przemekrobak

Valtra N82HiTech czy JohnDeere 5090r Comfort

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Lukasz1987    61

73dB ma w papierach. Kabina jest wygodna, fotel jest bardzo ergonomiczny i można spokojnie 10 godzin robić dziennie z przerwą obiadową i krótkimi przerwami wynikającymi z przestawiania sprzętu


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Łukasz-ja podnoszę nieraz i 800 kg Zetorem na krzywym polu-to jest dopiero hardcore-to jak wchodzenie po piorunochronie-tyle że w czasie burzy biggrin.gif .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

ja mam JD 5080R i jak na razie wszystko w najlepszym porządku, jestem bardzo zadowolony. dodam ze jest bardzo zwrotny i gabaryty ma tez całkiem całkiem. :P

 

Szczerze mówiąc obie marki są bardzo porównywalne. komfort, wyposażenie bardzo podobne. Którego byś nie wziął napeqwno nie stracisz. ;)

 

Chociaż JD jest bardziej sprawdzoną marką, to nie należy rezygnować z valtry. wiem ze ci nie ułatwiłem wyboru, ale obojętnie którego weźmiesz topowinieneś być zadowolony :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61
podnoszę nieraz i 800 kg Zetorem na krzywym polu

No to wiesz o co mi chodzi jak ciągnik się giba ;)


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Wiesz-nie jestem z tych strachliwych biggrin.gif -zresztą tak jak pisze kolega powyżej i to dobre i to dobre-tyle że zdaje się ten JD jest cokolwiek tańszy niż owa Valtra-nie wiem jak teraz ale parę lat temu za Valtrę A 82 chcieli odemnie prawie 20 tys więcej niż za JD 5720-no comment po prostu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertbara    75

Łukasz-ja podnoszę nieraz i 800 kg Zetorem na krzywym polu-to jest dopiero hardcore-to jak wchodzenie po piorunochronie-tyle że w czasie burzy ;) .

 

 

 

To słabo ja wstawiałem paletę cegły 1400 kg bez przeciwwagi pod strop na pełnym wysięgniku, jak przy samej górze podnosiło tył to paleta opierała się o mur. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

No wiesz 800 kg Zetorkiem to jak 1800 JD biggrin.gif -kiedyś naprawdę miałem miękko gdy przy podniesionym Turze właśnie z taką porządną belką jedno kółko wpadło w jakiś dołek a drugie wspięło się na jakiś kamyczek-jak mnie machnęło to uratowało mnie tylko to że dałem "cała naprzód" żeby opuścić wysięgnik-ponoć lewa strona w ciągniku podniosła się o metr !-no a potem gruchnęła na ziemię-od tamtej pory mam cholerny szacunek do tego wytworu czeskiej myśli technicznej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61
od tamtej pory mam cholerny szacunek do tego wytworu czeskiej myśli technicznej...

Czechosłowackiej, jeśli już :P

Ale to trzeba przyznać, człowiek dowiaduje się bardzo wiele o swoim ciągniki w sytuacji ekstremalnej z ładowaczem czołowym ;)


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Eee tam -Zetora skonstruował brat Lecha-Czech biggrin.gif .Słowak tylko troche pomógł...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bialy    0

Wpadłem wczoraj do dealera obejrzeć Valtrę i zrobiła na mnie bardzo pozytywne wrażenie. Na Polagrze nie miałem czasu jej obejrzeć, ale mam porównanie do MF5435 i JD(chyba wystawiony był 5080R) i Wykonanie było wg mnie na takim samym poziomie. Pedał gazu nie podoba mi się w JD, reszta jest może trochę bardziej ergonomiczna niż w Valtrze, tylko że taka N92 to wygląda niemal tak samo jak Forterra kuzyna 115KM i to mi się w nim podoba.

Wszystkie 3 modele mają fajne skrzynie, z biegami załączanymi pod obciążeniem (JD 4 biegi automatycznie pod obciążeniem a Valtra 3) Jednak cenowo wypada najlepiej Valtra, i ja biorę Valtrę. JD jest o wiele lżejszy i ma mniejszy udźwig, a mimo, że będzie głównie do lekkich prac ciągnik nie wykluczone, że z 4 skibwym obrotowym również będzie śmigał, gdzie N92 spokojnie sobie z nim poradzi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

To jakieś małe skiby muszą byc, my do N91 zapieliśmy UG 4 skiby modelu nie pamiętam to w jedną stronę na polu przejechała i do do mu, na ziemi II klasa. Może jak masz słabsze ziemie i lepszy pług to pójdzie.

Gratuluje wyboru. :P:D Valtra jest ładniejsza od Zetora ;)


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Maksol
      Witam mam do wyboru trzy ciągniki:
      -Fabrycznie nowy MTZ 892.2 
      -Lub John Deere 6330 z 2008 z przebiegiem prawie 10tys 
      -Oraz John Deere 6310 z 1998 roku z przebiegiem prawie 10 tys godzin (obstawiam że więcej). Jaka jest w ogóle dostępność części do tego ciągnika?
      Cena między 6330 a mtz mniej więcej to samo, a 6310 około 40 tys taniej.
    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj