4368764

Presowanie na 1000 obr. WOM

Polecane posty

4368764    0

Mam pytanie czy da się presować presą sipma classic podłączona do ursusa 1224 na 1000 obr. wałka oczywiście obroty silnika to najwyżej 1200 obr\min.

Chciałbym zrobić coś takiego ponieważ presuje ursusem 3p i jest trochę za słaby a tak bym 6-ką presował na mniejszym gazie żeby oszczędzić na paliwie.

Jak wam się podoba mój pomysł?? Proszę o komentarze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elemer    20

Moim zdaniem w słomie powinien dać radę. Widziałem 16 jak pracowała z sipmą i szła elegancko ale tam pare koni więcej jest. Z resztą zapytaj użytkownika @katator on użytkował taki zestaw.


Sprzedam Siarczan wapnia wraz z transportem. Najtańsza forma siarki i wapnia. Zapraszam chętnych do kontaktu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Manio1523A    0

Ja też uważam że powinno spokojnie dać radę. Zawsze poprawi się stopień zgniotu beli, a co do spalania na pewno je zminimalizujesz niż miałbyś 3p męczyć na obrotach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie da rade robiłem taki test w tym roku zetorem Crystal 12okm około z prasą Welger 125x150 tylko uważaj żebyś na 2 tyś obrotów nie wszedł bo będziesz przekładnie w prasie wymieniał :P


Kiedy pojawiają się dzieci zaczynamy inaczej patrzeć na ten padołek łez...
Eliza, nasze małe płaczące szczęście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaroon    1

Spokonie możesz tak robić ja mam welgera GP150 i 12011 na 540 obr. ma co robić w trawie ale to są bele 120x150 i w trawie a nie w słomie a sipma to prasa z małym zapotrzebowaniem na moc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kon23    0

Ja w tym roku też tak prasowałem ciągnik 80km dawał spokojnie rade na 1000 obr na wałku, a obroty silnika starałem się tak do 1500 obr/min dawac, a prasa to sipma classic z279/1 :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stachux    6

powinien spokojnie dać radę ja słomę prasowałem 90 konnym traktorem na 1000obr. to szło elegancko tylko nie więcej niż 1200obr/min


KPK Kumurun Team...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
4368764    0

Dzięki za odpowiedź spróbuje tak zrobić przy zielonkach albo przy słomie. Wydaje mi się jednak że przy słomie idzie ciężej niż w kiszonkach. Myślę że dlatego że jedzie się dużo szybciej i 3p przy dobijaniu po prostu się dusi. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jankris    12

A nielepiej jechać szybciej, tyle ile prasa wyrobi a nie kołatać jej na próżno. Wtedy wykorzystasz tą moc ciągnika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PALAX    32

Myśle że ciągnik Twój da rady, pozostaje tylko kwestja wała WOM, a konkretniej sprzęgła załączającego. Z tego co pamiętam jak miałem zetora, odpowiednik ursusa 1224 to była naklejka aby nie używać wałka WOM poniżej 1350 obr/min. Myślę że chodzi tu fakt zbyt niskiej wydajności pompy zębatej dodatkowej, odpowiedzialnej za zasilanie olejem sprzęgła półbiegu oraz sprzęgła załaczającego wałek WOM. Może zachodzić sytuacja że tarczki sprzęgła WOM będą miały poślizg i w konsekwencji szybciej się zużyją. Ponieważ pompa nie wytworzy odpowiedniego ciśnienia. Sam z praktyki wiem że maiłem problemy z tą pompką przy pracy z broną wirnikową jak olej mi się mocno nagrzał. I Wom słabo mi się załanczał bądz z dużym opóżnieniem wyłanczał. Bo włanczanie i wyłanczanie odbywa się hydraulicznie. Myślę że powinieneś belować z minimum 1400 obr/min


Z góry przepraszam za błędy ortograficzne i literowe. Nigdy nie bylem w tym mistrzem. Jeśli pomogłem - Wciśnij zieloną strzałkę widoczną na moim poście po prawej stronie.

POZDRAWIAM PALAX

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
4368764    0

Pierwszy raz spotykam się z taki stwierdzeniem. Ja to za dużo to do presowania nie mam tak około 800 bel słomy i 600 sianokiszonki to może nie będzie tak źle a co do wyłanczanie i włanczania wom to u mnie chodzi dość dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PALAX    32

Widocznie mało korzystałeś z WOM i jest pompka w dobrym stanie. Ja miałem taką naklejke w kabinie i piszę co myślę, ot co.


Z góry przepraszam za błędy ortograficzne i literowe. Nigdy nie bylem w tym mistrzem. Jeśli pomogłem - Wciśnij zieloną strzałkę widoczną na moim poście po prawej stronie.

POZDRAWIAM PALAX

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
staszek87    26

Znajomy tak robił classiciem i po 1500 balotach wszystkie łożyska na łańcuchu do wymiany. Też chciałem tak robić ale mi odradzał, że szkoda prasy. Ile w końcu można zaoszczędzić na tym paliwie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bolton13    0

pewnie nie zalowal gazu i wszystko wyszlo w praniu,ja w tym roku bede napewno belowal przez 1000obr i jeszcze jak posiadam wyswietlacz obrotow WOM-u...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gesy    5

Miałem kiedyś zetorka 7245,kupionego od gościa który prasował na 1000 obr.miał

go 4 lata,jak go kupiłem po roku rozleciała sie skrzynia biegów,

mówił że na 100 lepie dobijała (sokółka), W twoim przypadku skrzynia raczej

nie grożna,ale czy utrzymasz tokie obroty silnika?,bedziesz jeżdził na recznym

gazie,czy patrzył coły czas na zegar

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bolton13    0

bede jezdzil na recznym gazie,przy tak malych obrotach silnika nie ma sensu sie bawic noznym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Przy 1200 obr/min masz ok 370 Nm, 3p ma max 165. Przy 540 obrotach WOM moment obrotowy WOMu będzie podobny w obu ciągnikach, także nie wiem czy prasowanie 6 ma sens(jak by nie patrzeć ciągniesz po polu dodatkowe 3 tony żelastwa, a to tez trochę kosztuje).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
4368764    0

Ja myślę że będę też jeździł na ręcznym gazie albo podłożę jakiś klin drewniany pod pedał. Myślę że te 3 tony nie będą droższe w paliwie od męczonego 3p na dużych obrotach. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin04    65

powinien dać radę, mój braciak belował ciągnikiem Case Maxxum X110 i prasą Metalfach na 1000obr/min i dawał radę nawet w trawie


"Jeszcze się taki nie urodził co by Polakowi dogodził"
Przyjmę chętnie stare prospekty i książki ze sprzętem rolniczym krajowym i zagranicznym za drobną opłatą. Zainteresowanych zapraszam na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
4368764    0

Już nie długo się okaże jak się będzie spisywał. Tylko nie wiem czy użyje go w zielonkach. :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
armi95    0

No i co sprawdziło sie bo mam zamiar tak robić MTZ-em 82 z Claas Rollant.


<<SPRZEDAM>> Taśmociąg do kostek siana lub słomy w bdb stanie z zaczepem do ciągnika. Jest on na kołach gumowych. Mało używany. Tanio. Okolice Węgrowa, Korytnicy. W razie pytań pisać na PW. <<SPRZEDAM>>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PrzemoO    29

Nie wiem czy w MTZ-cie wytrzyma Ci wom. Ja tak próbowałem ale zrezygnowałem z tego. Teraz mam inny ciągnik który ma obroty eco.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianmtz    0

ja sipmom w sianokiszonce mtz82 na 1000obr wom jezdziłem


zetor 11441 forterra,mtz 82,john deere 5080r,jcb 535-95,ursus c 330+tur i 100 ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomaszek12    15

Teraz nie za bardzo bo mróz i śnieg nie chce się lepić ale jak tylko pójdzie zelga to w traktor o łognia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez xAdamo15
      Witam, posiadam prasę Feraboli Extreme 265 LT z 2013 roku, została zakupiona w tamtym sezonie i pierwsze co zauważyliśmy, że trzeba prasować słomę ułożoną w tym samym kierunku jakim jechał kombajn, jeśli się wjedzie w drugą stronę tzn "na czołówkę" z kombajnem to słoma zaczyna spadać lub wrzucać na druty dociskające, które koniec w końcu zapchają także podbieracz oraz prawdopodobnie zatrzymuje pasy ponieważ jest straszny pisk. Jest to męczące ponieważ przy jeździe na usługi trzeba naprawdę uważać jak się jeździ i nie zawsze widać jak jest ułożona słoma przez kombajn. Wie ktoś dlaczego się tak dzieje? Dzieje się tak z każdą słomą, czy to z pszenicy czy z kostrzewy zawsze jest to samo. Posiadałem starą prasę John Deere z którą nie było takiego problemu.
      Pozdrawiam 
    • Przez masiew
      witam. poszukuje informacji na temat pras zwijających marki Vermeer. nie chodzi mi o to, co można znaleść w google, ale oto, czy ktoś z was niał z nią doczynienia, czy ktoś może mi o niej coś powiedzieć?
    • Przez Górek12
      Witam zastanawiam się nad kupnem prasy i nie wiem która będzie lepsza vicon 1901 czy new holland br 750 będzie użytkowana do sianokiszonki około 300/350 bel i słomy około 100/150 
       
    • Przez Moriss97
      Witam 
      Temat rzeka, jużw ubiegłym roku miałem z tym problemjak nie to zapraszam na mój profil  '
      Taka sprawa w tym roku do sezonu muszę ogarnąć pasy w moejj prasie - NH 654 , potrzebuje wymienić na nowe 3 pasy , najlepiej aby były zakute spinkami Titan 05 bądź Mato - inne nie wchodzą w grę bo już tyle hajsu poszło że za to to by jeden nowy pas wyszedł. Spinki jakie już miałem to ankery i maszynkę mam też , nie wytrzymują i wychodzą z pasów po prostu rozwala je, Miałem też MS25 te skręcane i te już całkiem lipa. blacha gorsza, kręty odpadają masakra.
      Pytanie Głowne, gdzie dostanę 3 nowe pasy w rozmiarze 178mm do tej prasy w rozsądnych pieniądzach. Oraz firmę co zakuwa tymi spinkami. Najleoej jakby sprzedali gowe ze spinkami, ja jestem z woj.warmińsko-mazurskiego. ale ciężko tu o takową firmę.'
      Może ktoś już gdzieś kupował to wie i poradzi co z tym fantem zrobić żeby były sprawdzone. 
      pozdrawiam 
    • Przez c308
      Witam nie mogę nigdzie znaleźć wątku o tej prasie a zastanawiam sie nad jej zakupem.Otóż prowadzę małe 8 hektarowe gospodarstwo nastawione na produkcję mleka(15 krów).Mam 4 hektary łąki i 4 hektary zboża po dwa żyta i owsa.Po żniwach zasiewam na nich poplon i tagze zbieram na paszę.Myślę że na te 300-350 bel rocznie wystarczy mi taka prasa miałaby współ pracować z traktorem kraft(mf 2555,u3512) proszę o opinie i porade na jej temat.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj