Kali

worki odpylające do mieszalnika

Polecane posty

Kali    1

W mieszalniku posiadam 3 pionowe standardowe worki odpylające.Niestety dość szybko zatykają się pyłem i śrutownik traci moc ssania zboża z silosa.Po wykurzeniu i wypraniu worków wszystko wraca do normy.Co zrobić, aby śrutownik dłużej miał moc ssącą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pavel    12

a jakiej jest pojemności twój mieszalnik? ja po każdym mieleniu nie opróżniam worka, ale trzepie go trochę żeby ze ścianek opadła warstwa pyłu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kizo    7

Jakiej firmy masz mieszalnik. Ja mam Okonka a ostatnio kupiłem sobie worki dozamecha i powiem, że te okonka są lepsze bo rzadsze i nie zabijają się tak szybko no i łatwiej je się czyści. Najlepszym rozwiązaniem jest owszem mały cyklon na mieszalniku, ale to jest rozwiązanie stosowane w mieszalnikach z wyższej półki np. Himel, Skiold.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kali    1

Mieszalnik 1000kg, ale mieszam 750kg.Mieszalnik firmy Mrol z Odolanowa, bardzo dobry, a worki mam obecnie binowskie.Po mieszaniu też obstukuję kijem, ale po 20 tonach muszę prać, bo śrutownik przestaje ciągnąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pavel    12

ja mam z Bina wszystko i jesczze ani razu nie prałem :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kizo    7

Ja jeszcze nigdy nie prałem a na tych z okonka poszło na pewno ponad 600 ton a tych z dozamecha 300. Tak jak pisałem polecam te z Okonka moim zdaniem są lepsze z bina nie widziałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MECHANIZATOR    159

my mamy całą instalację do przygotowywania pasz - wydajność jakieś 750 kg/h - no ale worki musimy czyscić co 1,5 tony ześrutowanego ziarna - nigdy ich nie praliśmy - poprostu jak srutownik przestaje "ciagnąć" to wyłączamy aparature i w ciagu paru minut worki są wytrzepane i mozna pracowac dalej

 

dziennie przygotowujemy około 5,5 - 6,5 ton paszy trzy razy w tygodniu


^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje


DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/
"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lotnik    0

Ja mam patent z rury pcv i zrobiłem obieg zamknięty już kilka lat śrutuje i nigdy nic nie trzepałem bo worków nie mam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lotnik    0

Wyjście na worek zabezpieczone obok drugie wyjście kolano pcv i dalej aż do wlotu powietrza do kosza zasypowego i to wszystko nic szczególnego, sprzęt zakupiłem od firmy agropart z partynii polecam nie duża firma ale oki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Ciekawy ale czy wentylator nie zasysa zmielonej ospy z mieszalnika??


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lotnik    0

Odnośnie zdjęć chwilowo będzie problem, co do zasysania ospy owszem przy wlocie zboża z kosza do rury zasysającej jest warstwa ok3mm po 4latach śrutowania! =2t miesięcznie, myślę ze to nie wiele tym bardziej ze to można w wolnej chwili wyczyścić w mieszalniku robi się wir i wszystko się osadza naprawdę nie zaglądałem do tego 4 lata zrobię to z ciekawości w wolej chwili, nie wiem czy to ma znaczenie ale opisze kosz na nogach rura zasysająca równo do śrutownika ale mieszalnik podniosłem na bloczkach betonowych ok. 30-40cm oprócz nóg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koses    13

Ciekawy patent jednak u mnie nie zda egzaminu gdyż nie mam kosza tylko węża wkładam bezpośrednio pod jeden z pięciu silosów. @ andrzej co robi śrutownik ? Bo ja zawsze myślałem że śrutę , więc powiedz mi co to ospa???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Nie spotkałeś się nigdy z określeniem "ospa" ?? To jest inna nazwa śruty. Można również powiedzieć "pasza treściwa"


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koses    13

Śruta to śruta a pasza treściwa to powstaje ze śruty i dodatków typu:koncentrat, premiks, dodatki wysokobiałkowe. Więc ta ospa to śruta czy pasza treściwa bo wszystko mi się kiełbasi .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lotnik    0

Ja spotkałem się z wieloma określeniami w zależności od regionu kraju i tak ospa produkt po zmieleniu bez względu na grubość i czy z komponentami czy bez, inaczej śruta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Więc ta ospa to śruta czy pasza treściwa bo wszystko mi się kiełbasi .

 

To i to. Nie rozgranicza się czy z samego zboża czy z dodatkami (ale bez kiełbasy :))


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mackov    6

Ja tez miałem kłopoty z zbyt szybkim napełnianiem tych worów w końcu wnerwiłem się kupiłem 4 wory (wmoim są 2)dałem do krawcowej żeby je pozszywała podwójnie, jako takie długie rury teraz zwisają aż do ziemii i niemam problemów z kurzem. polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
evolution10    0

Witam. Zna może ktoś z forumowiczów jakieś stronki na których można zamówić lub kupić jakieś worki odpylające do mieszalników?

Z góry dzięki za informacje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lotnik    0

Wystarczy ze wpiszesz firmę produkująca mieszalniki i maja bogaty zestaw części w tym i dostaniesz worki...np.zuptor

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zolwik1990    1

Czy ktoś ma moze zamontowany cyklon na mieszalniku? Bo zastanawiam sie czy by to nie zdało ezgaminu? Czy nię będzie się kurzyć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez luki987654321
      witam, stoje przed zakupem wycinaka piłowego do kiszonek na tylny tuz, jaką markę wybrać strautmann, triolet, bvl czy inny? na co zwracać uwagę przy zakupie i jak z ceną i dostępnością części zamiennych
    • Przez SeverusSnape
      Dzień dobry,
      Szanowni forumowicze, posiadam przyczepę Autosan D-45. Niestety, przedni siłownik strasznie leci. Przymierzam się do remontu tej przyczepy i myślę nad wymianą siłownika, jednak niestety nie umiem go nigdzie znaleźć. Czy posiada ktoś może katalog do tej przyczepy? Ewentualnie mógłby pomóc w zlokalizowaniu takiego siłownika? 
      Z góry dziękuję za pomoc
    • Przez Dominikw52
      Witam,
      mam problem z uruchomieniem silnika w  ładowarce Manitou MLT 634 LSU Turbo rok 2003. Myślę ze pompa hydrauliczna przestawiona jest na pełna moc, co wytworzyło bardzo duże ciśnienie w instalacji hydraulicznej. Ładowarka ta nie posiada potencjometru przy pompie wtryskowej. Co może być przyczyną tak wysokiego ciśnienia w instalacji hydraulicznej ? Dodam że silnik jest w 100% sprawny. Proszę o rady. Z góry dziękuje.
    • Przez dominikl95
      czy ktoś posiada tego typu kosiarkę czy jest ona czegoś warta i czy nadaje się na łąki torfowe?
    • Przez Macieks
      Witam was mam do was jedno pytanie ktoś może wie co to za marka obsypnika ? niestety nie posiadam tabliczki znamino wej 


×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj