witekarol

klimatyzacja w ursusie

Polecane posty

witekarol    2

Witam. Otóż zastanawiam się nad założeniem klimy do mojego 1224. Ciagnik posiada fabryczny nawiew. Jestem zielony w tych tematach więc chciałbym zasięgnąć rady tych, którzy już coś takiego robili. Mianowicie chciałbym się dowiedzieć jaki typ klimatyzacji najlepiej wybrac do ciągnika (np. od którego samochodu). Druga sprawa czy zakłożenie klimy we własnym zakresie jest czymś wykonalnym. Byłbym niezmiernie wdzięczny za pomoc w tej sprawie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Nie będzie to łatwe. Założenie klimatyzacji od samochodu będzie wymagać przeróbek, głownie przewodów łączących sprężarkę, parownik i skraplacz. Nie należy też zapomnieć o filtrach i sparatorach wody. Montaż samych elementów nie powinien nastręczać większych trudności. Problemem może być umieszczenie skraplacza przed chłodnicą bo nie ma tam zbyt dużo miejsca. No i sam nie napełnisz układu czynnikiem chłodniczym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elektrotech    6

jakie krzyści w porównaniu do ceny oraz montażu... , moim zdaniem nie opłacalne -efekt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
inginio    0

Dla mnie bylo oplacalne. Klime zakupilem od opla vectry A za 350 zl pelen komplet. Z montażem wszystkich gratów nie bylo latwo ale da rade. Węże przerabial mi facet który napelnial. Calość wyszla okolo 800zl więc to chyba nie jest dużo. Robilem to kiedyś w ciągniku SAME

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

powiec mi jak ci sprawowała się ta klima w ciągniku ja mam taką w vectrze tylko że nie ma odpowiedniego ciśnienia freonu i nie działa ale tak poza tym jest sprawna, jeśli to nie taki duży koszt przekładki to i ja bym przełożył do pronara bo samochód i tak będę za niedługo zmieniał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wawer    0

Jakie to firmy? jak znasz jakąś to daj link jeżeli jest taka możliwość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
edyson    0

Ja z bratem założyłem do U1224 klimę uniwersalną, którą kupiłem za 1500 na allegro.

Kompresor zamontowałem w miejsce sprężarki powietrza. A sprężarkę powietrza zamontowałem wyżej. Baliśmy się że od kolektora będzie się mocno nagrzewał kompresor.

Skraplacz - wsunołem między chłodnicę wodną a olejową.

Parownik jest mały i go zamontowalismy nad obudową zegarów w miejsce wentylatora.

Całkowity koszt ok 1900 zł (napełnienie przewody, mocowania).

W kabinie nic nie robiliśmy. Żadnych uszczelnień, przyciemniania szyb. To by było robione, gdyby klima nie dawała rady, ale ja ustawiam 1/4-1/3 mocy bo nie chcę w lato chodzić zasmarkany i z kaszelkiem.

Uwagi:

- nie ma filtra przeciwpyłowego

- zimne powietrze skierowane jest na ciebie, kwestia montarzu nawiewu

+ schłodzone powietrzr o kilka stopni to już poprawia komfort pracy.

 

W tygodniu postaram się zrobić kilka fotek i namierzyć jaki zestaw klimy kupiłem i gdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witekarol    2

byłbym wdzięczny za te zdjęcia. kiedyś wdziałem firme na allegro która zakłada klimy w szprzętach rolniczych, lecz koszt to 5 tyś. jak na moje to sporo i dlatego założyłem taki temat z myślą, że być moze uda się to zrobić mniejszym kosztem. kolega edyson udowodnił właśnie, że można. dzięki wielkie. gdybyś mogł jeszcze te fotki wrzucic to byłbym bardzo wdzięczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
edyson    0

Witam.

Sorry ale nie wiem jak zamieścić ter qure... fotki na forum.

Mogę je wysłać mail'em. Mój adres edyson@o2.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wawer    0

@edyson wiesz już jaki to zestaw, jakiej firmy i gdzie można taki zestaw nabyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
edyson    0

Witam.

 

Opis instalacji klimatyzacji w ursus 1224 i pochodnych

 

Zakupion uniwersalna klimatyzacja u sprzedawcy, nie wiem czy ma coś jeszcze takiego

 

Dnia 26 maja 2008 15:15 Allegro

Nazwa UNIWERSALNA KOMPLETNA KLIMATYZACJA SAMOCHODOWA (numer 367987664)

Cena Kup Teraz 1 525,00 zł za sztukę

Liczba kupionych sztuk 1

Kwota za kupione przedmioty 1 525,00 zł

 

Krzysztof Kolwicz

62-081 Przeżmierowo

m.kolwicz@auto-klima.com.pl

 

 

1. Kompresor najlepiej z wyjściami do tyłu na wprost

2. Koło pasowe kompresora na dwa paski klinowe najlepiej o średnicy 125-130mm

3. Odkręcić sprężarkę powietrza, wymontować chłodnicę i całą przednią i górną osłonę maski ciągnika.

4. Ja dorobiłem blachę mocującą 10mm można dać 12mm

- 4 otwory na M8 do mocowania do bloku

- wymierzyć i dopaswać mocowania do kompresora klimatyzacji (dysk mi padł i nie mam szablonu otworów i tych mocowań ale poszukam tego)

- po zamocowaniu kompresora Klimy mocowanie kompresora powietrza, umiesciłem go nad klimatyzacją i podpiłowałem głowice (mała odległość cylindra od klolektora) żeby nie stykała się z kolektorem wydechowym i dałem folie z watą niepalną

- wykorzystałem napinacz sprężarki tylko dłuższe paski dałem

- powstał mały problem ze smarowaniem sprężarki my zrobiliśmy tak jak w c 330, czyli korek z odpowietrzeniem, ale mozna pokombinować na rurkach lub weżykach

5. Jak paski będą gdzieś obcierać to trzeba podciąć, my nawierciliśmy a potem brzeszczocikiem, bo flex nie podejdzie, lub piłą z wysuwnym brzeszczotem

6. Skraplacz to przed chłodnicą wodną zamontowałem na dwa kontowniki

7. Osuszacz po drodze na listwie bocznej na środku silnika

8. Parownik tak jak widać na fotkach u góry

9. Węże i końcówki koleś od klimatyzacji założył

 

P.S. Proszę o opis jak zamieszczać lub gdzie zamieścić fotki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witekarol    2

myślę, że fotki możesz wrzucić w dział "wynalazki i udoskonalenia" . wchodzisz w ten dzaiał i klikasz na dodaj zdjecie. ot cała magia. :) szacun i wielkie dzięki za opisanie tego wszystkiego. mam nadzieję, że nie długo to wykorzystam. pozdro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
edyson    0
edyson    0

Nie, z tym zestawem to problem.

Kompresor jest na wiloklinie - trzeba inne kółko. Wyjścia z kompresora są z boku węże będą wystawać i bedą narażone na uszkodzenie. Przewody od klimy trzeba dorabiać.

Skraplacz może wejdzie. Parownik to trzeba dobrać żeby do dobrze umiejscowić bo jak będzie o coś opcierał to się przetrze.

 

Polecam konfiguracje z wykorzystaniem podzespołów:

Kompresor - Sanden SD5H14, koło pasowe na dwa paski klinowe, wyjście na deklu z tyłu na śrubunki

A/C Compressor Sanden SD5H14-6631 A2 http://www.allworldautomotive.com/images/userphotos/19650_29481.jpg

http://www.sanden.com.sg/opencms/opencms/sites/default/Sanden/_configuration/Catelogue/Product.jsp?pid=1003

 

Skraplacz Hella 8fc-351-039-081

http://www.teilesuche24.de/hella/klimakondensator-8fc351039081

 

Parownik niestety nie ma żadnych oznaczeń ale jest on z serii uniwesalnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gacuseks    2

Witam

Kolego edyson mam ursusa 1012 i na oku parownik jak twój. Napisz mi czy jeśli będziesz chciał rozjechać ciągnik żeby zrobić sprzęgło lub coś w skrzyni to gaz załadowany do klimy ucieknie jak odkręcisz przewody, czy może są jakieś zawory, lub trzeba samemu gdzieś założyć.

Pozdrawiam Michał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
edyson    0
Napisano (edytowany)

Witam.

 

W moim wykonaniu niestety nie ma takich zaworów i odkręcam przewody.

Klime potrzebujemy na lato ja po remoncie nie napełniam odrazu tylko przed sezonem.

Co do złączy to trudno mi coś na ten temat powiedzieć.

W sumie dobry pomysł z tymi złączami, wygodne było by te rozwiązanie. Ale cena złączy może być wysoka i spadki cisnienia w układzie, zawsze coś ucieknie.

Edytowano przez edyson

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Kolego, to jest publiczne forum, dlatego proponuję nie wypisywać takich głupot. Jaki czynnik masz w układzie? I skąd wiesz, że nie szkodzi on atmosferze? Co do nie napełniania układu to też są bzdury, ponieważ sprężarka potrzebuje smarowania. Rozumiem, że gdy masz pusty układ to nie włączasz klimatyzacji. Wtedy sprężarka nie jest smarowana co powoduje jej bardzo szybkie zużycie przy kolejnym uruchomieniu. Dlatego nawet zimą zalecane jest włączanie klimatyzacji raz na tydzień w celu nasmarowania sprężarki i wychwycenia wilgoci z układu przez separator.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
edyson    0

Elektrotechnik.

 

Masz racje odnośnie układu klimatyzacji, powinna być napełniona i co jakiś czas uruchamiana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adam1971    0

Panowie, a może miej komplikacji a co byście powiedzieli na klimę postojową od samochodu ? proste w montażu tylko wydajność trzeba dobrać .odpowiednia moc schłodzi kabinkę która w porównaniu z ciężarówką jest i tak mała.

przykład :

http://www.enatruck.pl/produkt.php?id=254,23

to jest akurat mały model.

Edytowano przez adam1971

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj