tomu

Zakup siewnika zbożowego

Polecane posty

tomu    5

Witam,

przeszukałem całe forum o siewnikach i nie znalazłem informacji mnie interesujących, a jeśli je przeoczyłem to przepraszam.

Chciałbym kupić siewnik do zboża, którym mam zamiar sieć dodatkowo rzepak, mieszanki traw oraz różne drobne rośliny. Chciałbym się dowiedzieć na co zwrócić uwagę przy zakupie, jaką przekładnię polecacie (głównie zależy mi na opinii o przekładniach) oraz jakie marki polecanie. Siewnik docelowo ma pracować z agregatem aktywnym lub biernym 3m, oraz podczas siewu traw z C-360. Do dyspozycji mam max 5 tys zł.

Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi i ważne informacje.


Kopiowanie, używanie i rozpowszechnianie zdjęć jedynie za zgodą autora!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andrzej24871    12

co do przekładni to niewiem bezstopniowa wydaje mi sie że by byłą najleprza a jeśli stopniowa to im więcej przełożeń tym lepiej ( pod względem przekładnie nie bardzo moge doradzić) dobrze żeby skrzynia na ziarno była w miare duża . Raz miałem przyjemność siać używaneym siewnikiem fiona niepamiętam z którego on był roku 90r coś koło tego, i bardzo mi sie w nim podobało jedno rozwiązanie techniczne otóż oś obrotu redlic był bardzo wysoko a do ziemi redlice dogniatały niewielki sprężyny śrubowe , efekt był taki że on w zasadzie sie wogule nie zapychał jeśli siewnik natrafił na jakąś wieękrzą przeszkode to redlica mjąc wysoko punkt obrotu odchylała sie do tyłu i do góry . Nasze polskie siewniki niestety o wiele gorzej sobie radzą z jakimiś bryłami czy ewentualnym zachwaszczeniem (punkt obrotu redlic jest nisko 10-20cm na ziemią i po natrafieniu na przeszkode ta redlica jakoś niebardzo chce sie odchylać do góry tylko garnie) zawsze uważałem że na zapychanie jest tylko jedna rada redlice tależowe ale odkąd siałem tą fioną to uważam że nie tylko tależowe ale i redlicowe dobrze wykonane ładnie sie spisują(ta Fiona miała przekładnie bezstopniową) Pozdrawiam


O to chodzi , że każdy zachwala i uwielbia zachodnie ciągniki za KOSMICZNE ceny, chociaż wielu tych maszyn nie widziało na oczy i sobie ich nie kupi, a Pronara nie chcą za darmo nawet, bo wstyd nim jezdzić, bo ktoś tam powiedział komuś ze mu się popsuł kiedyś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość murtek   
Gość murtek

Głównie zwróć uwagę na skrzynię nasienną czy nie jest skorodowana (nie ma dziur). Ja polecam siewnik Hassia. Mam taki (z przekładnią bezstopniową- najlepsza). W tym roku siałem nim rzepak 1,3 kg/ ha i co ciekawe uważam że nawet za gęsto. Gdy siałem wcześniej Poznaniakiem 3,5-4 kg/ha to był rzadszy. Te niemieckie siewniki bardzo ładnie sieją (równo). Miałem go sprzedać, jednak poczekam jeszcze gdyż dostałem dofinansowanie Prow na nowe maszyny (m.in siewnik) i zobaczę co on pokaże.

Edytowano przez murtek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aadams7    0

szkoda że prędzej nie pisałeś miałem coś odpowiedniego, piękny i tani siewnik ale już sprzedałem... :P


Po długie nieobecności na agrofoto wracam z tytułem inż. ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomu    5

A możecie coś powiedzieć o siewnikach Nordsten. Dzisiaj oglądałem (chyba) Lift-o-matic CLK 300 MK II w stanie jak nowy ale cena ponad 8 tys :P


Kopiowanie, używanie i rozpowszechnianie zdjęć jedynie za zgodą autora!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel101210    5

hmmm... a może tak FAMAROL 3m ja ma takiego i jest naprawde bardzo świetny ... nigdy nie miał awarii :P polecam na serio świetna firma FAMAROL


pawel101210 na YouTube zapraszam na filmiki do obejrzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomu    5

@lukasz1910, nic ciekawszego do powiedzenia nie masz, czy tylko posty nabijasz??

 

@pawel101210, szukam czegoś do 5 tys zł., a narazie proszę o opinie.


Kopiowanie, używanie i rozpowszechnianie zdjęć jedynie za zgodą autora!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarki    1

Amazone D7 tylko 3m w dobrym stanie za 5000zł trudno znaleźć ,

2,5m to byłby super stan za tą kasę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek3220    656

my jak kupowaliśmy Amazone D7 w 2005 r to daliśmy 3,5 tyś i jak na razie świetnie się spisuje tylko trzeba uważać na kółka wysiewające żeby nie były pościerane tak jak do grubych zbóż jak i do drobnych bo z dokładnością będzie źle.


" No to po małym " - powiedział rolnik wyciągając jaja z sieczkarni.

.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomu    5

Sam sprzedałem niedawno Poznaniaka :P


Kopiowanie, używanie i rozpowszechnianie zdjęć jedynie za zgodą autora!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor10045    13

5 tyś to trochę mało,jeśli chodzi o siewniki Nordstena to mam właśnie taki 3 m szerokości roboczej i nie narzekam na niego , ma bardzo wiele możliwości wysiewu ziarna , niestety nie wiem czy da się nim siać np; rzepak ogólnie rośliny których sieje się kilka kg na ha.

Szkoda że nie masz większej sumy na siewnik dzisiaj u znajomego handlarza widziałem siewnik Amazone w stanie idealnym po prostu jak nowy tylko farba pościerana z redlic, wiem że na pewno była możliwość siania nim rzepaku ale cena to 15tyś ale naprawdę stan idealny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość murtek   
Gość murtek

Prawda, za 5 tys. nic ciekawego nie kupisz. Ale już od 8 tys. coś znajdziesz i rozglądaj się za siewnikami marki Hassia lub Amazone (naprawdę świetne maszyny).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

marki markami ale od strony technicznej to kółka na zboża/groch będą inne niż te do traw/rzepaku tego nie da się ominąć . Teraz tak w poznaniaku to kółka się wymienia a w nowszych i zachodnich niektórych to kółka są łaczne na te 2 rodzaje i przesówane zależnie od wysiewu

 

Oglądałem siewnik sąsiada stary jakiś fiński ale miał aż 3 siewniki :P:) z przodu żeby agregatu z rurkami nawozowymi :) potem siewnik na zboże i z tyłu malutka skrzynia na trawy :) niezła kombinacja do tego oprócz przekladni stopniowej posiadał bezstopniową kółek wysiewających (jak stary konny) po prostu przesuwa się je w bok :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość murtek   
Gość murtek

U mnie w Hassii owe kółka są dzielone i przestawienie ze zboża na rzepak zajmuje mi minutę :P. W Poznaniaku jest inna bajka, gdyż trzeba wymieniać wszystkie tryby (przynajmniej w tym starym).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
turtojs    436

a czym sie rozni amazone d7 specjal od juniora i standarta. szerokosc 2.5m. czym jescze oprocz wielkosci skrzyni nasiennej ?

z gory dzienki za odp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek3220    656

specjal ma ścieżki technologiczne,automatyczne znaczniki zaprawiarka itp.no a standard to już wiadomo goły siewnik a junior nie spotkałem się z takim ale myślę że będzie węższy


" No to po małym " - powiedział rolnik wyciągając jaja z sieczkarni.

.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomu    5

A co możecie powiedzieć o siewnikach Sulky, dzisiaj oglądałem takiego i zauważyłem że jest bardzo podobny do Amazone. Ma wysiew do drobnych nasion, bezstopniową przekładnię itd.


Kopiowanie, używanie i rozpowszechnianie zdjęć jedynie za zgodą autora!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
turtojs    436

ok dzieki sławek3220. to znaczy ze na moim co teraz kupiłem jest tylko naklejone specjal a w rzeczywistosci to moze byc standard bo nie ma sciezek ani automatycznych znacznikow, chociaz ma skrzynie wieksza od juniora. a teraz takie pytanie: czy te kołka wysiewajace obracaja sie stopniowo, tzn. obrot-przerwa-obrot-przerwa-itd. kiedy przestawie na wiekszy wysiew np. 55 to u tych kołek dłuzej trwa obrot a jak mniejszy wysiew to na odwrot. czy na tym polega ten mechanizm czy cos jest nie tak ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek3220    656

no tak jest u mnie naklejka standard [oryginał]i jest siewnik bez ścieżek a do skrzyni wchodzi ok. 200kg żyta a co do wysiewu to tak jak napisałeś obrót nie jest pełny tylko posuwisty i im większy wysiew tym większy posuw


" No to po małym " - powiedział rolnik wyciągając jaja z sieczkarni.

.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darpol    18

Modele junior specjal i inne różnią się tylko wielkością skrzyni, wagą i rozstawem zaczepów, wyposażenie może być takie samo we wszystkich to zależy od życzenia klienta .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomu    5

Dzięki wszystkim za opinie i pomoc, nowy sprzęt jest już zadatkowany w domu będzie koło czwartku ;)


Kopiowanie, używanie i rozpowszechnianie zdjęć jedynie za zgodą autora!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KamilK199    9

Witam czym dokładnie rózni się model amazone D7 supers S od special typ 30??


Ursus:360, 360 3P,Białoruś JUMZ koparka rolnicza,MF 595 MKII MP:)
a w przyszłości Fendt(612 145KM) lub MF(8110-8120,135-145KM):)
Jeśli jesteś z okolic Wielunia i Sieradza napisz:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal009    27

Podłącze się do tematu.

Jaki siewnik proponujecie do C-330m? Myślałem nad Poznaniakiem z przekładnią bezstopniową 2,7m, lub Amazone 2,5m. Może ktoś mi napisze czym się różni Amazone Standard i Special. Czy C-330m udźwignie te siewniki załadowane zbożem? Do dyspozycji mam max 5 tyś zł.

Edytowano przez michal009

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez zet9540
      Witam mam problem nad wyborem zestawu uprawowo-siewnego do 70 tyś netto , siewnik biorę na modernizację . Proszę o propozycję
    • Przez ROBERTINHO
      Panowie mam pytanko. Czy ma ktoś z was ten siewnik i wie czy sieje on dobrze?
      Najważniejsza napewno jest ta skrzynia bezstopniowa do regulowania dawki wysiewu. Czy jest ona precyzyjna?
      Myślałem by kupić jakiegoś nowszego poznaniaka albo Famarola-a  używanego no i tu jest problem bo te używane to przeważnie są już albo dojechane albo redlice pogięte.
      Dlatego chciałbym sie dowiedzieć jak to z tymi euromaszami jest?
    • Przez Stonka36
      Witam. Potrzebuję zdobyć instrukcję obsługi do siewnika Kutnowiak S068 /1. Z góry dziękuję za pomoc 😁. 
    • Przez damian315
      Posiadam siewnik nordsten 3m i taki oto sterownik, może mi ktoś wytłumaczyć jak on działa bo próbowałem różnych kombinacji i w żaden sposób nie może załączyć ścieżek . Z góry dziękuje za pomoc .

    • Przez rolnikgospodarny95
      Panie i Panowie mam pytanie odnosnie siewnika poznaniaka 6 2.7m chodzi mi o skrzynkę przekładniową w której znajduje się olej powiedzcie mi ile musi być tego oleju w skrzyni dodam ze siewnik jest z oku 1995 i skąd zabrać miarkę lub gdzie kupić taką mam zaślepionę taką srubą plastikową jak to było orginalnie bez miarki i jaki olej tam można wlać
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj