Zaloguj się, aby obserwować  
MarekZulawy

Claas arion 620 czy john 6630

Polecane posty

MarekZulawy    0

Witam. Mam do zrealizowania zakup ciagnika na PROW i dylemat miedzy claasem arionem 620 a john deerem 6630. Ciagnik mialby pracowac w agregacie uprawowo siewnym 3 m i kultywatorze podorywkowym. Cena ciagnikow jest podobna. Chcialem prosic o opinie na temat skrzyni biegow tych ciagnikow(wiem ze claas ma skrzynie gima taka jak w MF) oraz o podanie przez uzytkownikow tych ciagnikow sredniego zuzycia paliwa na ha w gruberze, agregacie czy plugu i ogolnych opinii. Dziekuje i pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelop14    1

Ja polecam ci Claasa ma dobre wyposażenie średnie spalanie 16l/ha w pługu 5 skib unia tur no i najważniejsza jest skrzynia która w claasie świetnie pracuje.

 

A jesteś zainteresowany cis czy cebis ?


Moje maszyny New Holland tc5050, Claas Arion, Celtis Ursus 360, 330, przyczepa metal-tech db 10000, siewnik sulky,opryskiwacz Krukowiak apollo 1600, prasa Claas rolland 340, Rozsiewacz sulky 800l, ładowarka weideman 3002

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rumun96    0

Ja też bym wybrał claasa niby ciągniki mają takie same silniki ale claas ma lepsze wyposażenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

JD w premium?? Jeżeli w premium to ja wybrał bym jaśka,jakoś class'y w mojej okolicy nie mają za dobrej opinii :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pos6630    0

ja bym ci radził jaśka sam mam i jestem bardzo zadowolony a co do claasa też jest bardzo dobry mój kolega ma i sobie chwali

Edytowano przez Pos6630
brak argumentacji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

jesli tylko uwazasz, ze potrafisz tak eksploatowac ciagnik, ze niepotrzebna ci rama, to praktycznie w kazdym punkcie claas jest lepszy od jaska.

 

wypisuje zalety claasa na jaskiem, nie wszystko co posiada :P

nowoczesniejszy silnik,

przekladnia w nowoczesny sposob sterowana,

naped i blokada ze sterowaniem z funkcjami automatyki,

hydraulika w standarcie 110 l/min z regulacja czasu i przeplywu,

miekka kabina standard,

podlokietnik,

na dodatek dosc ciekawy rozklad masy, tj. z obciaznikiem, potrafi przypadac 54%!!!! masy na przod co przy pracach wymagajacych uciagu jest bardzo korzystne, jednak gdybys chcial poruszac sie nim wiecej po drogach proponuje wziac przedni TUZ, bo inaczej opony dlugo nie pozyja, a ciezarki ciezkie by rekami zwalac.

podnosnik i masa, ktora mozesz obicazyc ciagnik tez na korzysc claasa - moim zdaniem nie ma sie nad czym zastanawiac w tym porowananiu.

 

 

wersja cis czy cebis, to juz zalezy od ciebie i stanu twojej kieszeni, oraz odpowiedzenia sobie na pytanie czy wykorzystasz mozliwosci ktore daje cebis, badz czy sa ci one do czegokolwiek potrzebne, bo bajer jest nie powiem, ale mozna sie bez niego obejsc.

ile wynosi doplata za cebis?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik122    0

oba ciągniki majątakie same silniki ja myślę że w jd jest prostrza skrzynia i lepsza i wogle jd sa proste ja jestem za jd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

no wlasnie o to chodzi, ze nie maja takich samych silnikow.

w jd jest prostsza, ale na pewno nie jest lepsza, zapewniam cie gdybys raz sie przejechal hexashiftem, nie chcialbys wiecej spojrzec na ta ogromna galke w johnie.

 

jak proste to badz za belarusem.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Libero    16

nowoczesniejszy silnik,

oba ciągniki majątakie same silniki

 

co to ma znaczyć? One nie mają tych samych silników tylko tego samego producenta...

 

@Rolnik122

autor zastanawia się nad dorzuceniem komputera Cebis do ciągnika a ty tu wyjeżdżasz z tekstem typu weź jd bo jest prostszy i lepszy, pomyśl trochę

 

pozdrawiam


Wydział Samochodów i Maszyn Roboczych

Politechnika Warszawska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

producent to DPS, czyli jąder, ale john w comforcie ma silnik 2V, a claas zarowno w CISie jak i CEBISie ma 4V. silnik o duzo ciekawszej charakterystyce, gdzie moc jest dostepna w szerszym zakresie obrotow ;)

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie postu kolegi @libero JohnDeere jest w wielu przypadkach prostszy bo ponieważ...;)

ludzie chcą koniecznie Johna a że drogo jak dobrze wyposażone to biorą golasa... przecież sami już dawno doszliście na forum do wniosku że jak Johna dobrze wyposażyć to Fendt jest tańszy...

Tym może się posiłkował myślowo kolega który napisał o prostocie Jelenia.

a co do kolegi @brzozaka trochę min Twoje posty poczytałem i w swoim zakupie skłaniam się jednak do Maxxum MC 125 (CR 6 cyl. 4V) a nie Maxxum Xline (rotacyjna i głowica 2V)

A co do napraw za 10 lat ;/ cóż okaże się :P choć może zaboleć, z drugiej strony kolega zrobił pompę wtryskową do CVX(CR) za 800zł więc chyba te co teraz wchodzą powinny być w miarę tanie za parę lat w naprawach

A podsumowując i pisząc wreszcie coś na temat kolego to żeby Jeleń miał standard podobny do Claasa to musisz wziąć wersję Premium a to dość drogie;/ a jak Claas to przemyśl czy Ci komp potrzebny ja sprzedałem niedawno kompa w Pumie na zasadzie a bo sąsiad w swoim Johndeere nie ma to ja chce i ma być kolorowy... Mało logiczne więc jak nie wykorzystasz a miał byś dużo dopłacić to szkoda kasy(w tej pumie wszystkie funkcjonalności i tak już są fabrycznie a monitor z isobus 7 tyś kosztuje więc można jeszcze taki kaprys zrozumieć...)


Kiedy pojawiają się dzieci zaczynamy inaczej patrzeć na ten padołek łez...
Eliza, nasze małe płaczące szczęście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

ciesze sie, ze sklaniasz sie ku 4V zobaczysz co to moc w kazdych warunkach :)

 

tutaj cebis to nie tylko monitor, choc to najbardziej bije po oczach, lecz dla mnie najbardziej uzytecznym bajerem sa EHRy hydrauliki zewnetrznej, to jest luksus, wygoda i wieksza wydajnosc.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarekZulawy    0

dzisiaj bylem ogladac maszyne. ciagnik sam w sobie robi dobre wrazenie tyle ze ceny jeszcze nie znaja...twierdza ze bedzie drozszy od john deere wiec chyba wezme jaska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja tez biore pod uwage te 2 ciągniki i bliżej mi do claasa tym bardziej że dilera i serwis mam przez płot.Za JD 6630 comfort z przednim tuzem TLS i oponami 480 przód 600 tyl zawołali 244 tys a za clasa z tym samym ogumieniem i z tuzem ale bez amortyzacji zawołali 219 tys.Nawet doplacając za amortyzacje Claas jest tańszy o ok 10 tys.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
    • Przez TomZet
      Dzień dobry,
      posiadam Zetor 5245  4x4 z 1989 roku, chcialbym wymienić na cos nowego w budżecie 130-160k brutto.
      Chciałbym żeby był 4x4 w okolicach 50kM, Zatory Major chodzą w okolicach 200k, chciałbym cos 40-50k taniej.
      Co mi polecicie sprawdzonego? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj