Zaloguj się, aby obserwować  
Tomek7G

Upgrade

Polecane posty

Tomek7G    1

Witam!Kupiłem niedawno okazyjnie używany komputer, jednakże chciałbym, go trochę ulepszyć, mam w związku z tym kilka pytań.

Konfiguracja Kompa:

Płyta:

Asrock Pe Pro

Procesor:

Intel Celeron 1,8GHz

RAM:

Kingston 256MB 333MHz

Grafika:

GeForce FX5200 128MB

Zasilacz 300W

 

1. Co się stanie jak założę kartę 512MB, lub 1 GB? (Czy muszę kupić mocniejszy zasilacz??

1a. Karta podpięta jest do wejścia AGP, Co się stanie, gdy kupię kartę pod PCI?

2. O ile mocniejszy Procesor mogę założyć, nie zmieniając chłodzenia/zasilacza??

 

P.S mam 2 kości RAM z "przepalonymi" pinami można jeszcze coś z tym zrobić, czy tylko wyrzucić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

Sprawdź jakie zapotrzebowanie mocy ma twoja karta a jakie karta którą chcesz zamontować. Jak masz PCI pod grafę to wymontowujesz starą i wkładasz nową. Z prockiem jak z grafą w zależności od zużycia energii.


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek7G    1

Gdzie sprawdzę zapotrzebowanie na moc?? CPU-Z itp??

 

Mam na płycie 1x AGP (karta) i 6xPCI (wszystkie wolne) Czyli po prostu wymontowuje stara kartę, a zakładam nową. Tyle???

a Czy przesiadka z AGP na PCI dużo mi da??

 

AGP 4X/2X universal-(dane z opisu) - co to znaczy?? mam 2 tryby pracy??

 

PCI 2.2 ma tylko 528 MB/s max przepustowości(64 Bit), a AGP 1056 MB/s (1 GB/s); ale przy 32 bitach.

 

Jaka karta jest lepsza PCI, czy AGP??

 

A co z chłodzeniem??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61
Gdzie sprawdzę zapotrzebowanie na moc?? CPU-Z itp??

W necie, chyba że masz pudełka i instrukcje to tam jest to wyszczególnione.

Co do PCI to nie wiem czy to jest to wejście co do kart rozszerzających zakres prac komputera czy jakieś specjalne więc nie pomogę. Karta musi mieś RAM i przepustowość


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek7G    1

dzięki za odpowiedź widziałem na allegro kart z wejściem i AGP, i PCI więc się zastanawiam, bo lepsze, jest wrogiem dobrego, tylko nie wiem, co tu dobre, a co lepsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
klejnus    0

W instrukcji powinno pisac o zapotrzebowaniu na moc. Jak nie masz na PCI-Express to nowszej grafiki nie wsadzisz jedynie musisz szukać na agp.(chyba ze sie myle :P ale raczej nie) Co do agp tak masz 2 tryby jeden wolniejszy drugi szybszy. Jezeli karte grafiki masz na agp8 to 4 czi ją przyjmie ale nie osiągnie tego co na agp8. I co masz na myśli z tym chłodzeniem? A na PCI mogłeś widzieć te stare duzo gorsze od agp lub nie zauwazyłeś że bylo tam napisane PCI-E Co oznacza szybsza magistrale.


Nie jestem rolnikiem i nigdy nie byłem dopiero sie uczę przepraszam za błędy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
klejnus    0

To jest tak. Kiedyś były grafiki tylko na pci (takie sloty jak ty masz te 6) później wprowadzono agp i je rozwijano 2x 4x 8x itd teraz wprowadzone jest PCI-express niestety twoja plyta nie ma takiego slotu wiec musisz szukać grafy na AGP.


Nie jestem rolnikiem i nigdy nie byłem dopiero sie uczę przepraszam za błędy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Petekw    3

Ten komputer to zabytek :P

Ale pewnie dalej chcesz go modyfikowac wię tez pomoge.

Otóz twoja płyta to dość stary Asrock. Wię nie spodziewaj się cudów.

Podstawowa sprawa to to że nie ma na nim PCI-E więc muszisz kupić grafike na AGP. Chociaż cudów nie zdziałasz bo płyta obsługuje tylko AGP x4. Polecam ta karte:

http://www.allegro.pl/item935627257_asus_geforcen7600gs_silent_htd_256m_agp.html

 

Teraz sprawa Ramu. W twoim przypadku masz DDRA 333MHZ i masz 2 sloty. Czyli Proponuje 2 kość po 1 GB.

http://www.allegro.pl/item926306571_goodram_2gb_2x1gb_dual_ddr_pc_3200_400mhz_cl3_fv.html

 

Co do procka to juz gorzej. Bo to stara podstawka. Ale zawsze coś na allegro można wyszukac szyne masz max 533 więc np.

http://www.allegro.pl/item930225049_intel_celeron_2_80ghz_256_533_04a_za_40zl.html

 

W razie pytan pisz chetnie pomoge.


Zetor 8540
MF 365
Ursus C-360 3P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chaner123    12

mam identyczny zestaw :P:)

jeżeli ma służyć do "buszowaniu" po necie to starczy do gramia już gorzej zbyt dużo z niego nie wydusisz

pod ten zasilacz możesz dokupić kostkę RAM-u 512MB ja tak zrobiłem niewielki koszt a jest mały efekt

 

te starsze płyty graf. i procki są droższe od niektórych nowszych i szybszych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek7G    1

Oczywiście, że zabytek, ale do niedawna jechałem na

AMD Athlon 1800+

1GB RAM

GeForce2 MX/FX 64MB bodajże, najgorsze były tylko 2 wejścia na USB 1,1

 

Pytania o PCI bym w ogóle nie zadał, gdybym czytał dokładniej, bo na allegro są do kupienia karty AGP, i PCI - Express

 

Do buszowania po necie muszę wymienić RAM na 1 GB przynajmniej bo na drugim komputerze strony ładują się szybciej

 

Co do procka - rzeczywiście jest to stara podstawka, ale na wikipedii pisze, że pociągnie nawet Pentium IV 3,4GHz

 

 

EDIT:

@petekw RAM do których podałeś link to 400MHz, a ja mogę max 333MHz

 

Procki Celereon, i Pentium IV różnią się wielkością Cache

Celeron ma 128KB, a Pentium IV ma 256, i 512KB, co to daje w rzeczywistości??

 

Bez podkręcania szyny do 533MHz mogę założyć max Pentium IV 2,60GHz, lub Celeron 2,80GHz co lepsze??

 

Mam zablokowana opcję podkręcenia szyny...czy odblokować to mogę robiąc update biosa, czy są jakieś inne sposoby??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Petekw    3

Więc tak co do ramu. To podalem 400 faktycznie ale to nie ma znaczenia, poprostu bedzie chodzil jak jako 333mhz. Takze tym sie nie przejmuj, pojdzie kazdy ram z serii DDR 1.

 

Co do tego procka to teoretycznie pojdzie ale w praktyce nie. Już tlumacze o co chodzi. Ten procesor oczywiście wystartuje na tej plycie ale on wymaga szyny FSB 800, A twoja plyta ma max 533. Czyli na mojego oko bedzie chodzil jak 2,5 Ghz a nie jako 3,2 Ghz!!! Rozumiesz o co mi chodzi?

 

A co do róznic miedzy P4 a celeronem to są znikome. Oczywiście celeron jest slabszy rożni sie keszem (nie wiem jak to sie pisze) . Ale zwykły nie wymagający użytkownik nie odczuje róznicy między nimi.

 

Wiesz co ja na twoim miejscu poszukałbym czegos maxymalnie duzego na szyne 533. Bo ta Płyta jest słaba i raczej bardziej podkrecac jej nie polecam.


Zetor 8540
MF 365
Ursus C-360 3P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek7G    1

Nie wiem, czy ramy 400 pójdą jak 333 bo w drugim kompie mam 1GB i chciałem je przełożyć, ale wyskakiwał mi blue screen, więc wróciłem do starej konfiguracji.

 

Co do procesora

http://www.asrock.com/mb/cpu.asp?Model=PE%20PRO&s=478

tu pisze, że pentiumy potrzebują szyny 533, a nie 800

więc nie rozumiem o co Ci chodzi

 

Ten komputer jest mi potrzebny, aby ćwiczyć sieci komputerowe, postawić czasem coś na VMWare, pouczyć się co nieco Photoshopa, z racji tego, że zacząłem przygodę z informatyka w szkole średniej, ale kiepsko uczą więc staram się sam w domu dokształcać.

 

Z tego, co wyczytałem, szyny nie da się odblokować, bo płyta jest do du*y, tak więc moja szyna to 400MHz bez nadziei na więcej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Petekw    3

Wczesniej dales linka do takiego procka znaczy sie jakiegos P4 3,2ghz. I on potrzebował szyne 800!!!

Ale chyba usunąłes link wiec nie ważne.

 

Jesli w biosie nie mozesz zmienic szyny, i oczywiśćie nie ma takiej zworki na plycie ktora by ja zmieniala no to kaplica. Zostaje jedynie szyna 400.

 

Czyli procek max jakis 2,6 no moze 2,8. Kup takiego i heja. Komp jescze jakis czas ci posluzy.

 

Co do ramu to zalezy od płyty i od ramu. Jesli kupisz dobry, firmowy ram to na 99% bedzie chodzil jako 333. Jesli wkladasz jakas podrobke to nie pojdzie. Chodz nie zawsze. Kup np. cos Z Goodram. Zazwyczaj ladnie chodza na wszystkich plytach.


Zetor 8540
MF 365
Ursus C-360 3P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek7G    1

Na płycie musi być zworka, ale w którym miejscu/jak podpisana, bo czytałem trochę, i wyczytałem że to lipna płyta i nie odblokuje się jej z poziomu biosu, ale na stronie asrocka pisze FSB : 400MHz, Max. 533MHz(over-clocking)więc jednak podkręcić się da...

 

Ram mam dobry 1GB (2x512) 400MHz firmy Kingston w drugim kompie hulają, że Hej!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Petekw    3

Czyli faktycznie plyta musi byc kiepska skoro ten ram nie chce chodzic. Musisz w taki razie kupic cos na 333mhz.

 

A co do zworki, to nie koniecznie musi byc na plycie, ale w starszych plytach czesto bywaly. Nie ma za duzo miejsc na tej plycie ze zworkami wiec przypatrz sie dobrze. Obok zworek powinno byc napasane FSB !! Zwróc uwagę na miejsce pod wejsciem tasmy FDD (stacja dyskietek). Oraz obok pierwszego pci od góry z lewej strony sa 2 niebieskie zworki. Moze to te.

Ale jest tez mozliwosc ze nie umieszczono oznaczen na plycie i wtedy niezbedna jest kasiażeczka od plyty. Ale tej pewnie nie masz. Rzadko kto je przechowuje w starszych kompach. Powodzenia w poszukiwaniach.


Zetor 8540
MF 365
Ursus C-360 3P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek7G    1

Kolego nie doceniasz mnie...w sprawie papierów jestem pedantem.

W starym kompie mam płytę ECS K7S5A mam ją 8 rok, a instrukcja do płyty leży w firmowym pudełku opakowana w folię, żeby się nie zniszczyła.

Przejrzałem książkę do Asrocka, ale jest pisana po angielsku, więc muszę się dogłębnie w nią wpatrzyć, żeby coś się dowiedzieć.

 

Przy życiu trzyma mnie jedna myśl - jeszcze 2lata i młodszy brat pójdzie do komunii=kasa=nowy komp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek7G    1

Nie minęło wiele czasu, i koledzy zaszczepili we mnie nową myśl: nowa płyta główna...

Doradzają mi Socket 775, co Wy sądzicie o tym?

Czy może lepszy byłby Socket AM2/AM2+ ??

Z tego, co słyszałem najlepszą firmą jest Gigabyte, czy to prawda?

 

Chciałbym również podłączyć antenę TV pod komputer, jak to zrobić??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
blacha    26

Aby podpiąć antenę TV pod kompa potrzebujesz tuner TV, no ale zastanów się dobrze czy naprawdę jest ci on potrzebny no i czy taniej w dłuższej perspektywie czasu nie kupić jakiś tani telewizor(który jeśli ma np. gniazdo D-sub to może służyć jako monitor, jeśli połączysz go kablem z kompem).

No,a jeśli chcesz kupić nowego kompa to odpuść sobie tę płytę główną, bo po jej wymianie może się okazać, że nie chce z nią współpracować reszta sprzętu jak np. karta graficzna. No a co do procka, Celerony są podatne na podkręcanie, no ale 3,2 GHz to przesada nawet jeśli wymienisz chłodzenie (jeśli już to podkręć go do max 2,2 GHz), a przy wyższym taktowaniu to chyba trzeba nie tylko wymienić chłodzenie, ale wymaga to też innego napięcia, jeśli dobrze pamiętam


Pomogę tyle co mogę - dalej się zobaczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek7G    1

To, że karta na AGP nie będzie współpracować z PCI-Express jest więcej niż pewne,

http://www.allegro.pl/item963531070_gigabyte_ga_965p_ds3_box_c2d_e4400.html ta płyta ma

wejścia ATA i SATA, więc stary dysk na razie mogę podpiąć.

RAM to już prosta sprawa,

procek jest już na pokładzie, więc czego chcieć więcej??

 

Kolego temat podkręcania jest już nieaktualny...

Jeśli już jesteśmy przy Celeronie, to ja nie chciałem go podkręcić, tylko zwyczajnie wymienić na lepszy...

 

Co do tunera TV...

oglądając TV na kompie nie muszę chyba płacić abonamentu RTV??

http://allegro.pl/item964428903_nowy_tuner_tv_radio_faxchipset_philips_gw_fv.html

czy takie coś wystarczy??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
blacha    26

Tak oglądając na kompie nie trzeba płacić abonamentu RTV.

No a co do tunera, teoretycznie powinien ci wystarczyć, ale w związku z tym że w Polsce ma wejść telewizja cyfrowa naziemna, a sygnał analogowy mają wygasić teoretycznie do 2013 r.(teoretycznie, praktycznie już jest obsuwa) to radziłbym ci się rozejrzeć za jakimś który ma możliwość odbierania oprócz sygnału analogowego, sygnał naziemnej telewizji cyfrowej DVB-T z kodowaniem MPEG-4 (chyba 4 ma być dla Polski).

No i jeszcze jedno nie wiem jak długo będzie ci służył taki tuner bo coś podejrzanie tani jest, ja bym jednak preferował coś np. http://www.allegro.pl/item951648411_karta_telewizyjna_avermedia_hybrid_nano_express.html

Sam miałem tuner od Avermedia i szczerze mówiąc służył mi 4 lata, potem miałem mały wypadek i się niestety spsuł, ale szczerze mówiąc to gdy w "spadku" dostałem nasz stary rodzinny telewizor to tuner raczej używałem rzadko.

No, ale jeśli chcesz go mieć tymczasowo to kup ten, który proponowałeś, jak coś nie będzie grać to 20 zł nie tak żal jak 280.

Ewentualnie pomyśl może nad tunerem podpinanym pod port USB, no ale te są już zdecydowanie droższe.


Pomogę tyle co mogę - dalej się zobaczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atakwares    0

Dual core do zastosowań biurowych lub ewentualnie granie w gierki, można go lepiej podkręcać,

Core 2 duo są trochę droższe i mają więcej cache od DC, są bardziej wydajne,


.........Są dni kiedy mówie dość,
żyję chyba sobie sam na złość
Wciąż gram śpiewam jem i śpię
Tak naprawde jednak niema mnie...........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek7G    1

Decyzja już podjęta

w niedługim czasie na pokładzie będzie:

Płyta Gigabyte GA-G31M

Procesor Intel Pentium Dual Core E5200. (2,5GHz kręci się do 4GHz)

2GB RAM A-DATA CL4

a nad kartą grafiki później się pomyśli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez heniek111111
      Witam, kupiłem opryskiwacz berthoud racer komputer berthoud bercontrol nie wiem jak go ustawić do oprysku. Może ktoś posiada instrukcję do tego komputera jeśli tak to prosiłbym o udostępnienie lub poradę jak go ustawić. 
    • Przez Ml987789
      Witam serdecznie, mam problem z ustawieniem anaspraya w ug300. Nie wiem jak skalibrować sterownik ażeby dobrze pokazywał ilość cieczy w zbiorniku. Pozdrawiam
    • Przez ENDURAK91
      Szukam urządzenia do oznaczania azotu w roślinach coś podobnego do yara n-tester tylko w nizszej cenie?
    • Przez yooo
      Witam serdecznie , poszukuje sposobu na zaznaczenie konkretnego miejsca poboru próbek gleby , słupka granicznego , wylotu zbieracza i tym podobnych. Znacie może jakaś przydatna aplikacje ? Czy do tego potrzebne są konkretniejsze sprzęty?
    • Przez bartek112
      Witam szukam fajnego ,prostego  (najlepiej darmowego) programu do montażu filmów.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj