tomek15h

Odmiany pszenicy jarej

Polecane posty

Mathieu92    122

Ktoś z Was miał pszenicę jarą Dakota ?   Nie wiem czy jechać dziesiąt km po Arabellę czy brać pod nosem od sąsiada dakotę... Kiedyś miałem parabolę- dobra odmiana ale jednak już nieco stara...


Sympatyczny facet z okolic Lublina który za wszelką cenę postanowił prowadzić gospodarstwo rolne i je rozwijać pomimo przeciwności losu oraz skromnego dobytku który odziedziczył :)

 

Zapraszam do mojej galerii którą ostatnio niestety zaniedbałem przez nawał pracy w gospodarstwie oraz poza nim ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej62    0

Ktoś z Was miał pszenicę jarą Dakota ?   Nie wiem czy jechać dziesiąt km po Arabellę czy brać pod nosem od sąsiada dakotę... Kiedyś miałem parabolę- dobra odmiana ale jednak już nieco stara...

Dakote możesz brać od sąsiada ,tylko radziłbym ci posiać ją na jesieni :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolfarm    1

Jedź po Arabelle , mega plenna , małe wymagania , zdrowa, sztywna i parametry prawie elitarne, a jeszcze wczesna ucieknie nieco przed suszą.

Pozdro.


Tylko siej maksymalnie wcześnie , jak zasiejesz na końcu marca to nie wiem jakie cudo nie zasiejesz 3 ton nie przekroczysz. Chyba że niebiosa się zlitują :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slonju77    56

Popieram poprzedni post w całej rozciągłosci,mam arabelle juz 3 rok, na słabsze ziemie idealne rozwiazanie ,odmiana wczesna ,czerwone ziarno,dobrze się wymłaca 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chuck00    207

Mandaryna, Izera, KWS Scirocco, Ethos - którą z tych odmian najlepiej wybrać? Gleba IIIb, przedplon buraki cukrowe i pszenżyto ozime. Mandaryna ma całkiem dobre wyniki wg COBORU, lepsze niż Izera. Pozostałe dwie to znak zapytania (Ethos to odmiana przewódkowa).


Pieniądz podzielił nas, a i tak wszystko zabierze czas...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tc5070    2

Siał ktoś może pszenice jare osciste o nazwie BRYZA i QUINTUS ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej62    0

Siał ktoś może pszenice jare osciste o nazwie BRYZA i QUINTUS ?

Siałem ale Ostkę Smolicką

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tasiorek766    3

Panowie nie zostaje komuś ze 100kilo pszenicy kwalifikowanej na próbę chciałem zasiać ale centrala już nie ma odkupię z przesyłką. Jak coś to na priva.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slonju77    56

Arabella czy Tybalt lepszy będzie do siewu w podlaskim

Na słabszą ziemie lepsza arabella a na lepsze ziemie tybalt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo-17    11

Witam kolegów. Ktoś z użytkowników AF siał odmianę Harenda? Jak ona plonuje jakie parametry itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo-17    11

W tym roku mialem 3ha to 24tony na mlocilem czyli 8t/ha. Parametry miala dobre bialko 14 i gluten 35 takze pole

To ładnie sypneła. A jakie stanowisko i przy jakim nawożeniu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gorecki331    0

Witam. Sialiście może odmianę Kamelia? Mam do wybory Kamelia lub Tybalt , która z nich na słabsze gleby?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slonju77    56

W tym roku mialem 3ha to 24tony na mlocilem czyli 8t/ha. Parametry miala dobre bialko 14 i gluten 35 takze polecam.

Masz tej Harendy coś jeszcze ?Chętnie bym kupił z pół tony ,skąd jesteś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekZ058    135

 

Witam. Sialiście może odmianę Kamelia? Mam do wybory Kamelia lub Tybalt , która z nich na słabsze gleby?

 

 

 

według charakterystyki Kamelia powinna sobie lepiej dawać rade na słabszych glebach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
androproteam    23

Masz tej Harendy coś jeszcze ?Chętnie bym kupił z pół tony ,skąd jesteś?

Jestem z gminy Ulhówek, pszenice mam 6t(reszte sprzedalem) ale trzymam bo nie wiadomo co z oziminami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Miałem Arabellę, Tybalta i KWS Torridon. Arabella wypadła ciut słabiej od pozostałych, łan nie miał odpowiedniego zagęszczenia, mimo identycznego wysiewu i podobnej masie tysiąca ziaren. Sypnęła około 6 ton, Tybalt z Torridonem - 7.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekZ058    135

widzę duże zainteresowanie Harendą ja chyba też kupie tą odmianę w C1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hobbysta21    32

Arabella dobra na slabsze gleby , mozna na mozaikach siac. Dobra do mieszanek.zbozowych :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez yacenty
      Najczęściej poruszane tematy w kwestii ochrony i uprawy pszenicy ozimej, o które pytają rolnicy to:
      Optymalne warunki glebowe i klimatyczne dla uprawy Najlepsze nawozy i odmiany dla danego regionu Jakie szkodniki i choroby są najbardziej niebezpieczne i jak je zwalczać Jakie środki ochrony roślin należy stosować, aby zapewnić dobre plony Jakie są najlepsze metody zbiórki i przechowywania zbiorów. Zapraszamy do kontumacji dyskusji z sezonu 2022: https://www.agrofoto.pl/forum/topic/292319-ochrona-i-nawozenie-pszenicy-2022/
       
    • Przez perkins3382
      Witam czy do oprysku na miotłę zbożowa huzar mogę dodać dr green zboża ? Czy lepiej za jakiś czas osobno 
    • Przez TomaszN
      Witam dopiero trzeci rok stosuje Rsm I w tym roku pojawił się problem w tym że bez przymrozków nie dam rady jeszcze wiechac z azotem. Nawet i samym ciągnikiem. I moje pytanie jak to jest z tym rsm podczas przymrozku czy mozna czy nie można?
    • Przez dariusz86
      Cześć,
      Mój błąd, miałem źle ustawiony docisk bo we wrześniu pożyczałem siewnik znajomemu który siał na cięższych ziemiach, kompletnie tego nie zauważyłem że poprawiał docisk redlic na mocniejszy no i poszło. Poszło na jakieś 5 - 6cm. Efekt nie musze mówić jaki teraz jest. Dość długo wychodziła. Łodyga jest dość wiotka i przyżółknięta. Pierwszy raz mam taką sytuację. Da się ją chociaż trochę jeszcze odratować czy już nic z tym nie zrobię? 
    • Przez ENDRIUROL
      witam
      mam pytanie odnosnie Trojszyka. mam w silosie ok 60t pszenicy i zagladajac do silosa znalazlem zywego. od jutra umnie temperatrury minusowe. nawet pokazuja -12 w nocy(kuj-pom). czy jest pewne ze zdechnie? bo wiadomo ze gazowanie tez kosztuje. prosze o pomoc
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj