Zaloguj się, aby obserwować  
miki20

Co zamiast sipmy z224??

Polecane posty

miki20    2

Witam!!

Chciałbym sobie w bliższej przyszłości zakupic jakąs prasę KOSTKUJĄCĄ.Wiadomo najlepszym wyborem była by sipma z224, lecz niestety ma swoją cenę, jak dla mnie za wysoką :P Chciałem się dowiedziec jaką prase trochę tanszą załużmy ok 6000-7000 zł to tak podaje dla przykładu warto kupic i czy wogóle warto kupowac jakąs inną np. class, welger czy international. no i jak one się sparują jak bardzo są awaryjne i jak jest z częściami do nich (choc kiedyś widziałem na allegro jakąś prasę przy której pisało że pasują do niej częsci z sipmy??)A i dodatkowe informacje:

- jestem z małopolski okolice Krk.

- prasa nie miała by dużo do obrobienia więc eksploatacja nie będzie jakaś straszna

- może będzie prasowac trochę siana ale nie dużo ok 1ha.

- posiadam c-330 jak narazie lecz może zastąpie ją w najbliższej przyszłości jakiś 3-cylindrowcem

Aha i mam małą prośbę żebyście nie pisali czegoś w stylu czy mi się wogóle opłaca kupowac prase, bo gdybym chciałbym to wiedziec to bym się o to zapytał.

Z góry wielkie dzięki za porady:)

 

 

 

A i jeżeli jest juz taki temat to bardzo prosżę o linki bo niestety nie mam na tyle czasu by sobie na spokojnie przeszukac forum :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KarolT25    41

Kolego ja juz ty kup sobie CLASSA to sa nie drogie firmy pras kostkujacych i dobre :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmerc330    0

ja 3 lata temu kupiłem Riviere Clasalis (chyba tak to się pisze) dałem 8500 i jest SUPER na 4ha nie zwiąże 2 kostek aparaty takie same jak w sipmie tylko podbierak jest troche za nisko i zachacza o ziemię i trzeba ją czepić do belki ale poza tym jest super :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

To też maszyny które rzadko sie psują tylko w razie awarii nie wiem jak u Ciebei z częściami by było ale kraków hmmm to powinieneś nie mieć tego problemu http://www.allegro.pl/item925712007_prasa_fortschritt_k_454.html widać że nie była baardzo mocno eksploatowana oryginał lakier i nie zniszczony podbieracz nie wytarty mocno :P


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel2450    0

Też polecam riviere Casalis to tanie proste i bardzo dobre prasy, leprze od sipmy.

 

To też maszyny które rzadko sie psują tylko w razie awarii nie wiem jak u Ciebei z częściami by było ale kraków hmmm to powinieneś nie mieć tego problemu http://www.allegro.pl/item925712007_prasa_fortschritt_k_454.html widać że nie była baardzo mocno eksploatowana oryginał lakier i nie zniszczony podbieracz nie wytarty mocno :P

Kolego ta prasa którą ty zaprezentowałeś to się nadaje na złom jedynie. Za tą cene to można kupić wiele leprzych i mniej zużytych pras np Riviera albo class. Prasy rolujące zdominowały rynek dzięki czemu kostkujące są bardzo tanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

hah dobre :P Ona jest zużyta? Zoabcz po ile chodzą zużyte zmeczone robotą sipmy... A już wolę tą K


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cinek7    0

Ja polecam New Holland!

Sam użytkuję 2 sezony model 366- Właśnie taka ( moja też sprowadzona z Francji) i jestem zadowolony.Kilka tyś. kostek na sezon.Sąsiad w ubiegłym roku kupił identyczną i też chwali.Ja prasuję C-360 3P i jest akurat.Dobre smarowanie przed wyjazdem i nie ma problemu.

A i aparaty chyba identyczne jak w polskiej.

Pozdrawiam


...być kimś, będąc jednocześnie sobą...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamjd6100    3

Kolega wyżej podał przykład prasy New holland ja mam też tą prase tylko model 265 sperry.

bardzo dobra prasa rocznie pasuje ok 6000 kostek.Ale ma jak każda inna swoje wady

-mały podbieracz (140cm) to jest zdecydowanie za mało najlepsza od 160 cm w góre

-wózek który podaje materiał do środka (takie widełki) może sie zablokować gdy prasuje sie krótką słome lub siano zapycha sie na końcu i blokuje sie to.

Zalety

-ani razu poważnej awari( najbardzie ścina śrube 8 na kole i nic więcej)

-bardzo mała ilość niezwiązanych kostek naprawde minimalna

-no i ma małe zapotrzebowanie mocy ciapek spokojnie da rade :P

 

Polecam też prasy JD mają bardzo bobre podbieraki i na całej długości ślimak dlatego ni będzie sie blokował materiał prasowany

http://www.allegro.pl/item919020635_john_deere_346_prasa_kostkujaca_wyprzedaz.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek3220    656

zamiast tych wynalazków za te pieniądze kupisz sipmę z-224 w dobrym stanie http://www.allegro.pl/item935601010_prasa_kostka_z_224_sprawdz.html idziesz do każdego sklepu z częściami i dostajesz każdą część a nie latasz po agromach i przymierzasz czy będzie pasować czy nie, wiem bo mieliśmy takie przypadki


" No to po małym " - powiedział rolnik wyciągając jaja z sieczkarni.

.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miki20    2

To też maszyny które rzadko sie psują tylko w razie awarii nie wiem jak u Ciebei z częściami by było ale kraków hmmm to powinieneś nie mieć tego problemu http://www.allegro.pl/item925712007_prasa_fortschritt_k_454.html widać że nie była baardzo mocno eksploatowana oryginał lakier i nie zniszczony podbieracz nie wytarty mocno :P

no prasa nie jest zła ale wątpie czy moja c-330 ją pociągnie tym bardziej w moich terenach. samo to że ta prasa posiada własne hamulce świadczy o tym że raczej do najlżejszych nie należy :( a pozatym z tego co mi wiadomo to ona spore kostki robi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Manio1523A    0

@farmerc330 z deka nie rozumiem o co ci chodzi. Z tego co mniej więcej wnioskuje piszesz że jak ja bym ci ją pokazał 3 lata temu to byś ja kupił?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer120ha    2

W pełni się zgadzam z poprzednikami.Za te kase masz sipme i jak już koledzy napisali od ręki dostajesz każdą cześć w dodatku za małe pieniądze.A tak kupisz jakiś wynalazek zepsuje sie i bedziesz szukał części. :( A siano czy słoma w tym czasie zamoknie :P .Mam sipme z224/1 i wiąże 100% kostek. :)


Każdy sprzęt jest dobry jeśli wykonuje swoją prace.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamo24    1

Ja mam osobiście claas markant 50. Bardzo dobra prasa mało awaryjna, małe zapotrzebowanie mocy, u mnie pracuje z C-360 ale i C-330 daję sobie radę bardzo dobrze. Jak trafisz zadbany model jak ja to naprawdę nie będziesz narzekał na nią. Może ma wąski podbierak 140cm ale mieści się po bizonie, równie dobrze możesz wybrać model z szerszym podbierakiem nawet w tej samej cenie jak dobrze trafisz. Moja kosztowała ok 5 lat temu 7800zł i nie żałuje że ją kupiłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1210    5

Nie wiem z której strony Krakowa jesteś ale części dostaniesz w np: Słomnikach, Proszowicah, Pietrzejowicach chyba też w okolicy Myślenic. A ja mam massey - ferguson też lata z 330 tak koło 2 ha łaki x 2 i koło 6 ha słomy. Mam 3 lata nie miała awarii. Uwaga aparaty i igły nie nadają się od polskiej. Ale za to mniej zadchodnie się psują. 30 odczuwa tak zachodnią prasę jak 80 sipme (to moje subiektywne odczucie). Uważaj przy zachodnich na podbierak nie kupuj mniejszego niż 140 cm. Przy zakupie zwracaj uwagę głównie na aparaty wiążące i na luz na tłoku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

juz nie gadajcie głupot ze sipmy som drogie.ja kupiłem za 5 tys z haczykiem po dużych negocjacjach i jest super.tylko trzeba dobrze poszukać bo w necie i gazecie ogłaszają sie przeważnie sami handlarze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian18    3

taaaa za tą kasę to się kupi szrota z sipmy odrazu trzeba ze 3 tys na remont szykować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stachux    6

polecam new holland 366 zanim kupiliśmy balotówe metal-fach to właśnie tą presą prasowaliśmy słome i wiązanie pierwsza klasa i pracowała z ursusem 3512...


KPK Kumurun Team...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

taaaa za tą kasę to się kupi szrota z sipmy odrazu trzeba ze 3 tys na remont szykowaćno.damian18 szkoda ze nie drugie 5 tys cza dac za remnont. jak ja włorzyłem w niom 500zł w tym lakier ale jeszcze niepomalowana z powodu braku czasu:((i przyokazi wszysko przejżałem wszyskie elementy. ale jak sie chce kupic za grosze cos co bendzie chodzic 10 lat bez remnontu to zycze powodzenia w poszukiwaniu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez bastek2210
      Witam mam problem z prasa sipma z224/1 po zerwaniu zabezpieczenia które pociąga iglice i zmianie tej sruby przestała wiązać i wydaje mi się że podgarniacz spotkal się z tłokiem bo ten pierwszy od tłoka został przygiety . Jest ktoś kto ma mozliwosc pokazać zdj jak jest prawidłowo ustawiony rozrząd czy inaczej zapłon w tej prasie? 
       
    • Przez ursus3600
      Witam. Poszukuję mechanika do prasy sipmy z 224 z Małopolski.
    • Przez farmer1999
      Witam. Stoję przed wyborem prasy kostkującej do współ pracy z c-360... do prasowania około 7-10 hektarów rocznie razem z łąkami. Po prostu kostki dla mnie wygodniejsze. Do wyboru nasza polska sipma z224 lub niemka Fortschritt k442. Cenowo jest różnica bo nasza droższa ale po przepytaniu kilku starych operatorów z SKR to stali bardziej za niemką tylko wiadomo części coraz trudniej zdobyć. A na forum co mogą rolnicy doradzić? Za zbędne komentarze typu że nikt już kostek nie robi z góry podziękuje. teraz wiadomo części.
    • Przez Szymonx
      Witam mam problem z prasa kostkująca New Holland 376 robi krzywe kostki są one skręcone w lewą stronę jak mogę to naprawiać bo to przeszkadza w układaniu na przyczepie
    • Przez evolution93
      Witam wszystkich.
      Niestety jak ktoś się nie zna na prasach to musi coś się zepsuć.2 lata temu kupili prasę Welger AP 12.Na początku było z nią w porządku dopóki nie został ruszony mechanizm długości kostki kiedy nie pracowała.Od tej pory prasa prasuje jedną kostkę 0,5m a nie które zdarzały się do 2m.Czasami zawiąże a czasami nie .Robi czasami po 5 słupłów na jednym sznurku.Wiem że ta prasa jest już wiekowa ponad 25 lat .Czy ktoś ma jakieś materiały dotyczące tej prasy lub o jakieś podpowiedzi bo w takim stanie to na pewno jej nie sprzedam bo kto to już kupi tak więc albo będzie mogła służyć albo zrobią z niej nową w hucie.
      Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj