Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
ggrigor    0

Witam

Zastanawia mnie jedna kwestia, czy biegów żółwiowych w ciężkich ursusach można używać jako biegów do pracy ciągłej np. w agregacie, czy tylko na krótkich odcinkach. Oczywiście chodzi mi o sytuację kiedy wszystko we wzmacniaczu jest sprawne, taśma wyregulowana, stan oleju OK.

Może ktoś wie co na to oryginalna instrukcja obsługi.

Biorąc pod uwagę budowę wzmacniacza wydaje się, że nic złego nie powinno się dziać. Jedynie przy zmianie z żółwia na zająca powinno panować wysokie ciśnienie w układzie hydraulicznym (wyższe obroty silnika).

Czy ktoś pracował ciągle na żółwiu? Może macie jakieś uwagi co do obsługi wzmacniacza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
siwy89    1

zdecydowanie kolego niejest to nic innego niz biegi do pracy. jesli wszystko jest oki to musi chodzic. a te chwilowe czy kilku minutowe momenty to miezy bajki wloz. zycze milej pracy i pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinFrac    2

Dokładnie @siwy89. W moim ursusie 1614 mam skrzynie 3 biegowa i w polu bardzo często brakuje odpowiedniego biegu do pracy i dlatego wiekszośc prac wykonujemy na żółwiu m in agregat podorywkowy ,głęboszowanie. Mój mechanik nie jest z tego zadowolony mówi ze żółwia używa sie właśnie tylko momentami ale nie słucham go:) chociaż sa tez minusy tego bo mikro pompka siada ostatnio wytrzymała 4 lata wiec niezbyt długo ale to nie wiadomo od czego czy częste używanie żółwia miało na to duży wpływ...


Sprzedam pług 7 skibowy podorywkowy na ramie od PHX

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Ja rocznie robiłem na wzmacniaczu jakieś 200 mth. i praktycznie co roku zmieniałem tarcze i tuleje, pompa wytrzymywała z 4-5 lat.Jak się kupi dobre tarcze to to trochę pochodzi, ale z jakością tych nowych tarcz to nie długo to chodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin12392    0

Ja swoim zetorem 8011 też często jeżdżę na wzmacniaczu i do tej pory wzmacniacz nie był naprawiany ani regulowany. Przełącza się bez problemu i u mnie ten ciągnik tak pracuje już od 11lat.

 

A tak na marginesie ciągnik jest z roku 1976 i jak narazie skrzynia ani tylny most nie był otwierany i nic nie wskazuje na ewentualną naprawę :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja swoim U-1224 orze uprawiam i sieje przeważnie na żółwiu i nic się nie dzieje :) nie wiem jak inni ale na drodze gdy jadę z 14 tonami pszenicy to wole przełączać z żółwia na zająca na sprzęgle ponieważ przy wysokich obrotach boje się żeby coś się mu nie stało bo jednak pewne szarpnięcie występuje :) w mojej instrukcji jest napisane że max 2 minuty można jeździć ale ja to olewam... najważniejsze to czysty olej i to dobry jakościowo i szczelny układ żeby nigdzie nie "gubił" ciśnienia ja w swoim zamontowany mam czujnik i kontrolkę spadku ciśnienia w układzie :) no faktycznie w 3 biegówce czasami biegów braknie

 

pozdrawiam żółwio maniaków xD


sprzedam białoruske z masztem (widlakiem) z przodu stan dobry cena 7 tys

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Ja rocznie robiłem na wzmacniaczu jakieś 200 mth. i praktycznie co roku zmieniałem tarcze i tuleje, pompa wytrzymywała z 4-5 lat.Jak się kupi dobre tarcze to to trochę pochodzi, ale z jakością tych nowych tarcz to nie długo to chodzi.

 

Pompa niezależnie czy jest na żółwiu/zającu tłoczy olej, kiedyś kumpel powiedział że pompa mu pada bo pracuje agregatem napędzanym WOM.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid18    2

Ja też często używam żółwia i nie widze jakich kolwiek przeszkud by go nie używać. Przydaje się w transporcie najczęściej. Ale przy zrywce też jest przydatny albo żeby linki pozrywać gdy się samochud z drewnem wyciąga wtedy jest najpotrzebniejszy haha.


Mam naimię Dawid i nteresują mnie maszyny rolnicze ukończyłem technikum rolnicze. Pozdrawiam wszystkich rolników

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@mathewc385 2 na żółwiu 4 skiby to chyba nie możliwe... nikt mi nie powie że 4 skibowy pług tak ciągniesz... chyba że orzesz na 15 cm to jeszcze... wkurza mnie takie cos bo ja u siebie 1224 4 skiby 4*40 ciągnę 4 polową tylko że ja rypie na jakieś 35 cm


sprzedam białoruske z masztem (widlakiem) z przodu stan dobry cena 7 tys

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ja swoją c 385 w ciężkiej robocie non-stop jezdze na zolwiu np w 4 skibach to 2 na zolwiu i do przodu :D

 

Najpierw przeczytaj w instrukcji do czego służy żółw i jakie są prędkości ciągnika na poszczególnych biegach { 4 polowa 8,7 km/h - 2 szosowa ze wzmacniaczem 8,4 km/h} warto psuć? po takich postach poznaję się nie doświadczonych kierowców. ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grabcio    28

Ja swoim C-385A Turbo prawdopodobnie jeżdżę na żółwiu już ze 3 lata. Jak go kupiliśmy to wajcha była zablokowana ale ojciec odblokował i jadąc po szosie przełączył z pozycji zając na żółw i ku zdziwieniu ciągnik zamiast zwolnić to przyspieszył i leciał w okolicach 40 km/h. Ciekawe czym to może być spowodowane, że zamiast zwalniać przyspiesza.

 

A co do orania to pług 5x35 to na 4 terenowej się ciąga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartek88    2

Grabcio@ pewnie masz źle założona dzwigienkę wzmacniacz pod podłogą i przez to masz zamienionego żółwia z zającem ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ksys    23

a ja w swojej proximie wczoraj zauważyłem,że jakby ślizganie się sprzęgł na żółwiu.Na normalnym zakresie jest ok,a na wzmacniaczu nie ciągnie.M iał ktoś taki problem?Proszę o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mathewc385    21

Zetorcrystal@ jak nie wierzysz to gdy bede oral na pszenice mozesz przyjechac na pole i sie przekonac . ale w jednym sie z toba zgodze bo ja orze na 25-27 cm a nie na 35cm

Mat912@dzieki za info na pszenicę będę oral 4 polowa a pod gory na zolwiu bo tak caly czas na polowce to troche przpalowo ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamwiol    0

Ja w swoim c-385A pracuje praktycznie caly czas na zajacu , żółwia uzywam tylko wtedy gdy ciagnik ma ciezko np. w orce i spada z obrotow wtedy wlaczam zolwia cignik wkreci sie w obroty to znowu przelaczam na zajaca. Czy tak mozna? Rozmawialem z kolega to mi powiedzial ze powinno sie jezdic tylko na zolwiu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gucik131    28

pewnie że można tylko z żółwia na zająca jak przełączasz pod obciążeniem to przynajmniej 1500 obrotów bo się tarczki inaczej mogą przypalić pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ja w swoim c-385A pracuje praktycznie caly czas na zajacu , żółwia uzywam tylko wtedy gdy ciagnik ma ciezko np. w orce i spada z obrotow wtedy wlaczam zolwia cignik wkreci sie w obroty to znowu przelaczam na zajaca. Czy tak mozna? Rozmawialem z kolega to mi powiedzial ze powinno sie jezdic tylko na zolwiu.

 

Tak się powinno robić jak napisałeś, i nie słuchaj kolegi bo się nie zna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki82    31

To ja już nic nie rozumiem.Więc powinno się jeździć na zającu (szybszym)? W moim 1014 od nowości jeżdzimy na żółwiu a dopiero w transporcie jak da radę do na 4 mu zająca. Na żółwiu lżej wchodzą biegi bez zgrzytania. To mówicie że lepiej np. orać na 1 zając niż 4 polową?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

wzmacniacz traktuj jak Tobie wygodnie. pracuj tak by silnika nie zarznąć.wybierz mniejsze zło. szkodliwe jest czeste przełączanie pod duuużm obciażeniem. Szybciej sie zuzywaja tym sposobem

Edytowano przez KRISTOFORn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mrursus    1

Witam wszystkich forumowiczow przeszukalem cale forum ale nic konkretnego nie znalazłem mianowicie sprawa wyglada tak np jade na czworce na zajacu pojawia sie gorka daje żółwia pokonuje gorke i jak przełanczam na zająca to nie ma żadnej reakcji dopiero muszę puscić gaz i wtedy powoli zaskakuje zpowrotem dodam że na zajacu chodzi ok walek wom działa przedni naped też tylko z tym zającem coś jest nie tak moze ktos wie o co chodzi wystarczy jakas regulacja czy to coś poważniejszego z góry dzieki za pomoc


zbieram na mf255

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LowRider    33

Taśma tutaj nie ma znaczenia jak Ci się ślizga na zającu. Musisz rozpołowić ciągnik i zrobić remont wzmacniacza: wymiana tulei, pierścieni, uszczelki manzetowej i tarczek o ile są zużyte.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Szymon94
      Mam pytanie odnośnie pokrywki bocznej skrzyni biegów Ursus 1224. Chodzi o pokrywkę z prawej strony na korpusie skrzyni przekładniowej. Chciałbym ją zdemontować i obejrzeć wzmacniacz momentu. Do pokrywy jest przykręcona rurka olejowa. Od czego ona jest, to powrót oleju? Można tą pokrywkę zdemontować bez obaw że tam od tej rurki jakiś nypel nie odpadnie?
    • Przez Lukas1995
      Witam pacjent tak jak w tytule po wymianie sprzęgła nie idzie włączyć biegów dodam że przy wciskaniu sprzegła silnik przystaje na wciśnietym sprzegle traktor nie chce odpalić a gdy puszcze zapali gdzie szukać przyczyny ??? tarcz i docisk wymieniony został
    • Przez Andrzej66Lud
      Witam, wymieniam sprzeglo w mtz starego typu, czy założyć nowy typ czy słoneczko.  Które z nich jest lepsze. Zdjęcia różnych rodzajów dla podglądu 



    • Przez ursusikc330m
      Witam,co może być przyczyną że nie chce przeżucić z żółwia na zająca ani na zimnym ani na ciepłym jak jest włączony przedni napęd i przełoże dźwignie na zająca to gaśnie kontrolka od napędu i wyłącza przedni napęd ciśnienie w mikropompce chyba jest odpowiednie bo kontrolka się nie zapala,pacjent to Ursus 1634 
    • Przez Przemq
      Witam forumowiczów.  Mam problem od grudnia posiadam ursusa 1214w wersji de luxe sprowadzony z Danii w 2012 roku jestem drugim właścicielem w Polsce a mój  problem polega na tym, że przy przeglądzie okazała  się  być pęknięta obudowa skrzyni  biegów była dopiero ryska na farbie ale ze strachu , że nie  wytrzyma roboty w polu przy siewach wziąłem dobrego spawacza i mi to pospawal specjalnymi elektroda mi plus do tego całość skleilem klejem Belzona 1321 takzwanym płynnym metalem i wytrzymało to siewy lecz obawiam się czy na dłuższą metę zda to egzamin? Czy trzeba szukać  drugiej obudowy? Silnik i skrzynia mechanicznie są w bardzo dobrym stanie technicznym. Ciagnik bardzo  mało  pali około 9ltr na 1 ha przy agregacie uprawowo i 10 przy pługu 4 skibowym brix. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj