tomek15h

Odmiany pszenicy jarej

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
komodo    277

dokladnie tak w ubieglym roku jak sąsiada niektorzy tacy rzetelni rolnicy nabrali i sptrzedali zimowke zamiast jarki to pszenica do pazdziernika była zielona bez klosow :) poszla na kiszonke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MFrolnik26    214

witam. czy ktos z was próbował posiać zimową pszenice na wiosne? i czy wogóle był by jakiś plon?

Tylko 1 kwietnia można zadawać takie pytania :lol:

Znajomy przez pomyłkę zasiał ale nie zbierał ;)

Edytowano przez MFrolnik26

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

Pszenica wtedy wyszła bo był dobry rok ale co za tym idzie słabo sie rozkrzewiła ta siana w maju ... ale i tak nie było źle .. zalezy odp pogody jeczmien zasiałem w kwietniu bez uprawy i też nie było źle ale siany był w kwietniu ... narazie to nic nie mozna zaplanowac słuchajac pogody za 2 tyg dopiero cos sie zmieni..A co do tego jeczmienia ... gosciu ktory sprzedał ten jeczmien wujowi zarzekał sie ze był to jeczmien jary ... ale siany był w marcu na koncu jakos i wykłosił sie dopiero we wrzesni iwec to nie mogł byc jeczmiej jary ... nie wiem co to było ale to jest na fakcie .. moze jeszcze wuja ma zdjecia to postaram sie załatwić i pokazać wam


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michal14514    0

tak myślałem że nic z tej pszenicy zimowej sianej na wiosne. ale sąsiad sie zakładał że będzie plon, mówil że z jednego ziarenka będzie jedno kusio, ja mu odpłace pięknym zanadobre.pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magnum123    288

u nas tak jeden zrobił że na wiosnę sprzedał ludziom w wiosce i okolicy pszenicę jarą a że się pomylił(trzeżwość go zawiodła) to sprzedał tak naprawdę ozimą, pszenica skiełowała doszło do fazy krzewienie, zrobiła się gęsta jak kożuch i tak już została nawet nie wystrzeliła w żdźbło. co się naklęli to ich, nawet im kasy za te nasiona co zapłacili nie wrócił

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcinp125    1

witam ja jeszcze nie panikuje i cierpliwie ;[ czekam na wiosne, będzie w tym roku 4 ha jarej i myśle że nawet druga połowa kwietnia nie jest złym terminem więc nie ma co szaleć, mam natomiast pytanie odnośnie odmiany ROSPUDA czy ktoś miał i jak się ,,sprawowała" ;)

i drugie pytanie dostałem 10 ha w spadku od dziadka , 15 letnie nieużytki i nie mam pojęcia jak się za to zabrać :rolleyes: podpowiecie coś będę wdzięczny

Edytowano przez marcinp125

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

to tam jakaś duza roślina musi isc najlepiej kukurydza


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemas1989    3

witam. czy ktos z was próbował posiać zimową pszenice na wiosne? i czy wogóle był by jakiś plon?

 

witam. czy ktos z was próbował posiać zimową pszenice na wiosne? i czy wogóle był by jakiś plon?

u nas pomylili w ubiegłym roku pszenice i na wiosne posiali ozimą.efekt był taki ze powschodziła skrzewiła sie i czekała na zime potem siano sie z niej zrobiło i taki był efekt takze nie radzw zresztą co to za pomysłsiac oziminy na wiosnę??po to sa odmiany jare i tego się trzymać:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcinp125    1

Michale według wyciągu z rejestru gruntów 2,3ha-I i 0.7ha-III reszta II

ojciec jak się dowiedział że to wziołem nie był zachwycony bo mówił że jak jeszcze gospodarzył z dziadkiem do spółki to tam masakra była,

jak nie zaorali na zime to można było rok uważać za stracony, a jak zostawili na zime w ostrej skibie to na wiosne ,,grabiami" by szlo

ale będę próbował :rolleyes: :rolleyes:

 

to tam jakaś duza roślina musi isc najlepiej kukurydza

 

a co myślicie o Bobiku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mich18    89

Mój dziadek zasiał pszenice jarą 5 maja to ludzie sie smieli że nic z niej nie będzie ,i posypała 4 tony z ha,ale było to 20 lat temu to lata były inne.


Sprzedam ciągnik ursus c-360.pisac nr gg 33108236

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcinp125    1

ja z koleii rozmawiałem dzisiaj z gościem co odstawia Bobik "świniarzom" i mówił że jedzie z siewiem nawet do 10 maja i źle nie wyszedł jeszcze, ale nie bardzo chce mi się w to wierzyć :unsure: :unsure:

 

natomiast ojciec powtarza że po 15 kwietnia zboża się nie sieje..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

o uprawie bobiku nic nie wiem wiec nie pomoge


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2248

Mam 1.5ha do zasiania, jest tam jeszcze łąka nie zaorana :D i myśle sobie pszenice bo jeczmien jak położy to cieżko bedzie wybierać bo darnina chodz krótki jest, a qq odpada w niewyrobioną siać. Teraz pytanie ile siać na ha 250kg czy wiecej?? Spore opóźnienie jakby nie było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gospodarz28    0

koledzy mam na sprzedaz pszenice jarą BOMBONA ,ARABELLA (TOP FARMS PRODUCENT NASION) oraz MONSUN (KWS)dostarcze na kuj-pom i wlkp ...kontakt heros8356@wp.pl oraz kom 661 124 544

Edytowano przez Gospodarz28

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomet1221    13

Koledzy czy jeszcze mogę zasiać pszenice Monsun-przewódka bo jak by było dobrze to końcem tygodnia bym wjechał w pole czy lepiej zwykłą jarą a morze już nie siać pszenicy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

Ja pod koniec tyg moze w pole wjade i pszenice bede siał .. w zeszłym roku w maju siałem


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomet1221    13

To tak że mogę jeszcze Monsun siać a jak z plonem było po tym sianiu w maju a jak dużo zwiększyć wysiew za odpowiedzi z góry dziękuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnikursus    21

Mam taki problem ponieważ będziemy siali na 100% pszenice w tym roku i jest taki dylemat czy orać czy nie? Na jesień było orane posiany poplon gorczyca i zabronowane, gorczyca powschodziła ale na wiosnę prawie jej nie ma i jakby talerzówką przejechał to było by jak po oranym i mam takie pytanie czy orać i siać czy może agregate talerzowym z wąlem pierścieniowym i siać odazu? Pole jest wolne od chwastów ale jest strach że jezeli nie zaora sie to pierwsze wyrosną chwasty niż pszenica. I jak wy byście zrobili? Orali czy odrazu agregat talerzowy i siew?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Agregat. Orka niepotrzebnie przesuszysz glebę gdy wiosną każda odrobina wilgoci w glebie jest na wagę złota.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

zasialem cos około 200 kg na ha plon był jak na ten termin dobry


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcinp125    1

Agregat. Orka niepotrzebnie przesuszysz glebę gdy wiosną każda odrobina wilgoci w glebie jest na wagę złota.

 

no w tym roku to raczej nie przesuszy, ale gwarancji nie daje :D:P:D:P

ja jak się uda to też za dwa trzy dni wjeżdżam i będę orał,

byłem dzisiaj na zwiadach ale szkoda czasu i paliwa za mokro

 

a i czy ktoś miał ROSPUDE u siebie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Każda uprawka przesusza glebę na takiej głębokości na jaka jest wykonywana. Uprawa agregatem na ok 5cm i będzie naturalny podsiąk gleby. Jak przeorzesz na 15cm to o podsiąku można pomarzyć, a ta warstwa gleby wzruszona wyschnie 10 razy szybciej niż normalnie.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez yacenty
      Najczęściej poruszane tematy w kwestii ochrony i uprawy pszenicy ozimej, o które pytają rolnicy to:
      Optymalne warunki glebowe i klimatyczne dla uprawy Najlepsze nawozy i odmiany dla danego regionu Jakie szkodniki i choroby są najbardziej niebezpieczne i jak je zwalczać Jakie środki ochrony roślin należy stosować, aby zapewnić dobre plony Jakie są najlepsze metody zbiórki i przechowywania zbiorów. Zapraszamy do kontumacji dyskusji z sezonu 2022: https://www.agrofoto.pl/forum/topic/292319-ochrona-i-nawozenie-pszenicy-2022/
       
    • Przez raul
      Witam kolegów. Ostatnimi laty bardzo popularna zrobiła się pszenica euforia. W swoim gospodarstwie zmieniam materiał siewny. Słyszałem dużo różnych opinii o euforii. Jakie macie z nią doświadczenia? Jak wam sypie, czy choruje?
    • Przez Klakier125
      Witam!!! Panowie co poradzicie na zwiększenie białka w przenicy?
    • Przez dariusz86
      Cześć,
      Mój błąd, miałem źle ustawiony docisk bo we wrześniu pożyczałem siewnik znajomemu który siał na cięższych ziemiach, kompletnie tego nie zauważyłem że poprawiał docisk redlic na mocniejszy no i poszło. Poszło na jakieś 5 - 6cm. Efekt nie musze mówić jaki teraz jest. Dość długo wychodziła. Łodyga jest dość wiotka i przyżółknięta. Pierwszy raz mam taką sytuację. Da się ją chociaż trochę jeszcze odratować czy już nic z tym nie zrobię? 
    • Przez Putinw
      Witam.zrobilem oprysk na chwasty lancet 125 na 30ary ,a wypryskalem na jakieś 17ary  wyższym ciśnieniem.Czy zaszkodzi to pszenicy?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj