Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Mr2010

MF 6495

Polecane posty

Mr2010    0

Witam forumowiczów:)Interesuje mnie zakup 4-letniego mf 6495. Ma on niestety 4000mth Co o tym myslicie ??????? Czy duzo pali przy orce i czy oplaca sie go brac na 200ha????;[

masax    1

Wiesz wszystko zależy od tego:

- na jakich ziemiach chcesz nim pracować?

- jaki pług ma ciągać?

- czy prace polowe będzie robić sam czy jeszcze z jakimś innym ciągnikiem?

- czym do tej pory obrabiałeś ten areał 200h?

ja u siebie ursusem 1634 obrabiam 160h ornej czyli robi sam: ziemia 3-5 klasa

najpierw pracuje przy odbiorze zboża od Bizonów jak już trochę skoszą h to lecę gruberem szer. 2,7m

później idzie brona ciężka i orka, pług 5 zagonowy chociaż trochę podupadła na zdrowiu i ciąga teraz 4 następnie lecę ciężką broną dalej agregat 4m i siew ursusem 914 z siewnikiem 6-7m jeśli jest wolny a jak nie to i siew robię 1634 idzie szybciej ale widoczność trochę gorsza

To ci powiem że ciężko się czasem wyrobić i trzeba pociągnąć i parę nocek żeby to nadrobić zwłaszcza jak sieję 40h rzepaku i 30-40 jęczmienia a terminy gonią

Mr2010    0

Ziemie to u mnie nie sa za dobre 4 5 klasa Lece na 2 ciagniki i maja plug 4 skibowy ale to za malo bo pozniej jednym trzeba uprawiac:( Chce do trgo kupic 6 i smigac na 2 traktory a 3 bedzie uprawiac chodzi mi o to aby szybko zorac uprawic i zasias a z ktorego roku masz tego 1634 i czy opyla sie kupowac nowego bo 1614 losztuje 150tys netto

Wiadomość z agroFakt.pl

domin4514    0

Witam wszystkich, przechodzę odrazu do rzeczy. Ja znam takiego gościa który kupił MF 3065 który miał 6tys motogodzin, a teraz ma ich juz dużo więcej i właściciel cieszy sie praktycznie bezawaryjną pracą. Wniosek z tego ze ciągnik może mieć bardzo dużo mtg. ale jak ktoś wcześniej dbał o sprzęt to nam może on jeszcze dłógo posłużyć.....

hubertuss    512

Przynajmniej napewno nic nie kombinowane w końcu to duzy ciągnik więc przebieg jest spory a juz widziałem na necie oferty programów do cofania liczników w koparkach quadach i innych maszynach.

Rogeryk    0

Mój kolega kupił rok temu taki ciagnik i jest z niego zadowolony. Nawet małąprase Sipme nim ciaga bo jak twierdzi mniej spali niż 100 konny Pronar na silniku Iveco. Do tego Ibis XXLS 5 skibowy

masax    1

Witam Ursus 1634 z roku 97 z tuzem i WOM z przodu moc 150-160 koni tam trochę większą turbinke mam wstawioną podobno

Bez żadnych bajerów w tych nowych to już może coś więcej dają do wyposażenia przydała by się klima w moim normalnie sałna w lato

A patrzyłeś MF 7485 i MF 7490 te modele mają lepsze skrzynie (z FENDA)od dzielona skrzynia od hydrauliki biegi bez stopniowe,przód amortyzowany

Sam planuję coś zakupić tylko coś mniejszego tak 130KM i z ładowaczem czołowym mam na to 300tyś. netto zastanawiam się nad JD 6630 albo MF 7465 tylko że MF sam kosztuje 280tyś a tur ok 40 tyś więc trochę dużo ale ta skrzynia mnie tak fascynuje w nim że masakra

W żniwa miałem MF 115KM dostałem na próby zaczepiłem mu 4 zagonowy to śmigał aż miło lepiej jak ten mój ursus

Spalił no ponad 15 na godzinę patrząc tak na zegarek i przeliczając ale to jeździł nim mój brat więc gaz do dech i poszedł w pole jakby tak ustawił obroty 1500-1700 to na pewno mniej by spalił ale przedstawiciel nie miał zielonego pojęcia jak się to ustawia i na ile ustawić mu najlepiej

(wspaniałe oświetlenie)robił nim całą noc i brat zachwala

6 pług hmm... za dużo mi to nie mówi-zagonowy czy obracany??? sąsiad kupił pług 5 obracaną ale za***iście duży takiej 5 wielkiej jeszcze nie widziałem regulowana z kabiny szerokość brania to jak go ustawi na max to sięga prawie drugie tyle co szerokość ciągnika ma MCornika 185KM i z czipowanego JD z 190KM na 220KM (specjalnie pod ten pług)to MC nie dawał rady go ciągać za lekki i przód mu unosiło JD jest dłuższy i cięższy ale lekko też nie ma jak go unosi to majta całym ciągnikiem, ale on ma trochę gliniaste pola to i ciężko ma ten JD wtedy musi zmniejszać mu szerokość brania i narzeka na duże spalanie ale co się dziwić zwiększenie mocy za pomocą czipa to nic innego jak zwiększenie dawki paliwa

Więc może zakup trochę słabszy ciągnik a z MF 7485 MF 7490 jeśli mówisz że masz lekkie gleby chyba że naprawdę potrzebny ci taki mocarz 180KM ale to i więcej ci spali a z taką 5 czy 6 na tych glebach to mniejszy też będzie śmigać

mf8480    0

Mi też sie podoba taki MF. Mam nowego MF8480 i Fendta 926. Fendta póbuję go sprzedać i jak sie uda to bede szukał cos w tej mocy od 165 do 185KM i myślałem nad takim. Polecam ciagniki na Fendt-owskiej skrzyni vario mam w Fendzie i MF i to sie zupełnie inaczej pracuje. Jeśli ktoś ma góry i mozajkowate ziemie to ta skrzynia jest idealna.

pozdro. :lol:

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

• Podobna zawartość

• Przez ibanezrg1
      Witam Serdecznie Ludzi z Forum

Mam pytanie odnosnie Massey Ferguson 165 z lat 1967 w zwyz
      1. Traktor mialby mi sluzyc sporadycznie bardzie w teren lesny ,przywiezsc jakies drewno na opal lub w klocu , a takze koszenie 3 hektarow trawy rotacyjna, i do takich robot przydomowych ,czesem cos przewiesc- co myslicie o tym ciagniku czy warto inwestowac w takiego staruszka dodoam ze jestem tez przygotowany na wklad finansowy tylko czy nie ma problemu z czesciamy do nich i czy sa duzo drozesz jak do C330 czy 360
      2.Zastanwiam sie czy zamisat takgiego MF-165 nie kupic C330 czy 360 .Sam nie wiem bo ma okzaje kupic MF165 za jakies 7500zl na chodzie zaresjtrowany zniszczony wizulanie do wymiany opony wszytskie 4 sztuki skrzynia dziala 3.Czytalem tez natomiast ze w tym modelu 165 tez sa hamulce tak jak w C330 i 360 i ze to nie rewelacja ale jedzilem troszku C330 i tak tragicznie nie bylo

Prosze o wyczerpujace odpowiedzi i wszelkie informacje o tym modelu MF165 mile widziane .Chyba ze ma ktos jakies inne porpozycje co do C330 czy C360 ale z tego co patrzylem po internecie to za C330 do remontu trzeba dac od 9tys zl w zwyz a to dalej taki pachpajek tyle ze zgrabny bo mniejszy chyba od 165
    • Przez dominikl95
      Zakupiłem MF 699 i chciałbym sie was zapytać do czego służą wajchy od podnosnika jedna od podnoszenia a druga?Proszę o wytłumaczenie do czego one służą.
    • Przez Barm03
      Szanowni agrofotowicze :), nabyłem ostatnio bardzo ciekawy egzemplarza masseya fergusona 152 ze skrzynią multipower. Niestety po oględzinach okazało się, że półbieg nie działa, przerzucałem wajchą góa dół i nie było żadnego efektu. Ktoś miałł z tym do czynienia ? Mógłby się coś na ten temat wypowiedziec ?
    • Przez EmoGirl33
      Witam  kupiłem ciągnik MF  274 to jest podobno takie same co Landini 6500  i chce wymienić olej i jak gdzie sa wszystkie filtry np oleju paliwa czy mógł by mi kota powiedzieć lub wysłać jakiegoś linka  jak on wygląda?
    • Przez keeway
      Witam chce obic w ciagniku podsofitke eko skora i potrzebuje czarna z czerwonym szwem zamawial ktos taka lub ma link do ogłoszenia.   Zapodaje zdjęcie.   https://zapodaj.net/47f8ce9300934.jpg.html