Nikita_Bennet

ubezpieczenie nowego ciągnika zakupionego przez vatowca

Polecane posty

Nikita_Bennet    314

Witka.

Z racji że Vatowcem jestem od niedawna to zastanawia mnie jedna rzecz. Do tej pory w Dowodzie Rejestracyjnym ciągnika i na ubezpieczeniu były moje dane i PESEL.

Przy zakupie nowego ciągnika i po rejestracji udaję się do ubezpieczyciela i tam usłyszałem że jeśli jestem VATowcem to do polisy zamiast nr PESEL podaję nr REGON.

 

Ktoś wie jak to jest i co chodzi?


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

ani REGON, ani NIP w moim przypadku nie były wpisane do ubezpieczenia, jak podasz regon to podczas likwidacji szkody okroją Cię z Vat-u :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    581

mnie tam nawet nie pytali o to :P A chodzi ci o OC czy AC ???


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strzymek    28

gospodarstwo rolne to nie firma rolnicy TYLKO rozliczają vat nie prowadzą działalności gospodarczej więc nawet nie mozna wpisac jako własciciela gospodarstwa rolnego i regonu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hans334    0

regon dostaniesz w urzedzie statystycznym - wszyscy rolnicy maja nadany regon ale urzad nie ma obowiazku informowac ich o tym..........

ubezpiecz tylko kwote netto bo odszkodowania i tak nie dostaniesz od brutto(nawet gdyby skladka byla od brutto)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314
ani REGON, ani NIP w moim przypadku nie były wpisane do ubezpieczenia, jak podasz regon to podczas likwidacji szkody okroją Cię z Vat-u :P
a czy ja piszę o NIPie czy o regonie i peselu?

Sprawdz że PESEL masz na bank w Dowodzie Rejestracyjnym a na ubezpieczeniu albo PESEL albo REGON.

 

mnie tam nawet nie pytali o to :( A chodzi ci o OC czy AC ???
pakiet OC AC i NW, uzgodniłem to przed zakupem, że mam to gratis.

Tylko nie chce żeby mi wpisali coś a później w razie problemów (ktoś mi walnie albo ja komuś) nie wylazło że było wpisane nie to co trzeba i nici z odszkodowania lub płać za szkodę z własnej kasy.

Sam wiesz, sporo kasy ciągniki kosztują :(

 

 

hans334 - ale o "co Ci cho "?


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hans334    0

a sam robisz polise czy pracownik firmy ubezpieczeniowej robi........... :P podajesz informacje jakie chce pracownik - numer buta ,fiuta itp Jezeli cos wyjdzie nie tak no to pracownik ma problem............

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314

tylko zauważ że w PL to nie pracownik płaci za to tylko przeważnie po d*pie dostaje rolnik. Czy widziałeś jakiegoś urzednika który zapłaciłby za szkody spowodowane swoim brakiem wiedzy pieniędzmi z własnej kasy? Nawet nie są karani dobrze za swoje błędy.

Poza tym kwestie VATu są dla mnie nowe bo są różnice w których nawet księgowe się nie łapią :P


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukaszjarm    4

ja kupilem nowy ciagnik teraz i jestem na vacie i ubezpieczenie mam normalnie na siebie i na cala wartosc ciagnika brutto tak jak jest na fakturze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

a czy ja piszę o NIPie czy o regonie i peselu?

Sprawdz że PESEL masz na bank w Dowodzie Rejestracyjnym a na ubezpieczeniu albo PESEL albo REGON.

na ubezpieczeniu jest też NIP jeśli ktoś życzy sobie go wpisać.

REGON w dowodzie wpisuje się tylko jeśli właścicielem pojazdu jest firma, a nie osoba fizyczna. Gospodarstwo rolne nie jest firmą, nie rozlicza się z podatku dochodowego więc wpisujemy tam PESEL , a nie REGON.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlodiw    2

Tak jak Bogdan mówi, nie ma najmniejszej potrzeby wpisywac REGONU, zresztą my tez jesteśmy na VATcie ale w dowodzie np. nowo zakupiony ciągnik stoi na właściciela, a nie na gospodarstwo i to z niczym nie koliduje....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314

W Dowodzie Rejestracyjnym mam oczywiście PESEL.

Przyszło ubezpieczenie - wpisany REGON :P

 

Za czasów jak byłem na ryczałcie w DR i na ubezpieczeniu miałem PESEL


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez suffeks
      wymienili słup i takie coś zostało na polu, należy się odszkodowanie chyba? 

    • Przez jopi1991
      Przyszedłem dziś się poradzić.mam taki problem ze 1/3 gospodarki ma brat....1/3 mam ja i 1/3 jescxe ojciec  brat oświadczył że on robić nie ma czasu...za dużo oboowazkow  i praca z której na nieporównywalnie więcej.proponuje mi pracę na jego części jako pracownik (wynagrodzenie płatne od godzin) mówił że wtedy odpada koszty napraw paliwa nawozów itd ogólnie tylko mam wykonać pracę jak zwykły pracownik zatrudniony w firmie ale na KRUS.  W zimę mogę iść do pracy do niego na czarno ( posiada firmę w innej branży)Czy zgodzić się na to czy może jakieś lepsze pomysły? Dzierżawa na mnie za jakąś niewygórowaną kwotę? (wtedy jego maszyn nie tykam)Czy może wynagrodzenie procentowe od zysku? Jeżeli tak to jaki procent  zawolac?Oczywiście wszytko będzie spisane notarialnie obojetnie jak miałaby wyglądać nasza współpraca. 
    • Przez Kurwer21
      Witam, aktualnie zaczynam prawo jazdy kategorii B, mam zamiar do żniw dorobić jeszcze B+E, ale nie wiem czy to sie uda, wiec stad te pytanie, czy po kategorii B mogę prowadzić kombajn zbożowy? I jak to wygląda w sytuacji gdy trzeba ciągnąć wózek za kombajnem? Jednak jest na kołach, więc nie wiem jak to się odnosi do przepisów, z góry dziękuje za odpowiedź
    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez sumek666
      Jak kształtują się ceny nieruchomości i działek rolnych w Waszych okolicach? Może planujecie zakup gruntów w tym roku? A może udało Wam się sprzedać jakieś grunty?
      Zapraszam do dyskusji o cenach i możliwości zakupu ziemi w Polsce i za granicą.
      Kontynuacja tematu:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj