tomek15h

Odmiany pszenicy jarej

Polecane posty

slonju77    56

Dokładnie jest to wczesna odmiana i w mieszankach sie sprawdza bardzo dobrze


W tym roku mialem 3ha to 24tony na mlocilem czyli 8t/ha. Parametry miala dobre bialko 14 i gluten 35 takze polecam.

Doskonały plon ,kiedy siałeś jesienią czy wiosną a jesli wiosną to w jakim terminie?i jaka agrotechnika i nawożenie? U mnie już zakupiona czeka na siew

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zenonim    223

U mnie to samo na działce 3ha 24t na koszone herendy tylko parametry 13,6 białko i 32 gluten. siana wiosną N jej zbrakło i parametry gorsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
caseihc    28

Miałem tybalt w tamtym roku po wymarznietym jeczmieniu i powiem że sypała ładnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie    2053

ma ktoś tybalta z okolic poznania/konina? ile dajecie n pszenicy jarej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamos012    16

Koledzy mam ziemię IV klasy., ciężką pH około 5 może 5,5. Chciałbym na niej zasiac pszenicę Jarą. Rozważam między Harendą a Arabellą. Możecie coś doradzić jaką wybrać. z góry dzięki za info

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PAN88    1715

Koledzy klasy ziemi od 3b do 5  jaka będzie najlepsza pszenica jara chodzi mi o to żeby się dobrze wymłóciła przedplon ziemniaki na oborniku teraz planuje jeszcze rozsypać 4 przyczepy pomiotu kurzego oraz sypnąć 1050 kg na 2,20 ha tarnogramu 12-23 z niewielkimi zawarościami siarki i magnezu miałem zawsze nawrę i byłem z niej zadowolony ale w tym roku mocno ją jakiś grzyb zaatakował i muszę zmienić

\

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DarekGaudyn    10

tomek co możesz o niej powiedzieć? warto ją brać bo mam gościa co w zeszłym roku brał ją z centrali

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chuck00    207

Ile wysiewacie Tybalta na ha? Według zaleceń hodowcy przy MTZ 40-45g zaleca się wysiać między 115-175kg/ha (w zależności od stanowiska). Jak to wygląda w praktyce? Przedplonem są buraki cukrowe, gleba IIIb. Harendy nie mogę dostać, a Tybalt wypada nieco lepiej niż Mandaryna.


Pieniądz podzielił nas, a i tak wszystko zabierze czas...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekZ058    135

@DarekGaudyn miałem Kokse kilka lat temu 2 lub 3 sezony póżniej zrezygnowałem z niej na rzecz Tybalta, co do Koksy to podobało mi się w niej grube czerwone ziarno i to że nie było jakiś większych problemów z chorobami grzybowymi i wyleganiem a ty jeśli masz dobre i sprawdzone miejsce to możesz ja brać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ile wysiewacie Tybalta na ha? Według zaleceń hodowcy przy MTZ 40-45g zaleca się wysiać między 115-175kg/ha (w zależności od stanowiska). Jak to wygląda w praktyce? Przedplonem są buraki cukrowe, gleba IIIb. Harendy nie mogę dostać, a Tybalt wypada nieco lepiej niż Mandaryna.

 

Kolego, jeśli wysiejesz 115 kg pszenicy jarej, to będzie to jakaś masakra :) W tamtym roku siałem koło 240-250 Tybalta i mógłby być jeszcze gęstszy, chociaż 6,5 tony dała. Pszenica jara krzewi się słabo, to co piszą producenci to bajki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chuck00    207

Ja sieję w granicach 190-200kg/ha, ale zapytać zawsze warto. W zeszłym roku miałem Harendę i dobrze się spisała, w tym roku jest już problem z dostępnością. 250kg/ha? Jak dla mnie 200kg to górna granica. Zalecenia producentów nie zawsze są trafne, ale nie jest tak że całkiem chybione.


Pieniądz podzielił nas, a i tak wszystko zabierze czas...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slonju77    56

Ja sieję w granicach 190-200kg/ha, ale zapytać zawsze warto. W zeszłym roku miałem Harendę i dobrze się spisała, w tym roku jest już problem z dostępnością. 250kg/ha? Jak dla mnie 200kg to górna granica. Zalecenia producentów nie zawsze są trafne, ale nie jest tak że całkiem chybione.

Jak się spisała harenda ? bede siał 4 ha w tym roku 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chuck00    207

Jak się spisała harenda ? bede siał 4 ha w tym roku 

 

Byłem zadowolony, dobra zdrowotność, przy 140kgN/ha + zabiegi dolistne dała 6t/ha (niestety późny termin siewu), przedplon- buraki cukrowe, gleba IIIb. Przy większych dawkach N myślałbym nad skracaniem, ponieważ do najniższych nie należy.


Pieniądz podzielił nas, a i tak wszystko zabierze czas...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrb14    192

Nie zależy wam na parametrach, zasiejcie pszenice jarą Harenda, rewelacyjnie plonuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez yacenty
      Najczęściej poruszane tematy w kwestii ochrony i uprawy pszenicy ozimej, o które pytają rolnicy to:
      Optymalne warunki glebowe i klimatyczne dla uprawy Najlepsze nawozy i odmiany dla danego regionu Jakie szkodniki i choroby są najbardziej niebezpieczne i jak je zwalczać Jakie środki ochrony roślin należy stosować, aby zapewnić dobre plony Jakie są najlepsze metody zbiórki i przechowywania zbiorów. Zapraszamy do kontumacji dyskusji z sezonu 2022: https://www.agrofoto.pl/forum/topic/292319-ochrona-i-nawozenie-pszenicy-2022/
       
    • Przez perkins3382
      Witam czy do oprysku na miotłę zbożowa huzar mogę dodać dr green zboża ? Czy lepiej za jakiś czas osobno 
    • Przez TomaszN
      Witam dopiero trzeci rok stosuje Rsm I w tym roku pojawił się problem w tym że bez przymrozków nie dam rady jeszcze wiechac z azotem. Nawet i samym ciągnikiem. I moje pytanie jak to jest z tym rsm podczas przymrozku czy mozna czy nie można?
    • Przez dariusz86
      Cześć,
      Mój błąd, miałem źle ustawiony docisk bo we wrześniu pożyczałem siewnik znajomemu który siał na cięższych ziemiach, kompletnie tego nie zauważyłem że poprawiał docisk redlic na mocniejszy no i poszło. Poszło na jakieś 5 - 6cm. Efekt nie musze mówić jaki teraz jest. Dość długo wychodziła. Łodyga jest dość wiotka i przyżółknięta. Pierwszy raz mam taką sytuację. Da się ją chociaż trochę jeszcze odratować czy już nic z tym nie zrobię? 
    • Przez ENDRIUROL
      witam
      mam pytanie odnosnie Trojszyka. mam w silosie ok 60t pszenicy i zagladajac do silosa znalazlem zywego. od jutra umnie temperatrury minusowe. nawet pokazuja -12 w nocy(kuj-pom). czy jest pewne ze zdechnie? bo wiadomo ze gazowanie tez kosztuje. prosze o pomoc
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj