U1224

Jaki agregat ścierniskowy 120KM

Polecane posty

garek    155

ja zawsze ciągałem unie kos trzy metry i jakoś szło


 Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
talek48    1

2,6 to maly...ja bym proponowal 3m a jesli masz rowne kawalki to nawet 3,60 powinien sobie poradzic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

3,6 to na lekkie ziemie. Z takim zestawem raczej nie uzyska odpowiedniej prędkości.


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
frix    0

Chciałbym się dowiedzieć czy mój ciągniczek poradzi sobie na dużych górkach i to w dodatku na nich jest glina(bo mam pare takich górek) z agregatem 2,60? Myśle tu o takich firmach jak Mandam, Rolmako... bo chyba w tańsze nie warto się pakować ze względu na jakość. A już czytam troszke tych tematów. A znowu Unia jest za droga jak dla mnie. A i pytanie jeszcze o to które redlice były by lepsze sercówki czy dłuta?? I z tego co słyszałęm to chyba w Mandamie nie ma skrajnych talerzy? Czy to jest duży minus?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Baza18    9

Jeżlei dobrze kojarze i Twoj ciagnik ma 120 koni to sobie na spokojnie popradzi z 2,60. Słyszałem ze na jedna łape przelicza sie 15 koni wiec w agregacie 2.60 zapotrzebowanie jest na 90 koni czyli masz duzy zapas (jesli masz tyle koników co mysle). Osobiscie uwazam ze dłuta sa trwalsze.


Baza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomu    5

Ta Renówka to jest ares, temis czy z serii .54 a może .14??


Kopiowanie, używanie i rozpowszechnianie zdjęć jedynie za zgodą autora!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin8410    1

Kolego ja mam na sprzedaż kultywator ścierniskowy Mandamu 3m z 2006 r w stanie jak nowy za małe pieniądze jak coś to pisz na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pabloooo    124

w mandamie są skrajne talerze , wiem bo właśnie takiego zamówiłem 3m zabezpieczenie sprężyna + siewnik poplonu Akpila

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
frix    0

120,14 :P Czyli ma 110 koni z tego co mi wiadomo :) 3 metrowy to chyba bedzie za duży niestety :/ No z tego co tak patrze to chyba bardziej popularny wśród użytkowników forum jest Mandam. Ja bym wolał mniejszy agregat z tego wzglądu że warunki polowe są cieżkie u mnie :/ A niestety taki 2,10 jest za mały bo nie zakrywa mi całego ciągnika :( Bo jest on dodatkowo poszerzony :)

 

No to widze Pabloooo że przyszalałeś nie ma to tamto :( Hehh :)

 

Również myśle że dłuta są trwalsze :) I słyszałem że lżej się podobno nimi robi ale czy może jeszcze to ktoś potwierdzić??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomu    5

Kolego jeśli cię interesuje mogę sprzedać ścierniskowy Fortschritt 2.6m 13 łap w 4 rzędach, dłuta sercowe, z tyłu talerzówka. Pracował u mnie 1 sezon ale zmieniliśmy ciągnik i potrzeba nam coś większego. Jeśli chcesz więcej info pisz na Priv.


Kopiowanie, używanie i rozpowszechnianie zdjęć jedynie za zgodą autora!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
frix    0

Miałem kongsilde na próbe 3 metrowy własnie na takich sercówkach bylo ich okło 13 i niewiedzieć czemu nic sie nie chciało tym robić :/ Zapychało się, a jak wzieło sie płycej to wyłaziło... itp... :/ A znowu znajomy ma takie coś tylko ze na sztywnych łapach bo tamto było na spreżynach to robi że hoho :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
STANIK    0

ja mam ROLMAKO na sprzynach 3 m z walem. teraz ciagne to john derem 7600 ale ciagalem go 1224 120km i szla bez problemow!! gory glina nie zajakla troszke dymku puscila . jezdzilem 4 polowa wiec nie wiem ile km /h to bedzie 8?? a jonym jade 13-15km/h. zapcha mi sie jak wjade w duza kupke polegnietego lub jest duze zielsko to za ciekawie nie wyglada praca ale na czystym sciernisku idzie jak mazenie czesci nie sa drogie i cena agregatu tez nie wielka chociaz ja mam swoj juz 3 lata i dalem chyba 14 tys. mysle ze twoja renia tez smialo sobie z nim poradzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomu    5

@frix, ja na początku miałem podobny problem tylko, że mi agregat nie chciał wchodzić w ziemię i po paru przejazdach to minęło, a powodem były zardzewiałe elementy robocze, które dopiero jak rdza się starła pracowały perfekcyjnie :P myślę że teraz nie będę miał z tym problemów bo sprzęt zakonserwowałem :(


Kopiowanie, używanie i rozpowszechnianie zdjęć jedynie za zgodą autora!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
frix    0

U mnie nie było problemu z rdzą na redlicach itp. bo wszystko bylo doczyszczone tak jak trzeba :) Ale po prostu nie chciało się tym robić i już :/ NIe wiem dlaczego... Z ciekawości też pojechalem z tym agregatem do znajomego na rzepaczysko które było wysoko ścięte i z chwastem bo przecież nie wiadomo w jakich warunkach może mu przyjść pracować. no to była jedna wielka katastrofa :/ Już bym wolał chyba talerzówką robic :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Szymcio80
      Witam, jakie macie opinie o agregacie ścierniskowym Kwas, rozważam nad wersją 3m z wałem daszkowym. 

    • Przez Michalmeer
      Witam , rozglądam się za agregatem bezorkowy do traktora 100KM w grę wchodzą 2 maszyny 1 Grano system 2m 6 łap 2 Pół grom 2.3 m i 8 łap uprawa na około 22 cm , prędkość około 7-8 km/h , gleby mozaiki , pola bez wzniesień . według badań gleby jest to gleba lekka . Czy ktoś posiada takie maszyny , jak to się sprawdza ?
    • Przez Seba2110
      Czy ma ktoś jakies opinie na temat brony talerzowej 3m Zabiel lub dexwal, ewentualnie rywal?
    • Przez Jasio88
      Rozważam zakup głębosza Ciągnąć go będzie 90km ile łap? nigdy nie miałem do czynienia z gleboszem mile widziane wszystkie opinie
    • Przez matttic
      Witam.
      Ponieważ maszyna istnieje już dłuższy czas na rynku chciałem zapytać użytkowników o opinie na jej temat.
      Ponieważ mam ciągnik 4 cyl. o mocy 140 km ważący 5,8t myślę o zakupie maszyny w 3 metrowej wersji.
      Do zerwania ścierniska myślę że udrę 3m z uwagi że panuje opinia że kąt zębów sprawia że ma on mimo 10 dłut iść lżej niż tradycyjny gruber.
      Na głęboko planuję zdemontować dwie boczne łapy i talerze. Myślę że będzie to lepsza i przyszłościowa opcja niż zakup 2,5m który zdaje sobie sprawę że byłby bardziej optymalny do mojego ciągnika.
      woj. Podkarpackie sporo górek ziemie od ciężkich do lekkich 3-4 klasa 
      Proszę o opinie spostrzeżenia i rady posiadaczy "trzybelkowców" szczególnie  jakimi sprzętami je ciągacie i w jakich warunkach i czy ktoś demontował i przestawiał w nich łapy.
      Pozdrawiam
       

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj