tomek15h

Odmiany pszenicy jarej

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
robert812    101

Ja kupowałem w sieci sklepów Kazgod. Konkretnie w Błonie pod Warszawą. A nie wiem jakie ziarenka bo nawet nie otwierałem żadnego woreczka jeszcze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert812    101

No ten artykuł na temat Bombony właśnie widziałem. Ale ja zawsze wolę zapytać o opinię ludzi którzy mięli z czymś do czynienia. Zastanawiam się czy stosować się do tej tabelki dotyczącej nawożenia i pryskania w poszczególnych okresach wzrostu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316

No to widzę że macie jakiś wybór zbóż jarych. Ja od 2 tygodni pytałem i jest tylko j.jary nowagrodzki czy jakoś tak, albo p.jara brawura (2000/tonę) i nic więcej, żadnego wyboru bo albo to albo nic.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no w tym roku jest problem z ziarnem do siewu,bo po zeszlorocznych zniwach wiele zboz poroslo i nieprzeszlo kwalifikacji do Siewu dlatego jest taka masakra,,,ja pszeniczke juz mam tylko mysle ze na dniach wjade w pole..owies juz zasialem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316

Witam

 

Z racji że na 1 hektarowym kawałku wypadł mi rzepak (może nie wypadł ale szkoda mi dawać azot) a dodatkowo na przyszły rok będę potrzebował ze 3-4 tony zboża jarego (program r-s K01C) zastanawiam się nad jakąś pszeniczką. Po prostu do obsiania bedę miał prawie 7ha jarymi a nie chce obsiać tego samym jęczmieniem jarym.

Przeglądając wiele ofert natrafiłem na odmianę z Hodowli Roślin Strzece o nazwie ZADRA. Tutaj można o niej coś przeczytać.

 

 

Siał ją ktoś z was?

Możecie o niej coś powiedzieć?

 

Ja jutro odbieram nasiona, wybrałem ją bo jest odmianą ościstą a tam gdzie posieję ją z rozmnożenia łazi troche zwierzaków i zawsze naniszczy zboża czy rzepaku.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

Ja ją siałem tak jak każda pszenica jara wymaga dość wczesnego siewu no i idealnej pogody po prostu jara pszenica tak nie plonuje jak zimowa niestety na cuda nie masz co liczyć faktem jest ze zwierzyna jej tak nie atakuje bo ma jak wspomniałeś wczesniej ości a i nie sie zbyt gęsto i w za bardzo mokrą ziemię

Edytowano przez milanreal1
cytowanie poprzedniego posta

Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316

plonowanie p. jarych znam - nie ważne jaka to jest odmiana to dużo słabiej od ozimej plonuje. Jęczmień ładnie plonuje na tej działce ale problem ze zbytem jest zawsze bo albo 20-40ton o określonej wilgotności albo nie wezmą a nie mogę magazynu zasypać jęczmieniem jak mam dużo pszenicy do ścięcia. A z racji że jest to ostatni rok gdy jestem w programie k01c a na tym polu często albo wymarza albo w mokrym roku problemy z chwastami (najwięcej herbicydów mi na tej działce idzie) to chcę walnąć tam gorczycę i dostać więcej kasy z R-S niż z zarobię na zbożu (zakładam kiepski rok i jest to działka na której w przypadku złego roku po prostu najgorszy jest plon).

 

Proszę o dalsze opinie o tej odmianie pszenicy.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bizonbs    4

Witam. Mam 1,1 ha pola na którym chciałbym zasiać pszenicę jarą NAWRĘ. Stanowisko jest po pszenicy zimowej oraz po ogórkach. Teraz na zimę wylałem tam gnojowicę i całość nagnoiłem. Oczywiście od razu zaorałem. Chciałbym wybrać się teraz po potrzebne mi do jej uprawy nawozy, bo po nowym roku ceny będą pewnie szokujące. Myślę, że 3m Polifoski 6, Mocznik 1,5m.

Polifoska cała poszła by przedsiewnie w spód i jakieś 1m mocznika. Później w fazie źdźbła dałbym jeszcze te 50 kg mocznika.

Może jeszcze dokupić saletry? Proszę o pomoc. To dla mnie ważne.

 

Dodam, że ziemia III klasa.

Edytowano przez milanreal1
post pod postem

Instalacje techniczne: monitoringi, alarmy / Obsługa sieci, serwerów polityk bezpieczeństwa.  :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strzechu    254

a moze posiej nawre teraz? ma cechy przewodkowe...ja bym wiosny nie czekal przy takiej pogodzie jak teraz bo da sie siac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szpeniek26    5

Ja dziś skończyłem orki po burakach i po niedzieli zaczynam siać narwe, pod korzeń nic nie daje bo stanowisko po buraku, na wiosne na start 200kg saletry potem 100kg moczniku i odżywki, ziemia 1 i 2 klasa, troche 3.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jerzy    3

Jeśli mogę trącić swoje zdanie to jednak pod korzeń powinieneś cos sypnąc, przecież po burakach jest składnikowa pustynia. Uważam że trzeba uzupełnić, ja bym przed zimą rozsypał Yara Mila, co ci po wysokim nawożeniu azotem jak brak potasu uniemożliwi jego pobieranie , pomyslałeś o tym ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    856

Jeśli mogę trącić swoje zdanie to jednak pod korzeń powinieneś cos sypnąc, przecież po burakach jest składnikowa pustynia. Uważam że trzeba uzupełnić, ja bym przed zimą rozsypał Yara Mila, co ci po wysokim nawożeniu azotem jak brak potasu uniemożliwi jego pobieranie , pomyslałeś o tym ?

Nie wiemczy kolega uprawia buraki, ale po burakach to nie ma lepszego stanowiska, nie warto nic dawać, chyba ze tylko fosfor.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bizonbs    4

A jakbym teraz w sobotę zasiał to będzie ok?

Czy nie wiąże się to z ryzykiem jej wymarznięcia?

No i powiedzcie mi jak jest z plonem. Jestem z woj łódzkiego.

Wcześniej nigdy przewódki nie siałem, dlatego Nawrę postawiłem na wiosnę, ale skoro może wypaść lepiej na zimę no to czemu nie.

Edytowano przez bizonbs

Instalacje techniczne: monitoringi, alarmy / Obsługa sieci, serwerów polityk bezpieczeństwa.  :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelu    5

A jakbym teraz w sobotę zasiał to będzie ok?

Czy nie wiąże się to z ryzykiem jej wymarznięcia?

No i powiedzcie mi jak jest z plonem. Jestem z woj łódzkiego.

Wcześniej nigdy przewódki nie siałem, dlatego Nawrę postawiłem na wiosnę, ale skoro może wypaść lepiej na zimę no to czemu nie.

Ja nawre sieje od X lat po burakach, na wiosne. Jeszcze mnie ta odmiana nie zawiodła. sypie 200kg fosfory i 100kg soli, albo 300kg polifoski 4, 5 lub 8 zalezy od tego jak wyjda mi badania gleby. Ale plon mnie zadowala ponizej 6ton nigdy nie zsezdłem. Odmiana wierna i wytrzymuje parametry.

Polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bizonbs    4

Też dam na wiosnę. Na zimę jednak jest ryzyko.


Instalacje techniczne: monitoringi, alarmy / Obsługa sieci, serwerów polityk bezpieczeństwa.  :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bizonbs    4

Ja kupiłem 150kg Saletrzaku, 150kg Mocznika i 300kg Polifoski 4 - koszt 970zł. Mam nadzieję, że się zwróci.


Instalacje techniczne: monitoringi, alarmy / Obsługa sieci, serwerów polityk bezpieczeństwa.  :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bizonbs    4

Witam. Jaką odmianę pszenicy zasiać na wiosnę? Miałem pomysł na NAWRĘ. Chciałem ją posiać już teraz, lecz już jest za późno. Czy NAWRA jest najlepszym rozwiązaniem pszenicy jarej? Może jest coś jeszcze lepszego na ziemie II i III klasy?


Instalacje techniczne: monitoringi, alarmy / Obsługa sieci, serwerów polityk bezpieczeństwa.  :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja dwa lata siałem NAWRĘ i szczerze to mam mieszane uczucia na jej temat. siałem ją zawsze na wiosnę(źródła mówią że można ją siać całym rokiem to znaczy od 20 września do 20 maja aby tylko nie było mrozu jak się sieję, ziarko musi wejść w glebę). plon to był słaby bo z hektara to w tym roku było 1,5 zbiornika z bizona(III i IV klasa), natomiast w zeszłym niecałe 2 zbiorniki(IV i V klasa). w tym roku po raz pierwszy miałem pszenicę zimową LUDWIK. plon to ok. 5t/ha no i słomy dużo więcej. najlepszą pszenicą jarą jaką mieliśmy to była stara HENIKA plon nie schodził poniżej 4,5t/ha. niestety nie można już jej nigdzie kupić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianus2222    119

u nas w tym roku nawra 4-4,5 t/ha siana na wiosne. Gdyby nie ta susza to 5 t lekko na ziemi z przewagą IV i V kl. Po gorczycy była zasiana. Monsum tez dobrze sypał, mieliśmy jeszcze ZADRĘ i BRYZE ( ta co ma kłosy z wąsami tzw. wąsatki, w które zwierzyna dzika tak nie idzie ) tylko ze w zadrę karłowatość nam weszła bo jest podatna, i słaba była ale dała w miare :) na wiosne ZADRY zasiemy z 10-15 ha :)

Edytowano przez damianus2222

sprzedam rozsiewacz amazone 800l 1600zł. Talerzówke famarol 1,8m siewnik poznaniak 2,7m tanio! pisać na priv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
woojtek123    0

Witam obserwuj pogodę jak będzie miało się na zimę to siej.Ja posiałem 6 grudnia zebrałem 8 ton pszenicy nawra.Pod śniegiem część powschodziła na początku lutego stopniał śnieg był spory mróz to co powschodziło część zmarzła.Na wiosnę 200 kg saletry amonowej ruszyła wegetacja w miarę ciepło nie było przymrozku 1,2 ccc na rozkrzewienie a wiosna była sucha moja pszenica rosła.Gra warta ryzyka pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

Ja w tym roku miałem Walute po prostu rewelacja w porównaniu do monsuna, dobrze sypie ziarno grube i strasznie ciężka, a rosła na zaperzonym polu


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bizonbs    4

@woojtek123 ty dostałeś po prostu prezent na mikołajki :) Nie na razie siał nie będę, tymbardziej, że rozłożyłem już moją kochaną C 330M i robię już jej przygotowania do następnego sezonu. Także nie zdążę już jej na szybko złożyć. Czas na złożenie dopiero będę miał w weekend. Dlatego pytam się was co najlepiej wystrzeliłoby mi jako jare siane na wiosnę.


Instalacje techniczne: monitoringi, alarmy / Obsługa sieci, serwerów polityk bezpieczeństwa.  :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krono    2

Witam

Zamierzam na wiosnę siać nową odmianę pszenicy WERBENA. Mam pytanie od osób, które już miały tą odmianę jak plonuje, jakie nawożenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez yacenty
      Najczęściej poruszane tematy w kwestii ochrony i uprawy pszenicy ozimej, o które pytają rolnicy to:
      Optymalne warunki glebowe i klimatyczne dla uprawy Najlepsze nawozy i odmiany dla danego regionu Jakie szkodniki i choroby są najbardziej niebezpieczne i jak je zwalczać Jakie środki ochrony roślin należy stosować, aby zapewnić dobre plony Jakie są najlepsze metody zbiórki i przechowywania zbiorów. Zapraszamy do kontumacji dyskusji z sezonu 2022: https://www.agrofoto.pl/forum/topic/292319-ochrona-i-nawozenie-pszenicy-2022/
       
    • Przez Challenger
      Czy uprawia moze ktos ta odmiane pszenicy paszowej???Prosze mozliwie jak najszybciej o opisanie tej odmiany,jej plonowanie wymagania itp.Z gory dzieks :rolleyes:
    • Przez raul
      Witam kolegów. Ostatnimi laty bardzo popularna zrobiła się pszenica euforia. W swoim gospodarstwie zmieniam materiał siewny. Słyszałem dużo różnych opinii o euforii. Jakie macie z nią doświadczenia? Jak wam sypie, czy choruje?
    • Przez Klakier125
      Witam!!! Panowie co poradzicie na zwiększenie białka w przenicy?
    • Przez dariusz86
      Cześć,
      Mój błąd, miałem źle ustawiony docisk bo we wrześniu pożyczałem siewnik znajomemu który siał na cięższych ziemiach, kompletnie tego nie zauważyłem że poprawiał docisk redlic na mocniejszy no i poszło. Poszło na jakieś 5 - 6cm. Efekt nie musze mówić jaki teraz jest. Dość długo wychodziła. Łodyga jest dość wiotka i przyżółknięta. Pierwszy raz mam taką sytuację. Da się ją chociaż trochę jeszcze odratować czy już nic z tym nie zrobię? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj