dunaj

Czy zachodnie rozrzutniki z drewnianą podłogą są dobre i czy warto taki kupić???

Polecane posty

dunaj    0

Mam polski dwuosiowy rozrzutnik do obornika lecz zastanawiam się nad zakupem innego sprzętu, ponieważ strasznie mnie denerwuje cofanie dwuosiowym rozrzutnikiem. Chcę kupić jednoosiowy rozrzutnik i upatrzyłem sobie taki zachodni lecz ma on drewnianą podłogę, Czy takie podłogi szybko gniją, czy warto kupić taki rozrzutnik??? Odp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczewko    33

Ja kupilem kiedys zachodni z drewiana podloga i sprawowala sie super dopuki nie doszlo do wymiany kół ,łancuchów i listew. Kpl takiej wymiany to ponad 3500 zl wiec odpusciłem sobie remont i przerabiam go na przyczepe.Rozrzutnik ma 1.8m szerokosci 4.1m dlugosci wiec jakas nieduza 5 tonowka z niego wyjdzie.Plusem jest to ze ma podwozie normalnej przyczepy z resorami i tylnym zaczepem wiec nadaje sie idealnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

Kwestia jak ją będziesz użytkował. Gdy po wywiezieniu obornika dobrze ją umyjesz oraz co pewien okres czasu będziesz zabezpieczał warstwą ochronną drewno to powinno wytrzymać. Ja osobiście nie mam przekonania co do tej konstrukcji


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczewko    33

jesli chodzi o drewno to mozna byc spokojny o jego stan.W moim ponad 30 letnim drewno trzyma sie bardzo dobrze,tylko lancuchy i kola napedowe sie powycierały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

drewno sosnowe w takim rozrzutniku jest zaimpregnowane wg. zapewnień producenta nie wymaga specjalnej troski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
es8    0

U mnie pracuje Mengele 6 tonowy, dwuwalcowy z drewnianą podłogą. Z 1992 roku, sprowadzony w 2004.

 

Jedynie co w nim było robione, to posuw taśmy. A podłoga trochę wytarta, ale nie ma mowy, żeby gdzieś gniła. I po każdym użyciu go nie myję. Raz na kilka miesięcy, przed dłuższym postojem. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Czytałem gdzieś że drewno w takich rozrzutnikach konserwowane jest przy pomocy związków organicznych zawartych w oborniku i mają dwukrotnie wyższą trwałość niż tradycyjne metalowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Też mam sceptyczne nastawienie do tej konstrukcji ale na polagrze ostatnio widzałem taki z warfarmy tandem 8 t i ponoc dechy mają długo się trzymaći w ich prospekcie było napisane o tej konserwacji obornikiem. Ja kupiłem tandema n 218 cały z metalu i jeden plus polskiego jak mysle to tanie części.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PAWKUB    1

To prawda że związki organiczne zawarte w gnoju konserwują drewno i jeśli masz taką możliwość to kup taki rozrzutnik


Steyr 6140, Zetor 12045 i 10145 oraz Ursus C-360 to moja ekipa do pracy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mechanik17    0

Ja ma krone i tez jest drewniana podłoga i burty i trzyma sie bardzo dobrze mimo ze skonczyl juz ponad 30 lat;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akaku    79

Mój sąsiad bogaty człowiek i nie kupił nowego rozrzutnika tylko kupił używanego Keverlanda z drewnianą podłogą i spisuje sie spaniale, bo sam widziałek jak rozwalał koło mnie. Więc polecam zagraniczne wszystkie maszyny bo sa naprawde lepsze od polskich.


Case <3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

No napewno lepsze. I racja drewno wiecej wytrzyma od metalu w tkaich warunkach dobrze zakonserwowane. żałuje że dowiedziałem sie otym miesiąc po remoncie :P A mam piękne deski sosnowe :(


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

zachodnie są lepsze fakt tylko kto znajdzie zachodni tandem za 5,5 tys po remoncie. Co do drewna czy blachy zalezy jak sie uzytkuje mam przyczepe d 47 z roku nie wiem którego chyba 88 rdze ma tylko pod spodem podłogi jest w orginale, ale przyczepa jak ja mam z 15 lat może tylko kilka razy deszcz widziała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamjd6100    3

Witam ja ci proponuje żebyś kupił te maszyne a po każdym użyciu starannie wymył a drewno pomalował przepalonym olejem lub specjalnym środkiem zabezpieczającym drewno ale myśle że olej byłby najlepszy.

 

Pozdrawiam Adamjd6100

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrczem    67

Odnośnie trwałości drewna, widziałem taki stary(coś ok. 30 lat) zachodni rozrzutnik świeżo przywleczony to jedyne co było w dobrym

stanie na nim to właśnie drewno, cała góra oprócz desek to jedno wielkie próchno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stempos1980    7905

koledzy a jak z częściami do zachodnich rozrzutników?mówie o tych mniejszych pod trzydziestkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam od czego zależy lub jak ustawić szerokość roboczą w rozrzutniku pronar herkules 10t z pionowym 2walcowym adapterem , bo wiem że jest możliwość rozrzutu nawet do 12metrów 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pupek
      Jest ktoś w posiadaniu katalogu części do rozrzutnika Welger Ls300?
    • Przez Wopl
      Czy ktoś robił drewnianą podłogę w fortschritt t088?
    • Przez Baca84
      Witam od 3 lat użytkuje rozrzutnik cynkomet n221 3/4 dwu krotnie kręciło mi wał od posuwu taśm zaraz za przekładnią hydrauliczną. Czy materiał jest wadliwy? Miał może kto taki problem
    • Przez Baca84
      Witam od 3 lat użytkuje rozrzutnik cynkomet n221 3-4. Dwukrotnie ukręcił mi się wał od posuwu taśm zaraz za przekładnią hydrauliczną. Czy materiał jest wadliwy?miał może kto taki problem. 
    • Przez Wopl
      Czy ktoś robił drewnianą podłogę w fortschritt t088? Jak tak to proszę o porady. Z góry dziękuję.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj