RSM32

Opryskiwacze HARDI

Polecane posty

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Witam!

Zakupiłem uzywany opryskiwacz Hardi Commander 2600 ltr /28m skrocone na 24. Nie wiem jak do konca ustawic zawory ciśnieniowe i ssawne...w jakich pozycjach tak naprawde powinny byc w poszczegolnych pracach tymbardziej, ze naklejki z piktogramami sie zdarły. Rok prod. podobno jest 99 (brak tabliczek) ale na zaworach widze 96/97. Dodaje zdj.i tak:

1. Zawór (zielona tarcza) - z tego co w mi sie wydaje jest do napelniania zbiornika z zewnatrz czy tez przez przewód ssawny i wspólpracuje tylko i wyłacznie z osatatnim - 6 - zaworem z czarna tarcza. Dodam, ze z tylu zaworu jest podpiety tylko jeden przewod ktory wchodzi do zbiornika głownego.

2. Zawór (ziel tarcza) - sa na nim dwie pozycje: lewo rozwadniacz ktory wspopracuje z zaworem 5 z czarna tarcza lub prawo filtr samoczyszczacy/pryskanie/ zawór do pryskania + zawor 5 z czarna tarcza ustawiony na prawo czyli ciagniecie z głownego zbiornika.

3. Zawor - (ziel tarcza) płukanie beczki opryskiwacza ustawiony na lewo + 5 zawor i ustawiony na czysta wode czyli lewo??

4. Zawór- (niebieska tarcza) podlaczony jest z przewodem z zaworami ssawnymi (czarne) a drugi przewod wchodzi od przodu do głownego zbiornika w ktorym znajduja sie dwie plastykowe rury przez cala dlugosc beczki, wydaje mi sie ze jest to mieszadło...jesli jest ustawiony na lewo to wszystko chodzi w miare dobrze ale jak go ustawie do gory np to przestaje pompa ciagnac cisnienie spada do 0 a gdy go ustawie spowrotem to pompa pulsuje manometr skacze o 2 atm w gore i w dol i tak przez conajmniej 2min... co moze byc nie tak??

5. Zawor (czarna tarcza)- na lewo ciagnie ze zbironika glownego a na prawo powinien ze zbiornika na czysta wode?

6. zawor do napelniania z zew...

 

Ogolnie jest to dla mnie kosmos bo do tej pory mialem do czynienia tylko i wylacznie z mechanicznym starym pilmetem...

Nie wiem czy jest on do konca sprawny poniewaz cisnienie najwieksze jakie uzyskalem to 4 atm!!! Czyscilem filtr samoczyszczacy oraz filtr ssawny nie wiem czy jest ich wiecej?? Przy sekcjach nic takiego nie widze...Nie wiem w ogole do czego mam sie zabrac... :/

Komputer sterujacy to LH AGRO 4000 1.02 version w jezyku francuskim niemieckim i czeskim...który tez nie chodzi do konca bo pierwszym razem jak go uruchomilem to wskazywal mi wydatek litrow, ltr/ min itd. A teraz juz nie pokazuje...dodam, ze raz działa raz nie zwiekszanie/ zmniejszanie cisnienia... Pomoze mi ktos z tymi problemami?? Serdecznie dziekuje :)

post-95462-0-16585200-1395579679_thumb.jpg

post-95462-0-06883500-1395579715_thumb.jpg

post-95462-0-22240200-1395579759_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

szanowni koledzy potrzebuje pomocy, posiadam opryskiwacz hardi zawieszany 850l 12 m nie wiem dokładnie jaki to model zepsuł mi się w nim manometr a nowy taki kosztuje 1085zł czy są jakieś tańsze aby gwint pasował, w manometrze mam przyłącze dolne, polskie manometry nie pasują, inny gwint, a może gdzieś dostanę redukcję, a tak w ogóle to jaki to jest gwint w tym hardi? z góry dzięki za od.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Pojedź do jakiegoś tokarza i dorobi ci redukcję, lub do firmy co węże zakuwają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

tych redukcji jest pełno podjedz gdzies gdzie maja czesci do opryskiwaczy i powinienes kupic...:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam pytanie do urzytkowników komputera HARDI TRONIC 1800 i 2000. Mam taki komputer i chciałbym sie dowiedzieć jak go ustawić aby pracował na AUTO czy on potrafi sam ustawiać ciśnienie aby wypryskac zadaną ilość cieczy. Na manualu wiem co i jak, włanczam sekcje i start i prysklam wskazuje mi ilość wypryskiwanej cieczy na 1ha dopasowuje prędkośc i ciśnienie i tak pryskam. Jak wcisnę AUTO to nic ię nie zmienia dalej muszę ręcznie ustawiać. Wczoraj jak pryskałem włączyłem sekcje, start póżniej podczas pryskanie AUTO dalej nic się nie działo ale jak wyłączyłem START na uwrociu zawór główny się zamkną (dalej pozostały włączone sekcje i AUTO) pokrętło od rególacli zaczeło się kręcić chcąc zwiekszyć ciśnienie jak się zatrzymałem to i pokrętło staneł. Dodam tylko że czujnik ciśnienia cieczy mam uszkodzony, i jest odłączony od komputera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurak    9

Witam!

Swoje pytania kieruję do użytkowników praktyków. Nurtuje mnie belka w Hardim. Dość dawno temu spotkałem się z teorią, że belka jest baaardzo niestabilna podczas pracy. Dlatego też chciałbym poznać Waszą opinię na ten temat.

Jak się zachowuje belka (nawet z rękawem) podczas pracy na pochyłościach, nierównościach terenu oraz jak wygląda układanie belki do terenu, tzw. V?

Kolejną sprawą jest rękaw. Jak wygląda opryskiwanie z rękawem? Ile można zejść z dawki cieczy na ha?

 

Dodam, że korzystam z JD z systemem TwinFlow, mam wydatek cieczy 100-110 l/ha. Czy z rękawem można zejść z efektywnością pokrycia roślin poniżej 100 l/ha?


Pozdrawiam,
Robert

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lenovo1992    1

Witam mam pytanie sprawie hardi plus rękawy ale jest to stary typ i nigdzie nic nie moge o tym starym typie znaleźć może ktoś ma taki to mi powie czy się opłaca go kupować  belka 18m zbiornik 800 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Quercus78    5

Witam wszystkich!

Niedawno kupiłem opryskiwacz Rau D2 1000 litrów,hydraulicznie rozkładany, sterowany komputerem.

Ma ktoś może instrukcję obsługi do tego sprzętu? Opryskiwacz to może jakoś ogarnę metodą prób i błędów ale komputer to czarna magia. Dodam że jest to UNI control Muller elektronik. Pomoże ktoś?


Zetor Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Potrzebuje zdjęcie włazu-dekla do opryskiwacza hardi lz 1000 zawieszany 18m, nie wiem jak on wygląda bo została tylko poprzeczka metalowa na łańcuszku i zatrzaski na beczce. Nie mogę nigdzie znaleźć w internecie. Bardzo proszę o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralf3635    72

Witam , panowie mam problem z opryskiwaczem Hardii 2400 litrów ,komputer hardii tronic 2000 , pompa 462 otóż w trakcie oprysku pod koniec gdy zostaje około 500 litrów cieczy zaczyna spadać ciśnienie . Dodam również że gdy jest pełen cieczy po włączeniu na mieszanie czy też na oprysk  bardzo drgają przewody przy pompie .Podejrzewam uszkodzoną membranę ale nie jestem pewien filtry spr. czyste . Może jakieś sugestie ktoś miał podobne objawyi podpowie  zanim będę wyjmował pompę .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ketlin23
      Planuje wymiarem opryskiwacza aktualnie mam krakowiaka Apollo 1500l belka 15 m na jakiś 2800-3500 l belka 24m tylko czy ciągnik 110km Deutz fahr agrofarm 430 podoła z takim opryskiwaczem mam dużo gór i jakiej firmy szukać ma być w miarę prosty w obsłudze i naprawie i w miarę dobry dostęp do części chciałbym żeby już miał zmienny wydatek cieszy od prędkości i lance niezależne prawa lewa strona tzw jaskółka budżet około 60 tyś
    • Przez krystianoo12
      Witam 
      Posiadam opryskiwacz pilmet europa 4020
      problem polega na tym ,że na sterowniku "UNIA" od jakiegoś czasu nie wyświetla się ciśnienie ,pokazuje tylko prędkość 
      Problem z czujnikiem ?  czy można jakoś ustawić po przez kombinacje przycisków? z góry dzięki za pomoc 

    • Przez trum
      Witam,
      Poszukując informacji dotyczącej obsługi komputera opryskiwacza RAU-QUANTOTRON TA.
       
      Nie wiem jak skonfigurować, dokonać kalibracji komputera, w zasadzie nie wiem czy mój komputer posiada funkcję automatycznego sterowania cieczą(dodam, ze to mój pierwszy opryskiwacz z komputerem, wiec jestem zielony). Proszę o materiały, rady, o wszelkie informacje, które będą mi pomocne w poznaniu maszyny, w załączniku przesyłam zdj. komputera.
       
      Z góry dziękuję za wszelką pomoc.

    • Przez d4rek
      Jak w temacie czym pospawać jaki rodzaj spoiwa do spawarki po próbie sklejenia żywica po pewnym czasie odpadlo, gdyz pęknięcie jest na rancie wewnątrz zbiornika.
    • Przez luk110
      Witam mam slabe ciśnienie w opryskiwaczu rozkręciłem zawór stałego ciśnienia i w środku był taki plastik widoczny na zdjęciu, Miał ktoś podobny problem ? Sterownik działa i jak daje plus lub minus to obraca się 

      Ten plastik był w środku 




×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj