Zaloguj się, aby obserwować  
johny

Ładowarka czy TUR

Polecane posty

johny    2

Witam nie wiedzałem gdzie to umeścic ale napisze tu jak cos to prosze moderatora o przeniesienie a więc mam mały problem czy wybrać TUR jakiegoś do ciągnika czy jakoś używano ładowarke do 30000 tyś ??

Proszę o swoje opinie :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adik_ziel    3

Jak nie potrzebny ci ciągnik do niczego to ładowarke ale jak coś hodujesz to chyba lepiej ciągnik + tur zawsze do czegoś sie przyda ciągnik


«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzejko    0

Johny, zalezy jaka masz skale produkcji..za 30 tysiecy ciezko teraz znalezc niezly ciagnik z turem ale ladowarka to mysle ze bylaby calkiem porzadna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
johny    2

tzn ciągnik to ja mam tylko planuję albo zakupić Tura do niego albo kupić ładowarkę przegubowo

ale bardzej ciągnie mnie do tej ładowarki ponieważ jest mała siła udziwigu nie najmniejsza , wszędzie nio wiedziesz itd. a bele mozna bez problemu nio ładować ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karuś    5

Bele ładować na polu to najlepiej ciągnikiem z turem, a ładowarką rozładowywać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sabek27    1

jak masz płyte to lepiej ładować turem a jak masz zwykłą gnojarnie to lepiej ładowac cyklopem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetortoja    1

Bardzo dobry temat. Właśnie i my z ojcej zastanawiamy się czy kupic tur, czy lodowarkę? Oto jest pytanie. Bo jak byśmy założyli tur do ciągnika, to byłby problem, z ciągnikiem który załodowany ładunek miałby ciągnąc. Lodowarka tak za 30000 - 40000 tys, to w sam raz. Tylko jaka???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wydaje mi się, że ciągnik z turem jest to bardziej uniwersalne narzędzie, zrobi to co ładowarka, dosyć łatwo się go demontuje, poza tym zajmuje mało miejsca w garażu! a taka ładowarka to kolejne urządzenie używane raz na jakiś czas i potem stoi bezużytecznie! Oczywiście dużo zależy co się produkuje i od skali produkcji! Niektórym takie urządzenie służy przez cały rok, więc dla nich zakup takiej ładowarki jest jak najbardziej wskazany! grunt, aby potem to urządzenie było maksymalnie wykorzystane!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetortoja    1

Dobrze, a jak masz tura na ciągniku, a w tym samym czasie ciągnik jest potrzebny do załadunku, i do innej pracy to co wtedy? Ciągnik się nie rozdzieli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol I    1

My mamy MF255 z turem otwieranym hydraulicznie i służy nam do załadunku bel na polu, kiedyś sterty nim układano, nawóz w workach 500kg zdejmowano z tira i na polu w siewkę dało rade wsypać. Teraz jest jeszcze ładowarka teleskopowa JCB 525-58 słomę nią układamy pod wiatę, rozładowujemy z przyczep, a na polu się nie opyla nią ładować, bo przecież jest MF. Ciężkie rzeczy bez problemu nią przewiezie i przy różnych budowach pomocna szczególnie na wysokości, obornik nią ładujemy. Bez JCB też by człowiek dał sobie rade ale po co utrudniać sobie życie :P


 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

przy wyborze to zastanów się do czego będzie potrzeby. Jaki jest potrzebny udźwig i wysokość unoszenia. Jeśli masz ciągnik na którym dało by się zamontować tura tury spełni te parametry a przy tym nie będzie potrzebny np do rozrzutnika to weś tura. Jak nie masz takiej możliwości to bierz ładowarkę.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dobrze, a jak masz tura na ciągniku, a w tym samym czasie ciągnik jest potrzebny do załadunku, i do innej pracy to co wtedy? Ciągnik się nie rozdzieli.

mam 3 ciągniki! jak będzie potrzebny ten z turem to go zastępuje ciągnik bez tura a ten z turem jedzie dźwigać!!! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lysyrolnik    17

To teraz ja mam dylemat. Gdyz w przyszlosci bede chcial zmienia mojego MTZ'a na cos nowoczesniejszego, bedzie on ciagnikiem glownym i bedzie chodzil rowniez w rozrzutniku i nie wiem czy kupawac do niego TUR'a??


Honda - The Power of Dreams :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

jak będzie chodził w rozrzutniku i gnój masz ładować tym turem to nie bardzo bo dużo przepinania


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor    4

i znów stajesz przed dylematem czy ładowarka czy następny ciągnik...albo zosawisz mtz i dołozysz mu tura.


Nie ma piękniejszego dźwięku od ryku SW-400

A-Mount Alpha user

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do czego konkretnie potrzebny Ci ten sprzet?


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lysyrolnik    17

Jesli chodzi o mnie, to ladowarka lub tur(nie wiem co wybiore) bedzie ladowal, slome(narazie 30ha, pozniej bedzie wiecej), wypychal obornik z tych 30ha(bo reszte na sprzedaz), pozniej zaladunek tego z plyty na rozrzutnik, troche materialow sypkich, glownie zboze, casem piasek i inne.

 

P.S MTZ'a jednak bede chcial zastapic. A co do przepinania to jakos dam rade. :)


Honda - The Power of Dreams :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

z przepinaniem to jest udręka. Wiem bo jak kiedyś był tylko ciapek to trzeba był tak robić . teraz jak są 2 ciągniku to jest dużo wygodniej. Czasem się zdarzy że wywożę jednym ale to tylko jak do drugiego jest coś przypięte na podnośniku i nie chce mi sie tego odpinać :). Oczywiście musi być mało do wywożenia bo jak więcej to biorę dwa i mam spokój.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlodyy18    1

Witam piszę tutaj ponieważ nie chciałem zakładać nowego tematu o podobnej treści.

Mam pytanko czy lepiej kupic ładowarke czy ciagnik?

WIem że takich tematow juz sporo bylo ale sa one juz "przestarzałe" wiec piszee tutaj

jak narazie jestem bardziej przekonany do ciagnika zacznijmy od tego ze mam c 360 dosc wiekowa i nieco mlodszego zetorka 7211 jezeli bym mial kupic ciagnik to albo sprzedam tego zetora i doloze troche za co kupie młodszy ciagnik wraz z turem albo zaloze tura do zetora (bardziej jestem za 1 opcja)

ładowarka? no niewiem.... ten ciagnik i tur lub ładowarka musialby wypychac obornik 2 boksy do opasow ładowac slome siano sianokiszonka... z ładowarka sa plusy ze jest zwinna ale trudno zajechac nia po polnych drogach ponad 700 m po baloty i ladowac nia je na przyczepke lepszy juz ciagnik teraz jesli ciagnik to jaki najlepszy a jesli ladowarka to dlaczego :D dodam ze mam 20 ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlodyy18    1

a no tak kompletnie zapomnialem :D chcialbym zmiescic sie w 60 tys ale wtedy ciagnik juz z turem czyli caly komplet co myslicie o same renault? wiem ze jd bylby dobry ale o tych (glownie o renault) nie slyszalem duzo jakie jeszcze sie dobrze sprawdzaja z turem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luki0489    10

widzę że temat świeży więc zapytam tak:

z różnicowania jestem na zielonej liście i mam dylemat, kolejny ciągnik z ładowaczem czy ładowarka teleskopowa? obie opcje mają swoje plusy i minusy. Chętnie wysłucham spostrzeżeń co do tej kwestii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość peres100   
Gość peres100

co lepsze do usówania obornika z głebokiej sciolki? kupic jakas 360 z turem czy lepiej zalozyc tura do 912? jestem za ta druga opcja.. tylko tur do 912 to jaki? musi byc z krokodylem. czy tur 4 bylby dobry do 912?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlody4564    12

widzę że temat świeży więc zapytam tak:

z różnicowania jestem na zielonej liście i mam dylemat, kolejny ciągnik z ładowaczem czy ładowarka teleskopowa? obie opcje mają swoje plusy i minusy. Chętnie wysłucham spostrzeżeń co do tej kwestii

ciągnik

Teraz to zabłysnąłeś. +10% za brak argumentacji

Edytowano przez danielhaker

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez pawel7470
      Witam!
      Mam problem z ładowarka Jcb 520-50 sprawa wygląda tak że podczas jazdy gdy ładowarka sie rozgrzeje zapala lub mrugnie kontrolka (?) po czym pedał hamulca robi się twardy i silnik ma ciężej a gdy zgaszę ładowarke i odpale ponownie to pedał hamulca robi sie miękki i działa robi się tak cały czas jak jest rozgrzana. Czy może mieć coś z tym wspólnego pompa hydrauliczna. Pozdrawiam
    • Przez Józek614
      Witam. Mam problem z ładowarką Claas scorpion 7040 , podczas jazdy zapaliła się kontrolka od chomulca postojowego maszyna stanęła w miejscu , chydraulika działa tylko nie jedzie . Może ktoś miał podobny problem 
    • Przez Bartekk1919
      Ładowarka Merlo p40.7 CD rok 2010
      Witam , proszę o pomoc od czego jest ten biały zbiornik ukazany na zdjęciu, co za płyn się tam wlewa. Zbiornik ten umieszczony jest pod ramieniem i kabiną


    • Przez Mati122
      Witam mam problem z moją ładowarką teleskopową JCB 525-60 2020r mianowicie po odpaleniu i przejechaniu kawałka trzyma hamulec w przednim moście może ktoś miał podobny przypadek ? 
    • Przez pawelos79
      Witam.Chcialem zasiegnąc opini o ładowaczach producenta Agro-Tur z Józefowa.Ma,a moze miał ktos z nimi stycznosc i potrafi cos o nich powiedziec.W miare to solidne czy plastelina?Zastanawiam sie nad zwykłym turem bez ramki a maja w ofercie taki ładowacz z siłownikami dwustronnymi,gdzie za wolmet   musialbym dopłacic.Ktos cos?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj