Skocz do zawartości
4368764

Presowanie na 1000 obr. WOM

Polecane posty

4368764    0

Mam pytanie czy da się presować presą sipma classic podłączona do ursusa 1224 na 1000 obr. wałka oczywiście obroty silnika to najwyżej 1200 obr\min.

Chciałbym zrobić coś takiego ponieważ presuje ursusem 3p i jest trochę za słaby a tak bym 6-ką presował na mniejszym gazie żeby oszczędzić na paliwie.

Jak wam się podoba mój pomysł?? Proszę o komentarze.

elemer    9

Moim zdaniem w słomie powinien dać radę. Widziałem 16 jak pracowała z sipmą i szła elegancko ale tam pare koni więcej jest. Z resztą zapytaj użytkownika @katator on użytkował taki zestaw.

Manio1523A    0

Ja też uważam że powinno spokojnie dać radę. Zawsze poprawi się stopień zgniotu beli, a co do spalania na pewno je zminimalizujesz niż miałbyś 3p męczyć na obrotach.

Wiadomość z agroFakt.pl

Spokojnie da rade robiłem taki test w tym roku zetorem Crystal 12okm około z prasą Welger 125x150 tylko uważaj żebyś na 2 tyś obrotów nie wszedł bo będziesz przekładnie w prasie wymieniał :P

jaroon    1

Spokonie możesz tak robić ja mam welgera GP150 i 12011 na 540 obr. ma co robić w trawie ale to są bele 120x150 i w trawie a nie w słomie a sipma to prasa z małym zapotrzebowaniem na moc

kon23    0

Ja w tym roku też tak prasowałem ciągnik 80km dawał spokojnie rade na 1000 obr na wałku, a obroty silnika starałem się tak do 1500 obr/min dawac, a prasa to sipma classic z279/1 :P

Stachux    6

powinien spokojnie dać radę ja słomę prasowałem 90 konnym traktorem na 1000obr. to szło elegancko tylko nie więcej niż 1200obr/min

4368764    0

Dzięki za odpowiedź spróbuje tak zrobić przy zielonkach albo przy słomie. Wydaje mi się jednak że przy słomie idzie ciężej niż w kiszonkach. Myślę że dlatego że jedzie się dużo szybciej i 3p przy dobijaniu po prostu się dusi. :P

jankris    10

A nielepiej jechać szybciej, tyle ile prasa wyrobi a nie kołatać jej na próżno. Wtedy wykorzystasz tą moc ciągnika.

PALAX    30

Myśle że ciągnik Twój da rady, pozostaje tylko kwestja wała WOM, a konkretniej sprzęgła załączającego. Z tego co pamiętam jak miałem zetora, odpowiednik ursusa 1224 to była naklejka aby nie używać wałka WOM poniżej 1350 obr/min. Myślę że chodzi tu fakt zbyt niskiej wydajności pompy zębatej dodatkowej, odpowiedzialnej za zasilanie olejem sprzęgła półbiegu oraz sprzęgła załaczającego wałek WOM. Może zachodzić sytuacja że tarczki sprzęgła WOM będą miały poślizg i w konsekwencji szybciej się zużyją. Ponieważ pompa nie wytworzy odpowiedniego ciśnienia. Sam z praktyki wiem że maiłem problemy z tą pompką przy pracy z broną wirnikową jak olej mi się mocno nagrzał. I Wom słabo mi się załanczał bądz z dużym opóżnieniem wyłanczał. Bo włanczanie i wyłanczanie odbywa się hydraulicznie. Myślę że powinieneś belować z minimum 1400 obr/min

4368764    0

Pierwszy raz spotykam się z taki stwierdzeniem. Ja to za dużo to do presowania nie mam tak około 800 bel słomy i 600 sianokiszonki to może nie będzie tak źle a co do wyłanczanie i włanczania wom to u mnie chodzi dość dobrze.

PALAX    30

Widocznie mało korzystałeś z WOM i jest pompka w dobrym stanie. Ja miałem taką naklejke w kabinie i piszę co myślę, ot co.

staszek87    1

Znajomy tak robił classiciem i po 1500 balotach wszystkie łożyska na łańcuchu do wymiany. Też chciałem tak robić ale mi odradzał, że szkoda prasy. Ile w końcu można zaoszczędzić na tym paliwie.

bolton13    0

pewnie nie zalowal gazu i wszystko wyszlo w praniu,ja w tym roku bede napewno belowal przez 1000obr i jeszcze jak posiadam wyswietlacz obrotow WOM-u...

gesy    1

Miałem kiedyś zetorka 7245,kupionego od gościa który prasował na 1000 obr.miał

go 4 lata,jak go kupiłem po roku rozleciała sie skrzynia biegów,

mówił że na 100 lepie dobijała (sokółka), W twoim przypadku skrzynia raczej

nie grożna,ale czy utrzymasz tokie obroty silnika?,bedziesz jeżdził na recznym

gazie,czy patrzył coły czas na zegar

bolton13    0

bede jezdzil na recznym gazie,przy tak malych obrotach silnika nie ma sensu sie bawic noznym

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Przy 1200 obr/min masz ok 370 Nm, 3p ma max 165. Przy 540 obrotach WOM moment obrotowy WOMu będzie podobny w obu ciągnikach, także nie wiem czy prasowanie 6 ma sens(jak by nie patrzeć ciągniesz po polu dodatkowe 3 tony żelastwa, a to tez trochę kosztuje).

4368764    0

Ja myślę że będę też jeździł na ręcznym gazie albo podłożę jakiś klin drewniany pod pedał. Myślę że te 3 tony nie będą droższe w paliwie od męczonego 3p na dużych obrotach. :P

marcin04    65

powinien dać radę, mój braciak belował ciągnikiem Case Maxxum X110 i prasą Metalfach na 1000obr/min i dawał radę nawet w trawie

4368764    0

Już nie długo się okaże jak się będzie spisywał. Tylko nie wiem czy użyje go w zielonkach. :lol:

PrzemoO    8

Nie wiem czy w MTZ-cie wytrzyma Ci wom. Ja tak próbowałem ale zrezygnowałem z tego. Teraz mam inny ciągnik który ma obroty eco.

tomaszek12    13

Teraz nie za bardzo bo mróz i śnieg nie chce się lepić ale jak tylko pójdzie zelga to w traktor o łognia:)

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez hassi37
      Mam pytanie do użytkowników pras fendt jak  prasy tej marki się wam sprawują a mianowicie mam możliwość zakupu prasy 2600 vs z 2010 r 16000 bel zakupiona u polskiego dilera prasa od gospodarza proszę o podpowiedz co w niej sprawczać podczas zakupu .Pilne
    • Przez adi121233
      Ostatnio zakupiłem prasę Gallignani 3200 Turbocut. Posiada rotor jakiego nigdy wcześniej nie widziałem, działa on na zasadzie sieczkarni w kombajnie zbożowym np. w bizonie. Wałek z przykręconymi nożami który obraca się z dużą prędkością i do tego przeciw ostrza (noże) które wysuwają się z podłogi. Potrzebuje informacji na temat tego rotora, może ktoś coś takiego widział, coś słyszał, chciałbym się czegoś o tym dowiedzieć. W celu sprawdzenia prasy prasowałem słome z rozwiniętej beli, noże (przeciw ostrza) były wyjęte a pomimo tego ze słomy zrobiła się straszna sieczka. Teraz nasuwa się pytanie czy w polu podczas prasowania kruchej słomy też będzie się tak dziać ? Jutro postaram się załączyć zdjęcia tego rotora a tymczasem wysyłam zdjęcie na jakiej zasadzie to działa. Czekam na wypowiedzi

• Przez DominikPaweFilipczak
      Witam potrzebuje opinie na temat prasy ferabolli ff44 jeśli ktoś posiada ten model prasy proszę o opinie tzn wady zalety jak z częściami awaryjności itp?
    • Przez danekk
      Mam zamiar kupić prasę tylko jeszcze nie wiem jaką. Zastanawiam się nad Feraboli EXTREME 265 htc. Co o niej myślicie? Jaka jest jej cena i czy jest ona warta zakupu? :rolleyes:
    • Przez garos
      Witam mam zamiar kupić nową prasę. Moje pytanie brzmi jaka jest najlepsza? pasowa, łańcuchowa? "Prasa ma mieć zmienną komore. Robie ok 2,5 tys bel rocznie ok 1500 słomy i ok 500 siana suchego i ok 500 mokrego. Jakiej firmy polecacie? mam starą prase krone ale nie bardzo jestem z niej zadowolony. Prosze o pomoc a i jeszcze jedno pieniądze nie grają większej roli bo chce skorzystać z programu na usługi.