kubaw1989

Renta strukturalna

Polecane posty

marco1    0

właśnie ta córka jest zapisana w KRUS i płacą za nią 3 rok że niby pracuje na gospodarstwie żeby mogli przepisać na nią ziemie

 

 

Przejac moze ale musi byc swiadoma ze przez nastepne 5 lat nie bedzie mogla podjac innej pracy, jesli jej to odpowiada to nie ma problemu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldek315    2

chyba nie jest tego świadoma bo to jej rodzice wszystko załatwiają a ona pewnie podpisze wszystkie papiery bo jej kazali podpisać i już

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PrzemoO    29

A w poprzednich latach też było że przez 5 lat musi być następca ubezpieczony w KRUS-ie czy był tylko zapis że przez 5 lat ziemia musi być wykorzystywana rolniczo ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marco1    0

A w poprzednich latach też było że przez 5 lat musi być następca ubezpieczony w KRUS-ie czy był tylko zapis że przez 5 lat ziemia musi być wykorzystywana rolniczo ?

 

Chyba jednak nie ma obowiazku oplacania Krusu przez 5 lat przy rencie strukturalnej, jest obowiazek uzywania ziemi na cele rolnicze przez ten okres. To wszystko zalezy czy przy okazji chce tez wystapic o premie MR (wtedy trzeba oplacac krus przez min 3 lata). Tak przynajmniej czytalem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PrzemoO    29
marco1    0

 

 

Jedna rzecz ktora mi sie tam nie zgadza to mozliwosc wczesniejszego przepisania ziemi, np innemu z dzieci przed wystapieniem o rente oraz pozniejszym przepisaniu reszty ziemi na inne dziecko. Rodzice byli kilka dni temu w agencji i tam powiedzieli, ze liczy sie stan w dniu skladania wniosku, wiec do tego czasu mozna zrobic z ziemia co sie chce...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PrzemoO    29

Dzisiaj w agencji powiedzieli mi że przejmując gospodarstwo można spokojnie pracować sobie i być na ZUS-ie ponieważ podpisuje się zobowiązanie na wykorzystywanie działek rolniczo a nie na płacenie KRUS-u.

Można jutro iść spokojnie do pracy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymoluk    1

Dzisiaj w agencji powiedzieli mi że przejmując gospodarstwo można spokojnie pracować sobie i być na ZUS-ie ponieważ podpisuje się zobowiązanie na wykorzystywanie działek rolniczo a nie na płacenie KRUS-u.

Można jutro iść spokojnie do pracy :rolleyes:

też myśle że tak jest, nikt nie zabrania pracować i uprawiać ziemie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
polek1919    5

Witam. Ziemię jeżeli przyjmuje się za rentę strukturalną bez otrzymania premii Młody Rolnik to nie trzeba opłacać krusu można iść do pracy. Ale jeżeli chcemy otrzymać premię MR to e=wtedy 3 lata trzeba być ubezpieczonym w krusie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A czy można ubezpieczyć wstecz w KRUS-ie osobę która pracuje na umowę o prace, i czy można przepisać pole na tą osobe ubiegajac sie o rente strukturalna no i o dotacje dla mlodego rolnika???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

Lepiej sobie teraz przejdz na KRUS bo jeszcze nie wiadomo kiedy beda te renty, u mnie mowili ze mozna sie ubezpieczyc wstecz :)


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
polek1919    5

Jeżeli jest umowa o pracę to ubezpieczenie wstecz w krusie odpada. Możesz jeszcze starać się uzupełnić wykształcenie w ciągu 3 lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalk    22

panowie ile skaldaek Krusowskich trzeba miec zeby starac sie o rente struktutalna?? 20skladek czy 20lat skladek??


Rolnictwo to moja pasja a pasje trzeba pielęgnować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez karolr2
      Witam chcę założyć nowy temat poświecony modernizacji małych gospodarstw na terenach południowowschodniej części Polski.Słuchałem dzisiaj ministra Kalemby i podobno sie szykuje jakaś dla nas pomoc.Jeśli ktoś coś wie to proszę niech się wypowie w tym temacie. Z tego co wiem ja to ma być pomoc dla gospodarstw o wielkości średniej wojewódzkiej ilości posiadanych ha
    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
    • Przez rolnik22
      Czy już coś wiadomo jak będą wyglądały nabory na PROW 2014-20? Na jakich zasadach będą przyjmowane wnioski o dofinansowanie z UE? Co z Młodym Rolnikiem i Rentami Strukturalnymi na kolejne lata?
    • Przez Bonex157
      Cześć, 
      Chciałbym zgłosić działki do doplat 1 raz.  Przeprowadzi mnie ktoś przez ten proces 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj