Zaloguj się, aby obserwować  
NERON3030

VALTRA T 171 w Adwansie czy JD7730?????

Polecane posty

b0gdan    90

Skandynawia to królestwo Valtry, gorzej z Europa zachodnią.

Kiedyś Perkins i SISU było synonimem oszczędności, teraz niestety jak pokazują ostatnie testy już tak nie jest, niestety TIER III nie służy Valtrze i MF :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

Tym bardziej, że coraz więcej MF ma serce ze Skandynawii


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Slomek    186

Ja moja t 140 ciągam agregat 4m uprawowo siewny kvernelanda i spokojnie sobie lata...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertbara    75

Amerykance sa niesamowite z wygladu to fakt, ale w spalaniu dorównuja lokomotywie.....:P

 

Masz tutaj testy 2 ciągników troszkę słabszych niż w temacie

Spalanie wręcz identyczne, ale to stary test i przy najnowszych normach JD wyszedł dużo lepiej ale nie mogę tego znaleźć.

 

http://www.dlg-test.de/pbdocs/traktoren/Valtra_T_140_e.pdf

http://www.dlg-test.de/pbdocs/traktoren/John_Deere_6820_AutoQuad_e.pdf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

Robert wyniki pomiarów zależą też od warunków atmosferycznych. Może były inne może nie tego nie podważam ale Valtry są robione na warunki panujące w Skandynawii i może potrzebują niższej temp aby spalanie było niższe. Nie piszę tutaj wypocin z kosmosu. silnik Scania XPi i Iveco Cursor oba powstają przy współpracy z Cummins'em, w lecie Icevo spali 2l więcej niż Scania a w zimie już 4-4,5l na niekorzyść Włocha. JD, Valtra i Fendt moim zdaniem to najlepsze marki ciągników na świecie. Spalanie zależy od wielu czynników, głównym jest pogoda i kierowca. Ja jak wsiąde do N91 i zacznę przygotowywać paszę, ścielić i zadawać paszę to pali nawet 16l, a jak robi to Ojciec to 10l, a wież mi przy rozścielaniu dużych kostek rozdrabniarka do bel to ciągnik dostaje po du***. Z tym, że JD pali jak lokomotywa to się nie zgodzę, bo to nowoczesne silniki i one są tak zaprojektowane aby palić jak najmniej i mieć jak najlepsze osiągi. A tak na marginesie:

200l na godzinę uciąg 3000t

500l na godzinę uciąg 200t

także do lokomotyw to im brakuje :P


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrotron155    62

jak pojemnosc nie gra roli? chlopie gra!!!!!! wlasnie pojemnosc gra najwazniejsza role, a reszta mocy to zasluga podzespolow, oraz oprogramowania........!!! jesli nie wierzysz to poczytaj fachowa literature. wyciaganie duzej mocy z malego silnika to jest po prostu jego zylowanie i skraca to jego zywotnosc... to tak jakbys chcial sie odlac do pisuaru ktory wisi 1,5 m. nad ziemia.. owszem odlejesz sie do niego, ale ptaka musisz se mocno naciagac i tym samym skrocisz jego zywotnosc!!! zapamietaj to! nie no spoko ja tez nie jestem w stanie sie okreslic co wybrac i przez to prowadze ta konwersacje..:;))))

chodziło mi o spadek mocy a nie o żywotność chociaż jak sądze silniki JD są długowieczne i małoawaryjne gdyby miały się popsuć to JD nie sprzedawałby się tak jak do tej pory

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

@lukasz

mysle, ze jd jednak wyznaje zasade by miec jak najlepsze osiagi ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

A czy Ja powiedziałem, ze jest inaczej

bo to nowoczesne silniki i one są tak zaprojektowane aby palić jak najmniej i mieć jak najlepsze osiągi

Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

w sensie, ze najpierw osiagi, a zuzycie paliwa to jakie wyjdzie - jak porsche ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

nie wiem o co Ci chodzi, pierwsze jest mało palić później osiągi, chociaż jedno i drugie jest tak samo ważne. Zamiast Porsche to ja Bowlera wolę ;)


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ja wole moc, a spalanie będzie do niej adekwatne. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NERON3030    0

do kolesia, ktory pisze, że valtra t160 daje mu rade w 4-ce i w piatce tez:

oj stary na jakich ziemiach?

pewnie na piaskach u nas sa ciezkie gleby 1 i 2 klasa czesto tez pagorki ;) takze ta t171 ma co robic z 5 tka.

co do spalania to mam zywy przyklad w wiosce, Fendt 819 czy jakos tak pracuje z 5-tka khuna i tak pali, ze ja pier :P tak samo JD7830. zrozumcie, ze seria JD 7XXX I 8XXX to ciagniki na amerykanski rynek, a tam nikt sie z paliwkiem nie liczy tak samo jak ich samochody, a JD skladane w niemczech to juz inna bajka. na probie VAltra t171 z 5 tka pokazala mi 12 l na ha. sam w to nie wierze, ale tak pokazala.

Edytowano przez brzozak2
szybko wylecisz jak bedziesz tak pisal!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

Neron dobra rada pisz po polsku ;) Składnia w zdaniu ułatwia czytanie twoich postów innym.

Co do Fenda to albo 818 albo 820. JA mam I i II klasę i troszkę IIIa i u nas U1614 i Zetor 16145 dawał radę z Kvernelandem LB 5 Skib, a Valmet 8800 to Packomat miał jeszcze podpięty. T160 też ma w zależności od roku 158-165KM do tego Kuhn lekko idzie więc Ja nie widzę problemów aby taki zestaw nie dał rady w polu robić. Ma ciężko ale idzie.


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrotron155    62

neron przzecież pług ma zapotrzebowanie średnio 30 km na skibe (o rozstawie 0,5m na skibe) więc 160 km to jest w miare optymalnie ja też mam ciężkie ziemie więc nie osiągam dużych prędkości ale traktor musi iść bo ma wystarczająco dosyć mocy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

Czy 30KM na skibę to wystarczająco to nie wiem, My przyjmujemy 33, a z Packomatem 35KM na skibę i orka w tedy jest optymalnie wykonana, ziemia dobrze odwrócona, praco zrobiona szybko, wał ładnie dogniecie ogólnie git

 

Robi też z 3 metrowym agregatem siewnym biernym do uprawy bezorkowej tu także występuje zapas mocy, że spokojnie pojechałby z 4 metrowym.

Tutaj bym polemizował ;) Co to za agregat?


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrotron155    62

no to nawet 33 km to i tak 160 km wystarczy a z pakomatem to wiadomo że potrzeba więcej. ale nie odbiegajmy od tematu autor wybiera pomiędzy tymi dwoma traktorami więc proponuje napisać coś na ich temat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamj24    8

Czy 30KM na skibę to wystarczająco to nie wiem, My przyjmujemy 33, a z Packomatem 35KM na skibę i orka w tedy jest optymalnie wykonana, ziemia dobrze odwrócona, praco zrobiona szybko, wał ładnie dogniecie ogólnie git

 

 

Tutaj bym polemizował ;) Co to za agregat?

 

Jeżdżę z 3 metrową IDEĄ 2,2 tony zboża w skrzyni, bezpośrednio po orce, Co do ciągników to obydwie marki są podobne w wyposażeniu i osiągach, najlepiej jak byś mógł pożyczyć każdego i przetestować w robocie i potem zdecydować. W moim przypadku JD wygrał ceną, nie widziałem sensu dopłacać ponad 20 tys b w wyposażeniu prawie takim samym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NERON3030    0

chłopaki a co sądzicie o nowej serii JD 8XXXR?????? nie wie ktoś czy będzie ona na targach w kielcach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

Neron skoro twierdzisz, że Waterloo i 8R są na rynek USA i palą jak lokomotywy to kupuj tą Valtrę i po sprawie ;) Co do 8R to dobre ciągniki tak jak wszystkie Jelenie.


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamj24    8

sory nie doczytałem. No a jak ze spalaniem??

 

Ile wleję to spali ;) A tak na poważnie to orka 6 skib phx od 15 do 18l na ha, siew IDEA 3 metry od 12 do 15l na ha po orce i 10-12l bez orki, podorywka ares 4 metry od 7 do 8 l na ha. Wysokość spalania zależna od warunków roboczych (głębokość) i klasy ziemi ( trochę 3 kl większość 4 kl mozaika). Myślę, że ze spalaniem nie jest źle bo robota ubywa w oczach orka 9,5 km/h, a agregaty 12-15 km/h.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

na probie VAltra t171 z 5 tka pokazala mi 12 l na ha. sam w to nie wierze, ale tak pokazala.

wiara czyni cuda, na reszte tego postu szkoda mi klawiatury...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
    • Przez TomZet
      Dzień dobry,
      posiadam Zetor 5245  4x4 z 1989 roku, chcialbym wymienić na cos nowego w budżecie 130-160k brutto.
      Chciałbym żeby był 4x4 w okolicach 50kM, Zatory Major chodzą w okolicach 200k, chciałbym cos 40-50k taniej.
      Co mi polecicie sprawdzonego? 
    • Przez MalyRolnik18
      Witam. Jest kilka różnych tematów o tych ciagnikach ale jasno określonego nie ma, dlatego zakładam nowy temat dla siebie i ludzi którzy będą zainteresowani tym ciągnikiem. Mianowicie. Pytanie kieruje do osób które użytkują lub użytkowali ciągnik Renault 103.14, chciałbym się wszystkiego o nim dowiedzieć tzn. jaki komfort, jakie prędkości w pracach polowych? Jakie spalanie? Jakie awarie najczęściej występują w tych modelach, jak z dostępnością części i trudnościami w naprawach? I przede wszystkim na co zwrócić szczególną uwagę przy oględzinach?  żeby nie wpaść na przysłowiową minę. Zapraszam serdecznie wszystkich którzy mieli lub mają doczynienia z takim ciągnikiem do dyskusji i pomocy, z góry dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj