krzys3573

Jaki ciągnik mam kupić Zetora Proxima 85 czy Belorus 920.3?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Zetor53400    2

Wiem to co widze , ja mam zetora 6 lat i żadnej awari nie miałem , a dobry przyjaciel ma belarusa i jauż od lipca miał 2 awarie , a jak jechałem z nim i agregatowaliśmy to sie bałem ze coś się rozsypie albo odpadnie , wiec nie mów mi że głosze plotki , tyllko fakty których byłem świadkiem :P pozdrawiam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil900830    5

My też zastanawialiśmy się przy kupnie ciągnika pomocniczego :

Farmer TE86-125tyś

NH TD5030-126tyś

Zetor Proxima85 -116tyś

Z tej trójki wybraliśmy Zetora 85 jest on z rocznika 2009r wyposażenie to obciążniki 400kg na przód i 90 na tył ,radio,zaczep rolniczy,dodatkowe światła,itp.Myśle że dobrze wybraliśmy. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian18    3

kamil post trochę nie na temat;p według mnie to nie warto przepłacać za zetora bo w obydwu przypadkach poznamy nowych ludzi;p a jednak te kilkadziesiąt tys piechotą nie chodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PAWKUB    1

a tutaj ja sie tez wypowiem mialem nowego zetora w 89 roku, jak na tamte czasy byl to komfort, teraz mam pronara i jest jeszcze lepiej , nie wiem co wy od!@#$%^&*cie z tym zetorem, a szczegolnie w@#$wia mnie to, ze gadają ci co najmniej wiedza, i tylko rozsiewaja plotki ja jakos zadnego serwisanta nie poznalem wiec nie pi%^&olcie, najlepiej kup sobie i jeden i drugi

i to nie jezdzilem a mialem zetora 15 lat a pronara 7 wiec chyba przyznasz ze moja opinia jest bardziej rozsadna po przepracowaniu tylu lat niz po samej jezdzie

 

Nie rzucaj mięsem! Nie jesteś na chamskim festynie!

Od kiedy to zetor 5245 i zetor proxima 85 to jest to samo, nie porównuj starego zetorka z nowym bo to dwa różne ciągniki,a skoro tak piszesz,to sam piszesz a nie wiesz jak jest, z tego co wiem to ty masz pronara a nie belarusa a co do komfortu to ma znaczenie bo pronar ma inną kabinę. Jedyną rzeczą co do której w belarusie mam dobre zdanie jest silnik który jest w stanie wiele zrobić pomimo małej mocy, komfort raczej najlepszy nie jest, a co do skrzyni to w okolicy mają PRONARA 82A i gdy skrzynia biegów się zepsuła to ciężko było znaleźć w niej dobre koło zębate. Nie mówię że zetor jest najlepszy ale nie lubię gdy ktoś jest stronniczy i myśli że jego ciągnik to "cudo na kółkach" i w każdym porównaniu lepiej wypadnie.


Steyr 6140, Zetor 12045 i 10145 oraz Ursus C-360 to moja ekipa do pracy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

Jak dla mnie w belarusie lipą jest hydraulika. ale to było 50 lat temu i jest teraz. Być mozei dlatego że masz wszystko na wierzchu. Nie jest schowane w moście, że nawet jak cieknie nie widać. Komfort hmm O braku komfortu można mówić w C-360 bo dziury w kabinach i wycie zwolnic, na dodatek jakaś tam puszka na głowie. Szczelnośc w belarusie jak w każdym, szczelnie jest wiec ok. Moze być troche glośnawo ale bez przesady. Jak sześćdziesiątkami dali rade to belą też da rade robić. Nie wiem jak to zbiegami. Kumpel kupił 2 no to na początku ciężko wchodziły ale jak się dotarł to było ok. Do jednego założył turbo ok szedł jak kuna dołozyli intercooler i kopytko wystawił. Ale w Mińsku wymienili motor na drugi i nie kombinował i narazie śmiga jak ta lala. A co do siników. Jednostki MMZ kiedys bynajmniej były tymi z jednych najbardziej żywotnych silników. I jak narazie zbyt sie nie zmieniło. No faktem że jakość troche spadła juz nei to co 20 lat temu ale nei jest źle. O Zetorze sie nie wypowiem bo sie nim nie interesuje dlatego że osiągami i żywotnością zadowala mnie Belarus i ceną oczywiście. Tym bardziej na moich 17 ha nie stać mnie na Zetora. Ale ogolnie traktor jest ok. Tylko w dwóch wypadkach jeżeli coś się sypnie do Zetora częsci kosztują sporo wiecej niż do Belarusa :)


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
powsinoga    0

ile decybeli jest w kabinie proximy a ile w białorusie chce kupić ćiągnik pomocniczy o mocy około 80koni ale czy warto dopłacic 50 tys do zetora czy lepjej kupic białorusa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mister    54

Moim zadaniem warto i to bardzo. To tak jakby zastanawiać się czy kupić zetora za 150tys. czy dopłacić 100 tys.i kupić JD... No ale na temat nie wiem jak jest w belorusie ale w porównaniu do pronara w kabinie zetora jest ciszej. O wyglądzie estetycznym belorusa nie wspomne, niby się estetyką nie robi w polu :P ale jakoś ten belorus mnie kole w oczy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

porównujecie z proximą a tak naprawdę powinno się z forterrą, bo masa gabaryty rozstaw osi itd. jest porównywalny w forterze i belarusie, cena jest jaka jest, ale ostatnio zetory podrożały a belarusy potaniały, także na co kogo stać taki sobie kupi, ale nie rozpisujcie się tutaj, że warto dołożyć 50 tyś i wiąść zetora bo to jest ponad 50% więcej niż za belarusa, a dołożyć do zetora za 150tys i wiąść jd za 200 tyś to już jest tylko 33% więcej he he

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315

wiesz malo ludzi sie przyznaje ze nowy sprzet im nie chodzi.

ale belarus przegrywa z zetorem ja bym sie nie zastanawiał,

 

wy tylko patrzycie ze tanio...

a to ciagnik ma być na min. 10 lat...

lepiej dołozyc 20-30 tys. i miec spokój

a nie za 4 lata naprawiac co chwile.

Dokładnie.

U mnie były dwa belarusy w okolicy z lat 91 czy 93. Jeden z przednim napędem drugi bez, niebieskie w dużej kabinie. Po 2005 roku właściciele zaczęli je robić (skrzynia, pompa wody, wymiana ogumienia). Zmierzam do tego że jakoś im się nie psuły.

Te 20-30 tysięcy to sporo kasy ale jak wezmiesz szybką skrzynię do zetorka i parę innych rzeczy to będzie z tego 30-40tysięcy a za to mogę kupić dobrą maszynę do Belarusa.

Niestety nie mam tyle ziemi aby kupić ciągnik o 30-40 tysięcy droższy aby stał. Droższe ciągniki są dla gospodarstw gdzie zrobią te 600-1000motogodzin rocznie.

 

 

I się zaczyna jeden chwali to drugi to, tylko jeden nie pracował tym a drugi tym...... Wiec z dostępem do części ani do Belarusa, ani do Zetora nie ma problemu bo dilerzy i sklepy tych marek masz wszędzie, wiec nie ma naj mniejszego problemu. Co do mechaniki, żaden nie skomplikowany bo oba są to proste ciągniki.

...........

Jeśli zdecydujesz się na Proximę 85 koniecznie weź ja w opcji z rewersem i szybka skrzynią oraz full obciążeń i szerszymi oponami 18'. Jeśli Belarusik to koniecznie na krzyżakach , w szerszym ogómieniu, wzmocnionym udźwigu TUZ, no i jednak zwykla skrzynia 9.

 

Dokładnie, zero problemów z częściami do belarusa.

Co do belarusa - ja do swego wziąłem haki, siedzenie pneumatyczne ale wziąłem skrzynię synchro. Czas pokaże czy była to dobra inwestycja.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
    • Przez TomZet
      Dzień dobry,
      posiadam Zetor 5245  4x4 z 1989 roku, chcialbym wymienić na cos nowego w budżecie 130-160k brutto.
      Chciałbym żeby był 4x4 w okolicach 50kM, Zatory Major chodzą w okolicach 200k, chciałbym cos 40-50k taniej.
      Co mi polecicie sprawdzonego? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj