przemekrobak

Valtra N82HiTech czy JohnDeere 5090r Comfort

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

Witam!

Muszę w ciągu kilku dni podjąć decyzję co kupić czy Valtre N82 HiTech czy JohnDeere 5090r Comfort Dodam, że ciągniki są w podobnej cenie.

Który Lepszy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eo1    0

Miałem ten sam dylemat. Wybrałem JD 5100R. W moim przypadku za JD przemawiały wymiary i masa. JD grubo ponad tonę lżejszy, niższy około 30 cm, bardziej zwrotny. Nadmieniam, że nie będę wykorzystywać ciągnika do orki także lżejszy znaczy lepszy. Pozdrawiam


"Sztuczna inteligencja jest lepsza od naturalnej głupoty"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

A dlaczego nie porównasz Valtry A82? Będzie mniejsza, lżejsza i tańsza. My ze swojej N82 jesteśmy bardzo zadowoleni.


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

Hi-tech 2007 rok


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

Jak wujo zabiera N91 to do rozwożenia paszy, a tak poza tym to do siania nawozów i pryskania oraz uprawy międzyrzędzi w ziemniakach, marchwi, QQ, sorgo, burakach. Dodatkowo do siania, dowożenia sadzeniaków ziemniaka, rozwożenia obornika i gnojówki/gnojowicy. Zwozi także zboża, słomę, siano, przewraca i przetrząsania, zwijania itp itd.


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

No to się nada bez problemu, nasza ma już 3850 mtg i nie miała awarii (poza naturalnym zużyciem eksploatacyjnym podzespołów)


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik122    0

bież jd 5090 comfort jest mały to fakt z turem ładnie pracuje dobry skręt i prosty w obsłudzie ja nie mam jego ale we wsi kupił daleki sąsiad w 2009r i mowi że jest zadowolony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

Przy porównaniu Valtry N82 i JD 5R to może i tak ale A82 gabarytowo jest taka sama. Zbyt mały ciągnik do ładowacza czołowego też ma swoje wady. :P


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Mimo tego że gabarytami Aśka jest zbliżona do JD 5R to myślę Łukasz że nawet na pierwszy rzut oka rozpoznasz co jest lepsze do ładowacza-seria A Valtry to raczej konkurent dla prostszych Agrofarmów etc. jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

Mi się N82 z turem zajefajnie pracuje, nikt z nas nie narzeka na zwrotność.

Co do porównań to w sumie masz rację, ale i tak wole większy ciągnik do Tura bo mniej na niego działa ładunek.


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Tyle że mniejszy też ma swoje zalety-jeżeli pracujesz takim ciągnikiem jak Valtra N82 "na hektarach" to ok. ale jeżeli pracowałbyś tak jak ja w ciasnych pomieszczeniach to nawet Zetor 7211( na którym mam ładowacz) ze swoim rewelacyjnym skrętem jest "za duży".Zresztą wracając do JD vs. Valtra i ładowacz stawiałbym jednak na JD i nie bałbym się zbytnio o te "działanie ładunku"-tu rama może być tylko błogosławieństwem no i zmiana półbiegów za pomocą joysticka ładowacza (nie wiem czy jest to w Valtrze?- co najwyżej wyprowadź mnie z błędu)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tura będę zakładał na case 5140 (tego co mam w avatarze). Ale wybiorę chyba john deer-a bo valtra mi się do garażu nie zmieści i wole mieć zwrotny i mały ciągnik bo on głownie będzie przeznaczony do prac "lekkich" (rozsiewacz, opryskiwacz, wał, kosiarka, prasa, i może jakiś transport) lecz martwi mnie tylko mały moment obrotowy wy jd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

Przy działamiu ładunku chodziło Mi o np rozbujanego big-baga i bujanie się przy tym ciągnika, a nie siły przenoszone na ciągnik. Podnosiłeś kiedyś dużą kostkę 500kg na wysokość 2,5m na krzywym polu. To jest Hardcore a nie wchodzenie na dom po piorunochronie ;) Zależnie od modelu ciągnika, ładowacz czołowy sterowany jest elektronicznie joystickiem umieszczonym w podłokietniku lub mechanicznie za pomocą systemu ErgoDrive. Valtra ma 4,5m promień skrętu, więc nie jest to dużo. To jakiś mały garaż masz, N82 na oponach 14,9R24/18.4R34 ma wymiary dł 4315, szer 2270, wys 2760, r osi 2535. JD ma wzrostu 2600, dł 4000, szerokość 2175 r osi 2250 więc jakiś dużych różnic nie ma.


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do tego garażu ;) To on był budowany po ursusa 1012 jeśli się nie mylę i on ledwo ledwo tam się mieścił. A w case 5140 bym musiał cały dach obciąć żeby się zmieścił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

U1014 ma 2,7m wzrostu a 1012 jest aż tyle niższy? Ale to ty wybierasz więc wiesz, my możemy co najwyżej doradzić


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

o to się valtra może zmieści. No na razie jestem przekonany do john deere bo nim jeździłem a co do valtry to podoba mi się od zewnątrz ale nie wiem jak ma w środku masz może swojej zdjęcia od środka jakieś dokładne ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

Nie wolno mi zdjęć wstawiać, ale tutaj jest zdjęcie


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

Niżej ;) 4 zdjęcie.


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

Tak ma dwie przekładnie do wyboru 24+24R i 36+36 z biegami pełzającymi, półbiegi są bo teraz chyba już nie ma nowoczesnych skrzyń bez półbiegów

Do orki były U1614, Valmet Mega 8800, Zetor 16145, a teraz Valtry T182

Raz orkę robiliśmy N91 z pługiem UG zagonowy 4 skiby chyba 40 ale nie pamiętam jaki bo to pług znajomego


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Krzyszt0f
      Witam, doradźcie jakiej mocy ciągnik wybrać na ok 45/50ha myślę nad MF 7s155 albo 7s180 (tylko mf wchodzi w grę) 7s180 przemawia na przyszłość tym że mogę go podnieś do 210km a chyba 7s 155 nie da rady do 200km podkręcić? 
      W przyszłości myślę kupić bezorkowiec, albo jakiś dłutowiec i zastanawiam się nad mocą ciągnika? 
      ziemie w 95% piaski 
      doradzicie coś? 
    • Przez MalyRolnik18
      Witam. Jest kilka różnych tematów o tych ciagnikach ale jasno określonego nie ma, dlatego zakładam nowy temat dla siebie i ludzi którzy będą zainteresowani tym ciągnikiem. Mianowicie. Pytanie kieruje do osób które użytkują lub użytkowali ciągnik Renault 103.14, chciałbym się wszystkiego o nim dowiedzieć tzn. jaki komfort, jakie prędkości w pracach polowych? Jakie spalanie? Jakie awarie najczęściej występują w tych modelach, jak z dostępnością części i trudnościami w naprawach? I przede wszystkim na co zwrócić szczególną uwagę przy oględzinach?  żeby nie wpaść na przysłowiową minę. Zapraszam serdecznie wszystkich którzy mieli lub mają doczynienia z takim ciągnikiem do dyskusji i pomocy, z góry dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam. 
    • Przez c308
      Witam doszło mi do moich 8 ha 10 ha do obróbki chiałbym kupić nowy porządny traktor w przedziale mocy 70_110 km co proponujecie.Zastanawiam sie nad Tureckim hattatem 398 kolega ma,Jakims lovolem oraz Arbosem napiszcie co polecacie najbardziej,Ciągał by prase,pług cztery skiby,agregat 3 m,przyczepe 5 t.
    • Przez upadłymtz
      Witam. Stoję przed wyborem ciągnika ok.90 koni. Oglądałem wyżej wymienione modele i nie wiem na co się zdecydować.
      W Case skrzynia 12x12 rewers mechaniczny i podnośnik mechaniczny. W New Holland tak samo. Zetor dużo lepiej wyposażony, ale trochę się boję bo ostatnio różne opinie o nim chodzą. Zetor z 2021 roku, jeszcze bez ad blue. Użytkuje ktoś z was takie ciągniki? Jak z awaryjnością?  Z góry dzięki za pomoc. 
    • Przez damianos95
      Witam proszę o podpowiedź co wybrać lepiej renowke 103.54 czy case cs94 renowka full mechaniczny ciągnik czy case skrzynia mechaniczna nie wiem czy jest polbieg jedynie ma ehr i silnik sisu
      Co będzie lepsze na ponad 20ha praca z turem orka agregat itd co będzie tańsze w naprawie dostępność części czy ogólna awaryjnosc tych ciągników 
      Cena dość zblizona jednak 10 lat różnicy między nimi 
      Jakie opinie o silniku sisu jak spalanie awaryjnosc czy części i jeszcze do znawców tematu jakie tam są tuleje ?
      Ogólnie co byście wybrali i dlaczego 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj