rumekcfc

TUR Metal-Fach T-229

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
rumekcfc    1

Witam.

Chcaiłbym sie dowiedziec jakie wymiary ma ten tur(Chodzi mi o dlugosc ramion, szerokosc itp). Macie takie tury? Jesli byscie mogli to napiszcie opinie o nich. ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolste    0

Parametry techniczne HERKULES T-229

Udźwig nominalny (kg) 1600

Wysokość podnoszenia (mm) 3700

Masa (kg) 640

bardzo dobry tur i masywny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rumekcfc    1

hehe tyle to tez znalazlem;p dzieki ale chodzi mi dokladniej o dlugosc ramy i szerokosc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luki0489    10

nie kupuj tego szajsu... jak nie stać cie na porządnej marki to z polskich najlepsze to są chyba te z mrągowa... sokółka to badziew, wiem bo mam :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marti565    2

to ze twój jest badziewny to nie znaczy że każdy. mam takiego tura i pracuje przy belach słomy sianokiszonki przy oborniku odśnieżaniu i nie narzekam na niego a wierz mi że kilka razy zahaczyłem nim o jakąś przeszkodę i mimo że ciągnik stanął tur nie połamał się ani nic nie pękło :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luki0489    10

pękać może nie pęka ale luzy to straszne się robią. ładowacz to maszyna do ekstremalnych prac a nie do zabawy! i nie wmawiaj że sokółka to cudo bo w porównaniu chociażby do track lifta to kupa złomu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marti565    2

jeśli mierzysz ładowacze w kategoriach typu cudo to ciężko znaleść na naszym podwórku sprzęt odpowiadający takim parametrom. Tu raczej sprzęt zza granicy wchodzi w grę a ze jest o wiele droższy od naszego nie każdego stać. Skoro uważasz ze twój to złom i szajs to sprzedaj lub zamień na lepszy i po kłopocie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@luki0489 u mnie też się luzy porobiły, ramienia schodzą się do środka... do przyczepienia jest potrzebne min. 4 osoby i to jeszcze zajmuje trochę czasu...


KPK - Ochrona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolch    0

@marti565 ile lat ty użytkujesz ten ładowacz? ja mam taki od 6 lat i naprawdę nie polecam! szajs straszny!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marti565    2

mój jest zaledwie 15 miesięczny i w tym krótkim okresie już trochę popracował a jeżeli tak będzie się dalej sprawować to będzie ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian20    29

ja tez kupiłem Metal fach .jak macie podłączona hydraulike? pod gniazdo? czy pod pompe? tzn pod linie z pominieciem gniazd? w jakich ciagnikach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawekz1975    188

witam mam przy farmerze c2 podłączony do gniazda tur ten moim zdaniem jest masywny i ciagnik tej klasy krzywdy mu nie zrobi mam komplet chwytaków jestem zadowolony po zakupie sprzedałem cyklopa obornik ładuje łyzka 2m idzie bardzo dobrze az tył podrywa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luki0489    10

@slawekz1975

zadowolony do czasu... ja już na same słowo sokółka to nerwicy dostaje ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbych    6

Kolego jak tam Twoja nerwica :D ? Podaj proszę parę konkretnych przykładów dlaczego NIE Sokółka ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kierol    0

Witam wszystkich. Z dyskusji wynika że opinie na temat ładowacza z Metal-Fachu są podzielone. Kilka dni temu diler przedstawił nam ofertę ładowaczy i sytuacja przedstawia się tak, że Metal Fach wraz z osprzętem kosztuje 27 tys. brutto natomiast Quicke i Stoll 32 tys. koztuje sama rama bez osprzętu. I tu powstaje problem bo nie wiadomo czy wybrać bardziej ekonomiczny , jednak z tego co czytam posiadający różne opinie ładowacz polski, czy też zachodni lecz o wiele droższy. Dodam że do Quicke i Stolla osprzęt polski kosztuje 8 tys. więc kompletny ładowacz wyniesie 40 tys. zł co nie jest wcale małą sumą....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kokoman0    305

witam jeśli chodzi o ładowacz z metal-fachu to moge powiedzieć że lakier jakim jest pomalowany jest słabej jakości, rozdzielacz jest cholernie mały (mała przepustowość) i z tego powodu musi być podłączony pod gniazda hydrauliki wujek posiada a ja często nim jeździłem co do samej konstrukcji to jest ok. nie odbiega według mnie od innych polskich waga wysięgnika to chyba 650kg albo cś koło tego (wykonany najprawdopodobniej ze stali drobnoziarnistej). Osobiście posiadam ładowacz z Agromaszu z Mrągowa Ł-106 lakier jest na pewno o niebo lepszy, większy jest rozdzielacz tak więc jest podłączony bezpośrednio pod pompe (pompa jest mniej obciążona i szybciej ładowacz reaguje) ale jest dużo cięższy waga to 850kg ogolnie ani ja ani wujek na swoje ładowacze nie nażekamy :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukeczl    1

trzeba smarować to się tak mocno nie wydziera ja mam metal-facha 4 lata prawie przy 1134 i nie oszczędzam go ciągnik do obory to jest obornik na głębokiej ściółce to nie jest zabawa jak się go usuwa aż tył idzie w górę jak obciążnika nie założę. codziennie załadunek paszowozu, słoma co rok ok 2tys bel sianokiszonka ok 1000 szt rocznie pracował przy budowie obory, wszystek żwir nim załadowałem i przesypałem. oraz transport betonu, dodatkowo sąsiad pożycza do sianokiszonki do stertowania i tylko lekkie przecieki na szybko-złączach. ale smaruje go raz na tydzień na każdym ruchomym połączeniu nawet jak smarowniczek nie ma to podkładam na patykiem. tulejki co prawda mam drugi komplet ale jak wyżej pisałem traktor "nie stygnie" jedyne czego mógłbym żałować to że nie mam monobloku i że jest przez szybko-złącza podłączony a nie przez pompę. poza tym jest ok. a niedaleko koles kupił jd5090r + tur jd 553 rok temu i też są już luzy jak u mnie nadmienie że ciągnik po roku pracy ma tylko 160mth to i tur sie nie narobił

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janczar810    302

W ostatnim czasie moj tur 224 zaczął wolniej działać. Mam go podłączonego bezpośrednio pod pompe. I tu me pytanie czy na rozdzielaczu moge go podkrecic jak tak to gdzie rozdzielac alco niby made italy. Kolega ma ten sam ladowacz i ma założony rozdzielacz o polowe mniejszy anizeli moj gabarytowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtek026    76

jeśli chodzi o parametry techniczne to może autorowi tematu chodziło o to że występują w tym ładowaczu 2 szerokości ramy, węższa np. do ursusa 4514 oraz szersza do ciągników zachodnich, sam się mało nie naciołem i nie kupiłem na wąskiej rame tego ładowacza używanego, mam możliwość kupienia w dobrej cenie tego 229 tylko sam się zastanawiam czy jest senspracy było by mało, to mało, ale teraz jak mało używany to może lepiej w gniazda podłączany po co ingerować w hydraulikę ciagnika ciagnik df agrofarm, oraz jak to się przyjdzie samemu montować to czy chociaż bez przerabiania mocowania będą pasowały?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janczar810    302

W ostatnim czasie moj tur 224 zaczął wolniej działać. Mam go podłączonego bezpośrednio pod pompe. I tu me pytanie czy na rozdzielaczu moge go podkrecic jak tak to gdzie rozdzielac alco niby made italy. Kolega ma ten sam ladowacz i ma założony rozdzielacz o polowe mniejszy anizeli moj gabarytowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil5421    25

witam. Co sadzicie o nowych ładowaczach Metal Fach . gdyż mam zamiar zamontować taki na forterre ? . Do tej pory posiadałem dwa łądowacze tej firmy jeden z 2009 r a drugi 2011 . i bez żadnych zastrzeżeń . ten z 2009r pracował bardzo ekstremalnie  w karczowaniu lasu , i bez zarzutu , ten z 2011 . głownie przy gospodarstwie . 
 A co sądzicie o nowych konstrukcjach ? Cena jaka mi proponują za t 229 1600 udzwigu  z  amortyzatorem + montaż 17 500 brutto

Edytowano przez kamil5421

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fabianek123    13

Hey tez rozglądam sie za turem do deutz fahr DX 6.05  chciałem nowy ,zaladowac  piach ,drzewo w lesie bigbag   moze cos doradzicie czym wiecej czytam tym bardziej nie wiem jaki model.Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez zetor6211
      Mam taki ładowacz. Chciałem podpiąć krokodyla ale coś jest nie tak. Ulistnić na 4 guziki. Ale najpierw pytanie czy to podpięcie jest wszystko okej i po co są te 2 kostki. 3 kostki są podpięte a 2 są luźno. 


    • Przez MKHarikeen
      Witam,
      Mam problem ze znalezieniem nazwy tego typu mocowania:


      Mam taki rodzaj, posiadam łyżkę i szukam do niego wideł. Nie jest to mocowanie typu SM ani EURO
       

    • Przez waldekwaldek
      Cześć. Mam problem z ładowaczem Mailleux mx 80. Jak pociągnę yoistyk  do końca do się blokuje przepływ oleju i nie podnosi. Musze tak na minimalny przepływ oleju pociągnąć to powoli podnosi. Jak się zablokuje i nie podnosi to muszę opuścić i dopiero zacząć podnosić. 
      Gdzie jest przyczyna ? W rozdzielaczu wymienione zostały oringi i nic się nie zminiło. 
       
      Z góry dziękuję za pomoc 
       
    • Przez MiłoszKr
      Witam, ma ktoś może dane techniczne ładowaczy mx t10 lub t410 albo t12 i t412. Interesuje mnie dokładnie szerokość mocowań na haki. Jeśli ktoś ma taki ładowacz i jest w stanie zmierzyć i podesłać informacje to byłbym wdzięczny.
    • Przez Pajej
      Rozglądałem się za ładowaczem do ciągnika nh TM, ale ceny kosmos. Za te same pieniądze można kupić Ostrówek. Teraz pytanie czy warto?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj