Kamil385

jaki kombajn

Polecane posty

kamil900830    5

Polecam Bolko my mamy. Kopiemy nim co roku 4-5 ha. Kombajn bardzo mało awaryjny. U mnie dwa sezony pod rząd nic się nie stało. Mój znajomy ma Anne to narzeka że dużo gubi. ;[

Jak masz kupić dobry to polecam grimme. Na allegro jest ich trochę. Ile masz kasy przeznaczone na niego. Napisz coś konkretnie. Albo na prow bierz Pyre i po problemie. Mój kolega kupił, ale on uprawia chipsy, Super sprzęt. ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian95    22

Anna dużo gubi jak ma kiepskie taśmy a jak jest wszystko sprawne to ok Bolko jest dobry ale jak pójdzie w zielsko to co chwile zapchany Anna idzie nawet w największym zielsku. A w niemieckie to opłaca się inwestować na 10 ha. Problem z częściami i nie jestem pewien czy o wiele lepszy od polskiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emillo1212    16

Polecam Ci kombajn Anna sam posiadam takiego i nie narzekam, jak będziesz o niego dbał to nie będziesz miał z nim żadnego problemu :P


Deutz is Power!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ukasz52    17

Z anny pomału gospodarstwa się wycofują polecam wuhlmausa 1033 miałem dobry solidny kombajn wydajność 2x anna i nadaje się na cięższe ziemie części podchodzą od anny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Binladen    10

Fajny temat ale chyba nie ten dział tu są zbożowe :P


Pisz prawdę, nie przejmuj się innymi;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamil385    1

To gdzie jest dział o kombajnach ziemniaczanych a co do anny właśnie

Ją miesiąc temu sprzedaliśmy a bolko odpada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Ja bym ci bolka sprzedał. Nie sadze już ziemniaków. Znajomy bolkiem kopie prawie 20 ha rocznie wczesnych.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamil385    1

Szczerze mówiąc to nie mam chęci na polskie sprzęty poniewaz miałem

 

Już anne i robiła więcej strat niż stara kopaczka konna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafff24    27

Jak dbasz tak masz, u mnie po Annie nie było co zbierać, po kopaczce więcej zostaje, w sumie w zeszłym roku kupiliśmy i kopali 1 raz to byliśmy mile zaskoczeni, tyle, że delikatnie trzeba koło podnoszące przyspieszyć, bo od nadmiaru ziemniaków się zapychało czasem

 

Znajomy ma grime, jakiegoś starszego jeszcze bez hydrauliki, to narzeka, że na trawie się zapycha, a anna to nawet lepiej idzie jak jest trochę zielska, jak widział co sąsiad u sąsiada kopał ( coś oprysk nie siadł i zrobił się las) to nie mógł uwierzyć, że się anna nie zapchała

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamil385    1

Ale już przecież już pisałem że miałem Anne dokładnie z 1985 i ciągle się psuła więc jej nie chce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian95    22

A co się ciągle niby w annie psuło jeśli kupisz nowe taśmy i łożyska to co ma się psuć??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafff24    27

Przecież to w miarę prosta maszyna, jak łożyska karcherem na zimę nie traktujesz to jest OK, bo za bardzo to się poza łożyskami nie ma co popsuć taśma to wiadomo jak pęka to do wymiany ale co parę może i kilkanaście lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafal180    4

Na twoim miejscy wziął bym Bergmanna K100. Nie ma w nim "koła" to można zapierniczać, cenowo wygląda podobnie jak Anna a robota na pewno o niebo lepsza.


.

 

.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Manio1523A    0

Ja bym proponował Bolka. Widziałem go w pracy i nieźle się spisuje. Ceny nie są wygórowane no i z częściami nie jest tak źle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamil385    1

W ance najczęściej leciały łożyska rwały się taśmy lemiesz sie wyginał we wszystkie strony

ta jej prymitywna hydraulika ciągle ciekła a przekładnie leciały

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kolo99    1

U mnie na wsi jeden tylko ma bolko, ale jak kopie ziemniaki, to jeździ "4" C330 :P Tylko kurz za nim widać :( Ale robota idzie jak trzeba i chyba nie narzeka na awarie :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bolid20    98

Mój znajomy ma epple mobila i ciąga go c-330 ale wolno to idzie bo u mnie kopał ok 30a ok 6 godzin a troche było tylko zielska, jedynym problemem było jak szybciej jechał to bryły leciały z ziemniakami.

Ja kupiłem na ten sezon Hassie model SBG i ma 2 razy szersze taśmy od tego Eppla a także ma separator kamieni i można zwalniać taśmy hydraulicznie, ma także regulowany dyszel i pare innych fajnych drobiazgów a cena podobna jak Anny więc ja jestem zdania że lepiej kupić coś Zachodniego jak naszą Ankę. I też wszystko zależy od klasy ziemi i wielkości areału


-----

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bolid20    98

Zależy ile na niego chcesz przeznaczyć ale one są już fajne bo mają boczny wykop dużo regulacji na hydraulice. A nie myślałeś o HL750?? Ja też nad nim się zastanawiałem.... A jeżeli chodzi o uciąg to myślę że 3P spokojnie da rade to aż takiego oporu nie robi jedynie jak jest mokro to z załadowanym zbiornikiem może być ciężko.


-----

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez GranicaMen
      Cześć, jak w temacie z siłownika leje się olej i przydałoby się go oddać do regeneracji, przystąpiłem do jego demontażu i z przodu bez problemu wyjąłem zabezpieczenie ze sworzniem ale z tyłu pod podestem siedziałem z 2 godziny i nie dałem rady wyjąć sworznia. W jaki sposób jest zabezpieczony i gdzie znajduje się zabezpieczenie aby go wyjąć, góry dzięki 
    • Przez prometeusz
      witam :rolleyes:
      proszę o porady użytkowników sortowników, który sortownik będzie lepszy, wydajniejszy, oraz będzie miał mniejsze straty, tj będzie mniej kaleczył ziemniaki
      rolkowy, coś takiego
      http://www.iagro.pl/sortownik-do-okopowych,at-20993.html
      czy może sitowy, coś takiego
      http://www.krukowiak.com.pl/kfmr/index.php?option=com_content&view=article&id=69&Itemid=190&lang=pl
    • Przez BELLAAGRO
      Witam wszystkich
      czy posiada ktoś z was instrukcje obsługi do sadzarki s211 na taśmie? Potrzebuje zmienić szerokość na 75 i sprawdzić gęstość siewu i chciał bym to zrobić zgodnie z instrukcja.
    • Przez SanchoPansa24
      Witam, musze kupic kombajn do ziemniakow i chcialbym abyscie doradzili mi jaki wybrac, i wyjasnili kilka niewiadomych. A wiec tak posiadam 10ha ziemniakow pierwszy rok. Przed posadseniem zostaly wybrane kamienie odkamieniaczem stone system nastepnie uformowane redliny radlem oraz zasadzone ziemniaki sadzarka grimme 32b. Nastal czas wykopu wiec jaki kombajn kupic? Budzet w tym.roku to jakies.20/25 tys, kombajn raczej jednorzedowy ze zbiornikiem i separatorem kamieni zastanawialem.sie nad grimme sl 750 ? Drugie pytanie : czy wykopie normalnie rzadek tym Kombajnem ? najpierw chcialem kupic kombajn anne ale podobno rzadki po.sadzarkach grimme w tym.systemie uprawy sa zbyt szerokie aby je wykopac anna.
      Tak jak mowie nie mialem.nigdy stycznosci z uprawa ziemniaka i zbiorem wiec za.kazda cenna rade bede bardzo wdzieczny pozdrawiam.
    • Przez Tomek12
      Czekam na wskazówki
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj