super

Ursus C-330 i MF 235 - uciąg

Polecane posty

super    1

witam wszystkich mam takie pytanko do was który traktor ma większy uciąg ursus c-330 czy mf225 z tego co ludzie tutaj u nas we wsi mówią to że 30stka ma większy uciąg. dzięki za poradę wszystkim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

Messey ma 45KM, Ciapek 30KM. Ciapkiem 6ton to max MF 8 ton powinien iść, u nas na wsi koleś MF ciągnie 2x6ton Autosana


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martinezo    41

porównując moc ciągnika do jego masy to na pewno korzystniej wypadnie C-330, na twardym podłożu lepszy uciąg będzie miał MF ale w polu to już nie byłbym taki pewien. MF jest zrywnym ciągnikiem i częściej jego koła mają poślizg względem podłoża.

PS. to tylko moja opinia, nie oznacza ona, że tak jak powyżej, jest zawsze ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil20    0

A tak dokładniej to o jakiego MF Ci chodzi??? O 235 czy 255?

Bo 225 to nie ma. Bo porównywanie uciągu C 330 do MF 255 jest śmieszne;) C 330 ma 100NM i 30KM a MF 175 NM i 47KM więc o czym tu mówić.

No i masa, C 330 z pełnym dociążeniem i kabiną waży tyle co goły MF bez kabiny czyli dokładnie 2170 kg.

Ale jeżeli chodzi o C 330 i MF 235 to dzieli je 8 KM na kożyść MF, ale moment obrotowy MF 235 wynosi 144NM, więc to i tak jest dużo w porównaniu z 30-stką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZUCH1234    93

zgadzam sie z Kamil20 mf jest żwawszy i wogule jest inny komfort jazdy ja tam swojego testuje na maxxxa (3512 92 r) kiedys przywiózł nam wysłodki solówka i przyczepa na 3 osiach zapiołem go do tej przyczepy kierowca sie smiał ze nie pujdzie 1 szosowa przód do góry i maszyna gra poszedł jak z bata strzelił . kiedys groch sciagałem z pola 2 przyczepy 4 t podwojne burty gorchu do pełna masa przyczep 1,6 t x 2 i masa grochu ok 6 t X2 co nam daje 15,2 t o dziwo poszedł po sciernisku nie myslałem ze pujdzie ale jak mi sie udało ruszyc to cisnołem i szedł jak czołg ;[ a noge mam ciężką

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie słuchaj ludzi bo ci bajki opowiadają. U nas ludzie MF 255 orzą w polu trójkami pługami i ta orka nie gorzej wygląda niż Ursusem C 360.


Podziwiać należy wielkie czyny, a nie wielkie słowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

MF 255 jest napewno silniejszy od ciapka a co do orki 3 skibowym pługiem to nie ma tak ciężko on ma 45KM a 360 52KM więc aż tak dużej rozbierzności mocy nie ma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

mała poprawka mf255 ma 47KM ;[ , a tak po za tym ten temat jest beznadziejny to jakby porównywać c360 z c385 ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzegorz508    3

Powiedziałbym, że już prędzej można porównywać c-330 do MF 235/Ursusa 2812. Jestem trochę sceptyczny do niektórych wypowiedzi np. że 3512 może pójść z obciążeniem 15t po ściernisku. Z tego co pamiętam to mój mf 255 z pełną zboża przyczepą 8t już grzebał pod sobą dołki na ściernisku. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian95    22

Myśle że mf pójdzie o wiele lepiej a co do takich bajek to jest dużo np. że c-330 ciągnie 6 ton kartofli po kombajnie:blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

Powinnismy sobie zadać kilka pytan zanim odpowiemy na pytanie główne postawione w temacie :P

- jakie podłoże

- rodzaj gleby/podłoża/drogi

- rodzaj opon w ciągnikach

- masa ciągników

- i przede wszystkim rodzaj pracy :(

 

Moim zdaniem w standardowej kompletacji te ciagniki mają porownywalny uciąg (330 z obciążnikami ,opony 12,4-28. mf255 bez tylnych obciążników opony 12,4-32)

 

Z oponami 14,9-28 w mf255 napewno ma lepszy uciąg niż 330 .

Powiem tak według mnie generalnie uciąg mf255 jest wiekszy ale są takie sytuacje gdzie 330 bedzie miala nawet lepszy uciąg niz Ferdek .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzegorz508    3

Nie porównujmy c330 do mf 255, tylko c330 do mf 235/ursusa 2812, dlatego, że mf 255 jest porównywalny do c360 i moze takie same prace wykonywać jak poczciwa 60. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Davidastra    0

tak nie porównywajmy tylko że jeżeli maja podobną masę to na niższych biegach bedzie i uciąg podobny . Powiem szczeże że jak dobry motor w c 330 to na 4 biegu powiedzmy przy ciągnięciu przyczepy w polu nie bedzie wielkiej różnicy w uciągu bo różnica w masie bedzie około 150 - 200 kg na korzyść masseya . Ale nie zapominajmy o rozkładzie mas panowie , nie orientuje się jak jest to katalogowo w fergusonie ale niewiem czy jak jest bez obciążników na tyle bo tak jest w większości to dupeczka nie waży tyle co w c 330 z kompletem obciążników


Ursus c 330 1982r.

Ursus c 360 3P 1987r.

Zetor 7211 1989r.

Bizon ZO56/6 1988r.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzegorz508    3

Masa mf255 bez dodatkowych mas obciążających to 2170kg (i bez kabiny), rozkład masy: przód 750kg, tył 1420kg; masa mf 255 z dodatkowymi masami obiciążającymi bez masy wody w ogumieniu: 2560kg, rozkład masy: przód 1010kg, tył 1550 kg (źródło: instrukcja napraw mf 255); a c330: masa ciągnika w kompletacji standardowej z dodatkowymi masami obciążającymi, bez kabiny i bez masy wody w ogumieniu kół: 1901 kg,

rozkład masy: na oś przednią 677 kg, na oś tylną 1224 kg" (źródło- wikipedia)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil20    0

Jeżeli C 330 ma podobną mase do MF 255, to ma także do c 360.

C 330 jak wspominałem z maks dociążeniem i kabiną waży 2170kg, MF 255 taki przeciętny z kabiną i standardem obciążników(100kg) waży =/- 2600kg, przeciętna c 360 waży ok 2700 kg.

Więc czy ok 500 kg przy tak niewielkiej masie to jest taka nikła różnica?

 

Gdy to pisałem nie było twojego postu @grzegorz, troche jaśniej to napisałeś.

P.S a co do wikipedii to dowiedziałem się na niej że 235 wąży 5 kg więcej niż 255;)he he nie wiem z kąd oni dane biorą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzegorz508    3

Teoretycznie to mf 255 powinien być cięższy. :P Ma masywniejszy tylny most, bo przód i skrzynia to jest taka sama.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emtecc    22

Co druga pisząca osoba w tym temacie powinna się dwa razy zastanowić (co niektórzy nawet 4 razy) co piszą.

Autor tematu tez należy do tych co powinni się zastanowić.

Gdzie tu sens porównywać MF255 do c-330?? Z MF235 tez nie ma sensu porównywać bo chyba każdy wie jaki tam siedzi silnik, a jaki ma trzydziestka

Wymięcie jeden rodzaj pracy w którym trzydziestka byłaby lepsza niż MF255.... po chwili zastanowienia to chyba kopaczka:P bo trzydziestka ma wolniejsza jedynaczkę:P:(

 

P.S. Do ciągnięcia przyczep pomocna jest regulacja ciśnieniowa (jak jeszcze się wie jak tego używać... i jest:P), bo fakt taktem tył jest trochę lekki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mirek37   
Gość mirek37

siła uciągu nie zależy do końca od mocy.Mój sąsiad mf 235 i na piasku w orce wcale nie radzi sobie lepiej niż ja dawniej ciapkiem, wystarczy że pług się trochę zagłębi na nierównościach i już się grzebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

Właśnie pod każdym oprócz uciągu :) Mam oba te ciągniki 330 z 81roku z kompletem obciązników i ursusa 3512 na wąskich (12,4-32) kołach z 94 roku i naprawdę szczerze wam powiem , że czasem 330 lepiej sobie poradzi jeśli chodzi o uciąg niż 3512 - nie musicie wierzyć :) Ale jeśli 330 jest lżejsza o te 200kg czyli pi razy drzwi 50kg na koło od 255/2512 to jedynym czynnikiem jest sposób jazdy i rodzaj opon tzn. czy są radialne czy diagonalne , bo w róznych warunkach ich przyczepnośc się różni raz na kożyść radialnych raz na korzyśc diagonalnych :)

 

Ot i cała filozofia :) oczywiscie nie uwazam się za super eksperta w jeżdzie 3512 ale 330 już kilka motogodzin nakręciłem :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Manio1523A    0

@emtecc ma racje. Nie ma sensu porównywać dwóch różnych ciągników. Już lepiej porównywać MF 255 z Ursusem 3512. Tu masz praktycznie tą samą konstrukcję, i można wymieniać co najwyżej różnice po miedzy nimi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzegorz508    3

Z tego co ojciec mi mówił, to jak miał c328 to on szybciej wyjechał z każdej dziury niż MF255. Ale bez przesady, wadą MF jest tylko za duży moment obrotowy do masy. Tylko tyle i aż tyle. I to właśnie czyni go czesto znienawidzonym bo lubi sie zakopywać. :P a co porównywać pomiędzy mf255, a u3512? tylko alternator po drugiej stronie i mocniejszy podnośnik w 3512

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
    • Przez TomZet
      Dzień dobry,
      posiadam Zetor 5245  4x4 z 1989 roku, chcialbym wymienić na cos nowego w budżecie 130-160k brutto.
      Chciałbym żeby był 4x4 w okolicach 50kM, Zatory Major chodzą w okolicach 200k, chciałbym cos 40-50k taniej.
      Co mi polecicie sprawdzonego? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj