już to koszenie było o 23:20 a Zetor to włąśnei 7711. Pierwszy raz słyszę o takim przypadku.

 

to ten film :P

oprysk w nocy

Już 5 lat na AF ;)
Pozdrawiam wszystkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
paatrykk    0

no trochę głupia sprawa ale to tylko dzieki życzliwym ludzią

a co do filmików to były one tego samego autora i nie o 5 rano tylko około północy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sam    0

Sory za ten cytat ale przypadkowo nacsnołem :P A możesz podrzucić te linki z YT?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stasiex    24

Już wcześniej ten temat był poruszany w programie lokalnym TVP Poznań; WIR zrobiła to, co do niej należało, a sprawa jest dość stara; ojciec mówił, że facet zgłosił się bodaj we wrześniu.

 

Mam nadzieję, że niektórzy z Was wyciągną z tego odpowiednie wnioski - w sytuacji, kiedy po 22 przyjedzie do was na pole policja, nie można przyjąć mandatu, gdyż w ewentualnym dalszym postępowaniu może to oznaczać, że przyznaliście się do winy. Zakłócanie ciszy nocnej to zachowanie niezgodne z powszechnie obowiązującymi normami społecznymi, a trudno takimi nazwać np. młócenie zboża przed deszczem.

 

Zainteresowanych odsyłam tu: WIR

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Poke912    0

Masz u góry kolego

 

Wracając do tematu to znam kolesi którzy żyją z koszenia w żniwa i

robią 24/7 od rana do nocy zmieniają się tylko kombajnisci i dolewają paliwa i w pole

Pracują na bizonach które są zawaliście zadbane

W tamtym roku mojemu koledze kosili o 3 w nocy i nikt nie zrobił afery

Bo na wsi wszyscy się znają i nie powini na siebie kablować takie jest mojezdanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rumun96    0

Nierozumiem dlaczego dostał mandat przecież rolnik nie ma wyznaczonych godzin pracy tylko musi czekać na dobrą pogode ale co do opryskiwania w nocy trochę dziwne ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arni    1

Oglądałem to ;) Najlepsza była kosiarka talerzowa :P


17 lutego 2007r - 17 lutego 2012 pięć lata na af!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Poke912    0

Pryskać trzeba z wieczora ponieważ w dzień co dziwne

można dostac mandat ponieważ pszczoły wracające do pasiek mogą się pozatruwać i duże straty by były

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stasiex    24

Sprawa, o której była mowa w Faktach nie dotyczyła oprysków, tylko żniw. Filmik z YT był tylko dobrym obrazem przedstawiającym pracę w nocy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bee    0

A moim zdaniem opryski w nocy to bardzo dobre rozwiazanie, oczywiscie przy odpowiednich warunkach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel5314    1

u mnie to nie trzeba nocy, mily miastowy sasiad przyjezdzajacy na weekend na wies potrafi zadzwonic na policje za to ze ktos wozi caly dzien obornik ulica i jemu smierdzi twierdzac, ze rolnik rozsypuje obornik na droge publiczna ...niedlugo to jak krowa zawyje to ktos jeszce pomysli ze sie zwierzeta gnębi i po 997.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Poke912    0

Też tak myślę bo się nie spieszy człowiek żeby do nocy wyrobić tylko zwraca uwage czy

dokładnie i czy jedzie tym torem co powinien

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregorius    123

to są debie jeszcze rolnika mandatami oblepiać ja pieprze :P jak coś sie w dzień nie dokończy albo warunki były złem to co trzeba zrobić zaplanowaną robote ;) żal mi tych kretów


Najbardziej lubię wizualizować sobie ostateczny krach systemu korporacji...

Kupię formownicę bierną do ziemniaków 2x75 cm
Kupię kombajn ziemniaczany Anna
Kupię ciągnik MTZ 82 w nowej budzie

więcej informacji na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patryk96    1

Trochę to głupie. Po to ciągnik czy kombajn ma światła, żeby pracować nim w nocy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stasiex    24

Cała sprawa wynikała z narastającego sporu między ukaranym rolnikiem, a ex-mieszczuchem, mieszkającym od niedawna na wsi. Dla rodowitych mieszkańców wsi jest czymś normalnym, że rytm pracy wyznacza pogoda, a taki mieszczuch, przywyczajony do ustawowych 8 godzin i ciszy nocnej od 22...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolx21    22

Prawo jest takie, ze mozna pracowac w nocy gdy pole znajduje sie nie mniej niz 300 metrow od budynkow mieszkalnych i wtedy mozna pracowac w nocy i nikt nie powinien sie doczepic lub gdy pole znajduje sie blizej niz 300 metrow od budynkow mieszkalnych jezeli mieszkancy nie maja zastrzezen do naszej pracy kolo ich domow to mozemy pracowac w nocy. Wiec lepiej nie zadzierajcie z sasiadami:D

 

Poczytajcie sobie troche o prawach rolnika a nikt wam nie bedzie mowil co i kiedy mozecie a czego nie mozecie, czytalem kiedys o tym artykul w Farmerze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Poke912    0

Właśnie a jak kukurydze się kosi?

Czasami pogoda nie pozwoli kosić w dzień i trzeba w nocy naginać.

A poza tym myśle że to nikt z wioski nie dzwonił

tylko jakis miastowy przyjechał na kilka dni na wakacje i już mu nie pasowało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miszka31    31

ale i rolnicy też przeginają, cały dzień bimba a w wieczorem bierze zetora z oberwanym tłumnikiem i jedzie orać babce pod okno, ja też bym gościa pod......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
erwin2    5

U nas w 2009 roku to nie można było kosić trawy od piątku godziny 15 do poniedziałku 6 rano no i to miało jakiś sens mowa o koszeniu trawy kosiarką spalinową koło domu.Problem w mojej okolicy tkwi w tym ze dużo ludzi pobudowało się z miasta i mieszkają na wsi i przeszkadza im to że obornik na polu lub gnojowica chociaż mieszkają w takim rejonie gdzie wywozenie obornika ignojowicy jest dozwolone.Fakt faktem ze śmierdzi ale przypokłada sie i jest ok.Najgorzej to ci którzy mają dacze i przyjeżdzają tymi swoimi bemkami pasatami i merolami i im wszystko śmierdzi i w ogóle czują sie jkby mieszkali tu od urodzenia więc zastanówcie sie sprzedając działki jakimś ludzią czy dobrze robicie.Na koniec dodam że jeśli ktoś mieszkał długo w mieście i poszedł na wieś to na wsi długo nie wytrzyma i wraca spowrotem.Sami ocencie moją wypowiedź ja to przedstawiłem na przykładzie mojej okolicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Poke912    0

Ale na wsi nie powinno być takich słow jak "śmierdzi mi tu" albo "masz nie wywozić tu tego"

wieś to wieś każdy robi co musi przyjedzie taki mieszkaniec Warszawy który mieszkał całe życie w bloku

i mówił że rolnik nic nie robi tylko sie obija a potem jak juz widzi że jest inaczej

to dzwoni po policje bo mu nie pasuje że

rolnik kosi zboże

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stasiex    24

@Poke - odpowiadając na Twoje wcześniejsze stwierdzenie - to był miejscowy, czytaj uważniej ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregorius    123

moze coś miał z nim na bakier i chciał sie zemścić?? ;)


Najbardziej lubię wizualizować sobie ostateczny krach systemu korporacji...

Kupię formownicę bierną do ziemniaków 2x75 cm
Kupię kombajn ziemniaczany Anna
Kupię ciągnik MTZ 82 w nowej budzie

więcej informacji na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj