Zaloguj się, aby obserwować  
szark93

Przyczepa samozbierająca Mirosławiec

Polecane posty

Gość   
Gość

Miałem tę właśnie przyczepę, ale miałem trochę inny problem, bo u mnie wytarła się ta "łapka" między sprężyną a sprzęgłem i nie rozłączało, ani nie załączało sprzęgła. Napawałem wyżłobienie i problem zniknął. U Ciebie może być to samo. Gdy już to zrobisz to włóż między sprężynę a łapkę podkładkę, wtedy trochę dociśnie sprzęgło. Twardszej sprężyny już pewnie nie znajdziesz. To moje propozycje. Nie wiem, czy warto Ci je naprawiać, bo te sprzęgło to niewypał, po prostu nie działa jak należy. Dokładniej chodzi mi o to, że, gdy podnosi się podbieracz do góry to mały siłownik w skrzyni wciąga dźwignię i rozłącza sprzęgło, dzięki czemu podbieracz się nie kręci, ale gdy zawiesi się podbieracz na łańcuszkach, aby nie obciążać i tak cieknących siłowników(pewnie u Ciebie też ciekną) to sprzęgło znów się załącza i podbieracz dalej kręci, bez sensu. Ono niczemu nie służy więc jeśli to nie pomoże to zaspawaj sprzęgło i będzie po kłopocie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szark93    0

Siłowniki nie cieknął ale o to chodzi ze te sprzęgło nie dociska tak jak trzeba i podbierak nie zbiera już dużo podłożyliśmy podkładek przez jakiś czas działało ale teraz nic to nie daje ze każdym razem jedna osoba musi iść z kijkiem i dociskać sprzęgło bo inaczej nie idzie zbierać a to jest męczące chodzić non stop za ciągnikiem i trzymać kij .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Możesz zaspawać sprzęgło jak napisałem wcześniej. Jeśli nie chcesz to możesz zrobić jeszcze jedno, otóż potrzebne będą Ci 2(lub 4) kawałki, np pręta kwadratowego 12mm. Jeden z kawałków przyspawujesz wzdłuż osi do sprzęgła z kołem zębatym a drugi do drugiej części sprzęgła. Pręty muszą za siebie zachodzić tak aby mogły przenieść obroty. Po przeciwnej stronie możesz zrobić to samo. Pręty muszą być takiej długości, aby po rozłączeniu sprzęgła nie zaczepiały o siebie. Działało by to i wyglądało jakby sprzęgło palcowe. Można by jeszcze, ale to koszty oddać to sprzęgło w ręce tokarza i frezera. Tokarz musiałby ztoczyć to stare uzębienie i dotoczyć w to miejsce pierścień, który by uzupełnił ztoczone uzębienie a później go przyspawać do koła zębatego. Z drugą częścią sprzęgła trzeba by zrobić to samo. Później frezer musiałby wyfrezować nowe kły w obu elementach, ale już nie takie same jak były. W jednym elemencie trzeba po środku wyfrezować rowek 10mmx10mm a w drugim wyfrezować boki tak aby po środku został wypust 9,5mmx9,5mm. Wtedy ten wypust będzie pasował do wykonanego rowka.

Można wykonać też takie potrójne uzębienie jak w sprzęgle od dojarki, z tym, że zęby musiałyby być szersze aby pominąć ten gumowy łącznik. Trudno mi to wytłumaczyć nie robiąc rysunku, ale jak będziesz chciał to zrobię. Mam nadzieję, że zrozumiałeś moją wypowiedź. Innych pomysłów już nie mam.

P.S.

Od dawna masz tę przyczepę? Ja swoją miałem od 1996r, ale sprzedałem w grudniu 2009r, bo mam prasę kostkującą, też już na sprzedaż. Ostatnie 6 lat przyczepa służyła mi do wożenia kostek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szark93    0

To nie moja przyczepa tylko kumpla ale ma ją już też od bardzo dawna sam nie pamieta kiedy ojciec kupił. Nie powiem co roku duzo robiło to słoma siano no a teraz ma problem z tym sprzęgłem . Dzieki za podpowiedz coś napewno wykorzystamy z twojej podpowiedzi . A jeśli to żaden kłopot tobie zrobić ten rysunek to bym prosił zawsze by był pewniejszy czy dobrze zrozumiałem .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Zrobię, ale daj mi trochę czasu, bo będę dzisiaj chwilowo zajęty. Wieczorem powinienem go wrzucić na forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Przepraszam za kiepskie szkice i niektóre bazgroły długopisem ale już kilka lat nie mam rysunku technicznego, więc się odzwyczaiłem. Mimo to jeśli masz wyobraźnie to powinieneś je zrozumieć. Drugi rysunek to jeszcze inna moja propozycja sprzęgła.Jest na nim mała pomyłka, zbyt późno to zauważyłem, otóż źle narysowałem jeden z elementów, bo powinien być obrócony o 180st, ale na rzucie z boku widać jak ma być.

To są moje propozycje, więcej już nie wymyślę. Najprościej z tego wszystkiego będzie przyspawać kawałki prętów. Pamiętać należy tylko, w którą stronę są obroty, żeby nie pospawać odwrotnie.

 

f14ad40f155d081bm.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tubik    0

Witam wszystkich mam wielką prośbę bo mam problem z przyczepką T-072 poprostu polce od podbieracza nie chca zbierać materiału z pola chowają sie pop wpływem oporu siana, coś tam się popsuło rozebraliśmy to z ojcem wiemy co jest do wymiany ale nie wiem jak to się fahowo nazywa i w naszych okolicach tych częsci nie mozemy dostać. Jak by ktos wiedział co to się popsuło ze polce się howają poprostu nie wiem jak te części się nazywaja do dał by jakis link albo napisał gdzie mozna kupić wogóle jakie kolwiek części do podbieracza właśnie do tej przyczepki. Moje GG 11135632 albo e-mail piotrek_0017@gazeta.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Moscov
      Witam. Mam problem z przyczepą Claas CARGOS 9400, przy ciągniku fendt 936.Przyczepa jest sterowana z isobusa. Po podłączeniu kabla, coś się jakby wyświetla, ale w ustawieniach ciągnika, w opcjach isobusa, pole Pobierania programu przyczepy jest puste i stoi na 0%. Iso-messages na poziomie 185-195.Jakies pomysły gdzie w ogóle zacząć szukać? 
    • Przez Type255
      Witam,
      To mój pierwszy post i witam wszystkich.
      Czytałem nieco zanim napisałem ale mam wątpliwości i proszę tych co wiedzą coś na ten temat o poradę.
      Przyczepy potrzebuję w cenie powiedzmy do ok.5000 PLN ale widzę ze można i za 3-4 tys. kupić. Zamierzam zbierać tylko siano na powierzchni do 2ha.
      Celuję raczej w polskiej produkcji przyczepy z racji większej dostępności części z podbierakiem hydraulicznym. Nie wiem do końca jak to jest z wielkościami ale dla mnie to jak najmniejsza bo pole mam blisko i nie ma problemu zwozić siano na kilka razy. Dmuchawę mam.
      Przeglądając sieć natrafiam najczęściej na modele z Mirosławca T-010, T-050, T-072 i każda ma jeszcze dodatkowy numerek po ukośniku np. T-010/5. Czy ktoś może mi powiedzieć co to oznacza i który typ będzie dla mnie najlepszy?
    • Przez bamber14
      Wujek chce kupic przyczepe samozbierajaca class sprint 4000 s ale chcialby wiedziec jakie jest zapotrzebowanie mocy i jaka jest minimalna szybkosc walka ?. Bo na przyczepie cos tam pisalo ale nie wiadomo o co chodzi a na necie nie umiem znalezc
       
      Z góry dzieki
    • Przez ŻakowskiSławomir
      witam, ma ktoś taką przyczepę lub był oglądać tą z ogłoszenia? jak się sprawują te przyczepy? jak z dostępnością części? na co uważać przy zakupie? jaki jest koszt wymiany podłogi w takiej przyczepie? pozdrawiam  https://www.olx.pl/d/oferta/przyczepa-samozbierajaca-CID757-IDV3Hv3.html?isPreviewActive=0&reason=observed_ad&sliderIndex=2
    • Przez sebastian1224
      Witam mam problem z posuwem w swojej przyczepie Claas sprint 445s 
      Mianowicie chodzi o to że nie mogę cofnąć taśmy 
      Chodzi tylko do przodu i to tylko z jednego guzika a z guzika który jest do cofania nie chodzi 
      Ktoś miał z was taki przypadek i wie na czym polega usterka?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj