Libero

Taurus czy Kleber

Polecane posty

Libero    16

witam

 

Mam dylemat otóż nie wiem które wybrać. Czy warto dopłacać 5000zł na rzecz Klebera? Chodzi mi oponki do ciągnika 100 konnego który będzie jeździł z opryskiwaczem do pól (10km) i czasami w transporcie. Macie jakieś opinie na temat tych Taurusów? Są dobre? Czekam na opinie i rady

 

pozdrawiam


Wydział Samochodów i Maszyn Roboczych

Politechnika Warszawska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziedzio92    42

Witam mogę się wypowiedzieć na temat Taurusa ma tego typu oponę w kombajnie po jednej stronie a po drugiej mam michelin to jeśli chodzi o prace w ciężkich warunkach to taurus dobrze się spisuje nie wchodzi tak szybko w ziemie tak michelin .w czasie drogi na pole nie ma takiej różnicy odczuwalnej


tgEgF.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Libero    16

Z tym, że Kleber ma klocki, że tak powiem ostro zakończone, a Taurus owalnie dlatego też tego samego rozmiaru opona, mniej wkrawać będzie się Kleber. Kleber ma też większą nośność. Chodzi mi głównie o zdzieranie i ogólnie jakość.

 

dzięki za opinie i czekam na następne

pozdrawiam


Wydział Samochodów i Maszyn Roboczych

Politechnika Warszawska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemrolnik    14

Ja ma 4 opony taurusa w MF co prawda są przyjeżdżone ale nie zdarły sie do konca, i nie pękają jesli sie sprawdza ciśnienie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Libero    16

Te oponki się do końca nie przyjechały ale od kiedy je masz? Dużo chodziły po asfaldzie?


Wydział Samochodów i Maszyn Roboczych

Politechnika Warszawska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jakiej by marki nie były opony to nie zaobserwowałem no może oprócz najtańszych z Chin żeby pękały jeżeli pracują ale postaw na dwa lata i nie używaj i masz po oponach... guma lubi żeby ją miętolić;[ oczywiście zgodnie z przeznaczeniem;)


Kiedy pojawiają się dzieci zaczynamy inaczej patrzeć na ten padołek łez...
Eliza, nasze małe płaczące szczęście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andrzej24871    12

Coś w tym " miętoleniu" jest ;[ ja mam przy zetorze a raczej miałem 4 taurusy teraz mam 3 taurusy i jednego mitasa ;[ tauruski biedaczki całe spękane a bierznik 80-90% chyba leżały gdzieś na magazynie ładnych pare lat no i wyglądają jak wyglądają przy uparwowo siewnym biernym 4 m jeden taurus pękł i mitas w to miejsce poszedł , taurusy wydeje mi sie że sie o wiele wolniej zużywają od mitasa i zdecydowanie ładniej wyglądają ;[


O to chodzi , że każdy zachwala i uwielbia zachodnie ciągniki za KOSMICZNE ceny, chociaż wielu tych maszyn nie widziało na oczy i sobie ich nie kupi, a Pronara nie chcą za darmo nawet, bo wstyd nim jezdzić, bo ktoś tam powiedział komuś ze mu się popsuł kiedyś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Libero    16

A jak sprawa wygląda jeśli chodzi o Taurusa względem Klebera?


Wydział Samochodów i Maszyn Roboczych

Politechnika Warszawska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PALAX    32

Kilka lat wstecz założyliśmy do swego Bizona ZO56 taurusa oponę i nie wytrzymała jednego dnia. w trakcie jazdy na pole wybuchła. Huk był że hohoho. W ciągniku chodziły ładnych pare lat. Co do Klebrea to ma gwarancję dożywtnią i jest dobry do prac na łąkach.


Z góry przepraszam za błędy ortograficzne i literowe. Nigdy nie bylem w tym mistrzem. Jeśli pomogłem - Wciśnij zieloną strzałkę widoczną na moim poście po prawej stronie.

POZDRAWIAM PALAX

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Libero    16

Cieszę się, że słyszę tak dobre opinie o Kleberach.

Zapomniałem dopisać, jednak dopłaciłem 5 tysi i będą Kleberki ;)

 

pozdrawiam


Wydział Samochodów i Maszyn Roboczych

Politechnika Warszawska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oFsik    138

Ma ktoś jeszcze te Taurusy? z tego co oglądałem to wychodzą nie najgorzej jak wziąć pod uwagę ich przystępną cenę. To prawda że Tausrus należy do Michelin?




 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor10045    13

Miałem opony właśnie Taurusa w zetorze 10045 i były dość ładne, nie popękały za bardzo czego nie mogę powiedzieć o prawie nowej pirelli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor10045    13

2 sezony, nie było widać za bardzo różnicy, tylko nie wiem dlaczego była nie równą wycięte ale to może wina felgi może była nie równe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1614    0

Coś w tym " miętoleniu" jest angry.gif ja mam przy zetorze a raczej miałem 4 taurusy teraz mam 3 taurusy i jednego mitasa angry.gif tauruski biedaczki całe spękane a bierznik 80-90% chyba leżały gdzieś na magazynie ładnych pare lat no i wyglądają jak wyglądają przy uparwowo siewnym biernym 4 m jeden taurus pękł i mitas w to miejsce poszedł , taurusy wydeje mi sie że sie o wiele wolniej zużywają od mitasa i zdecydowanie ładniej wyglądają sad.gif

mam pytanie na temat taurusa dziśkupiłem 18 4 38 do 16 14 w dobrej cenie powiec a jak sie stało ze pekła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dan99    0

Ja mam tez zamiar kupić 2szt 320/85R28 RADIALNA TAURUS do c-330 myślę że warto cena 1100zł 1szt co sądzicie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Soczi87
      Witam Wszystkich. 
      Zamierzam kupić nowe opony do przyczepy jednoosiowej o ładowności 5t i zastanawiam się nad Indyjskimi oponami marki Vk-tyre. Czy ktoś z Was miał  do czynienia z tą marką. Szukam opinii. Dziękuję. 
    • Przez lukasz067
      Witam muszę wymienić opony przednie niestety  na nowe bo uzywki w chorych cenach i jak to będzie się miało do napędu 4x4   gdzie też bieżnik już powoli się kończy nie bedzie problemu ze zużyciem i synchronizacją, mierząc starą a wymiary nowej to ponad 5cm różnicy na średnicy 
    • Przez GRZES1545
      Witajcie
      Zastanawiam się nad oponami do auta o rozmiarze 205 /50/ r17
      Co powiecie o wielosezonowych oponach...jakiej firmy polecicie?
      @bratrolnika Darku Ty chyba masz doświadczenie co powiesz o oponach Continental?
       

    • Przez Mlody311
      Witam, muszę wymienić opony w ładowarce mam teraz założone 500/70r24, myślałem nad zmiana rozmiaru na 460/70r24 tylko że mają one mniejsza nośność o ok 600kg na oponę niż te 500-ki, ładowarka wożę max 2,5t. Co byście doradzili zostawić 500 czy zmienić na 460? Różnica w cenie ponad 3tys zł na 4szt
       
    • Przez M-A-T-E-U-S-Z
      Witam. Mam w niedalekim czasie zamiar kupić nowe opony diagonalne na tył 14.9-28 do c360 . Chciałbym sie doradzić poniewaz na rynku jest sporo marek jak i opini . Kryteria jakie mnie interesują to przykładowo czy opony nie pękaja po 8 czy 10 latach użydkowania , czy nowe opony trzymaja wymiary jak szerokość opony wysokość profilu i wysokość bieżnika , czy opony sie szybko nie zużywają . Słyszałem ,że Kabat nie trzyma wymiaru natomiast BKT produkuję na pierwszy montaz ale wiadomo radialki a diagonalne nie wiaadomo jak z jakością .
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj