mreq

Fendt 412 Vario czy Valtra N122 Versu?

Polecane posty

mreq    0

Który z ciągników będzie lepszym wyborem? Droższy o 20 000 zł jest Fendt. Wyposażenie opcjonalne Fendta: Ogumienie 650/38 x 520/28 Michelin XEOBib, TMS Ti, 4 pary wyjść hydraulicznych,pompa hudrauliczna 110l/min. Wyposażenie opcjonalne Valtry: Ogumienie 650/38 x 520/28 Michelin XEOBib, rozbudowany wyświetlacz, przedni TUZ, 4+1 (wolnoprzepływowa) par wyjść hydraulicznych, pompa 115 l/min, amortyzacja osi i kabiny. Jakie jest wyposażenie w standardzie obu ciągników (zwłaszcza Fendta) już nie będę wymieniał. Dodam tylko co ma nowa Valtra: radar prędkości, U-Pilot (system zarządzania na uwrociach), tempomat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

dobrze miec dylemat wsrod takich ciagnikow, do stawki moze dolaczyc jeszcze jd 6430 AP.

 

roznica w cenie jest juz po uwzglednieniu wyposazenia dodatkowego? jaka jest cena valtry?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
petes    0

Ja bym brał Valtre trochę więcej masz bajerów ciągnik doskonały a cena niższa od Fenda. W tym temacie powinni sie wypowiedzieć właściciele tych ciągników wtedy będziesz znał zalety i wady ponieważ ja nie mogę nic na ich temat powiedzieć. Ale 1 jest wiadome oba są z wyższej półki wiec nie będziesz żałował zakupu. Osobiście brał bym Valtre ponieważ jak już napisałem miała by ciut lepsze wyposażenie od Fenda a po 2 mam do niej uraz Valtry strasznie mi się podobają ;[ ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotr6530    1

Ja jakbym miał taki wybór to wziął bym Fenda ponieważ ma skrzynie bezstopniową co bardzo poprawia komfort pracy ;[


widły 50zł, śipa 40zł ,wyrzucanie obornika bezcenne!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lysyrolnik    17

Fendt ma skrzynkę bezstopniową a ta Valtra Versu normalnego Powershifta, chyba że chodziło o Valtre Direct z bezstopniówką ;[


Honda - The Power of Dreams :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

Ja bym brał Valtre trochę więcej masz bajerów ciągnik doskonały a cena niższa od Fenda. W tym temacie powinni sie wypowiedzieć właściciele tych ciągników wtedy będziesz znał zalety i wady ponieważ ja nie mogę nic na ich temat powiedzieć. Ale 1 jest wiadome oba są z wyższej półki wiec nie będziesz żałował zakupu. Osobiście brał bym Valtre ponieważ jak już napisałem miała by ciut lepsze wyposażenie od Fenda a po 2 mam do niej uraz Valtry strasznie mi się podobają ;[ ;[

 

to powiedz w czym Valtra ma lepsze wyposazenie?;] schowek na lody i zimne piwo?

 

ja mialem taki dylemat i wybralem 412, valtry wogole nie bralem pod uwage ze wzgledu na opinie w regionie. Dwa lata temu ciagniki tej marki byly reklamowane jako "cudowne" kilka osob kupiło i sie delikatnie mowiąc rozczarowalo. Wyższe niz sie spodziewano spalanie, dość usterkowe (nie awaryjne)

 

Za ile Ci 412 wycienili?

 

Brzozak ma racje, mozna wziasc pod uwage tez JD AQP 6430

 

Bezstopniowa skrzynia jest bardziej komfortowa od versu, trzeba tez rozroznic do czego bedzie glownie wykorzystywany ciagnik, jesli do transportu to na pewno fendt ma lepsza opinie, dzieki TMS zaoszczedzisz na paliwie.

 

napisz ogolnie jakie ceny otrzymales, JD stoi okolo 280 netto


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

z automatu pomyslalem, ze valtra tez z bezstopniowka, inaczej to ten temat niczym sie nie rozni od tego w ktorym zostalo juz wiele napisane, mianowicie o ciagnikach mocy 120 KM.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mreq    0

Valtra versu ma funkcję automatu można również sterować pedałem gazu od 0 do 40 km/h. Wyposażeniem będą się różnić tym, że Fendt ma przyłącze isobus, za to nie ma radaru. W Valtrze isobus jest w opcji. Cena różniąca te dwa ciągniki to około 20 000 zł uwzględniając wyposażenie. JD nie wchodzi w grę. Ceny nie mogę podać, oscyluje w granicy 300 000 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

skoro roznica tylko 20 000 to wzialbym fendta, ze wzgledu na skrzynie vario - chociazby.

fendt nie ma radaru nawet w opcji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotr93    1

Ja gdybym miał wybierać z tych marek wybrał bym zdecydowanie Valtre. Mój wujek ma fenda 412 i ma z nim duże problemy(pompa, podnośnik) Ja mam Valtre T160 i jestem bardzo zadowolony, i gdy bende kupował następny ciągmik to pozostane przy Valtrze. Duże atuty ciągnika to prosta obsługa i naprawde mało pali.

Ps. Orientuje się ktoś ile obecnie kosztuje Valtra N101? ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

akurat wsrod ostatnich testow to valtra pali najwiecej ze wszystkich ciagnikow!

moze jeden przypadek sie zdazyl awaryjnego fendta, ale nie okreslaj calej marki jako awaryjnej, bo tak po prostu nie jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotr93    1

A czy we wcześniejszym poście określiłem całą marke jako wadliwą??? podałem konkretny przykład.;[ Co do tych testów, to ja osobiście nie jestem do nich przekonany. Gdy kupowałem swoją też czytałem testy, opinie użytkowników i była bardzo duża rozbieżność w artykułach.;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

testy pokazuja apetyt na paliwo, a to jaka kto ma noge idzie swoja droga:)z valtra widze ze jest jak z JD, ten kto ma nie przyzna sie ze duzo pali, a testy mowia inaczej.

 

odejmij z ceny 110l wydajnosci pompy to Ci sporo zejdzie i naprawde roznica zrobi sie niewielka. Chyba ze chcesz go do ladowacza albo masz przyczepe wymagajaca takiej wydajnosci hydrauliki

 

to valtra ceni sie 280 netto? moim zdaniem delikatne przegiecie


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ukasz52    17

Mam 412 i nie narzekam.. pompa dobra , z usterek to nowa szyba bo mam założony maszt na tuzie i nie ustawiłem ogranicznika i... ale to nie wina podnośnika;) może wujek nie wie jak używać... fendt ma możliwość założenia radaru ale np w lesue trzeba uważać aby go nie uszkodzić bo jest dość nisko montowany.. z fendtem jest trochę motania nim się go opanuje ale potem to bajka.. zresztą jak ktoś zdolny i tępy to i śruta z łożyska zepsuje... a poza tym fendzik jest naprawdę ekonomiczny tylko lubi niskie obroty...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś kumpel mi powiedział coś takiego odnośnie fendt'a " jak silnik gwizda, to operator piz*a" ;[

Racja tej elektroniki która ułatwia pracę trochę w nim siedzi.Mnie zawsze zastanawiało tylko jedno,jak ona wpłynie na awaryjność traktora??Czy z tą elektroniką będzie tak żywotny jak te traktory produkowane kilkanaście lat temu które pracują po 20000mtg bez większych awarii?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ukasz52    17

Kupując fendta miałem cichą nadzieje że skoro ciągnik z najwyższej półki to i elektronika musi śmigać i na razie jest ok jednak kupując używke trzeba uważać.. to nie jest kilka kabelków tylko wiązka jak noga.. nawet dobry elektryk bez kompa niewiele zrobi..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus914    6

Valtra N 101 HiTech w standardzie 193000 zł netto.

Co do dylematu:

Gdyby w stawce była Valtra Direct to bym się nie zastanawiał i odrazu bym brał Valtrę. Ale full powershift też z drugiej strony lepsze może być rozwiązanie od Fendta ponieważ bezstopniówki mają większe straty mocy. Moze warto zaoszczędzić te 20 tys. zł poniewaz Valtra będzie miała większą sprawność skrzyni. I silnik moim zdaniem jest duzo lepszy. Ja stawiam na Valtre :P a te pieniądze mozesz spożydkować w lepszym wyposażeniu , albo kupić jakąś maszynę.


Poland,Austria and Japan= moc naszego gospodarstwa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

z tymi stratami mocy to bym nie demonizował, bo Vario w 412 ma 20KM straty, zaś Valtra 18KM ze skrzynią z 3 biegami pod obciążeniem, za to NH ze skrzynią Fullpowershift ma aż 26KM, może się okazać że podobnie będzie z Valtra :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mreq    0

Mam już Valtre T160 podobnie jak Piotr93 i jeśli ktoś nie wierzy, że ten ciągnik mało pali to zapraszam przy najbliższych pracach polowych i sam może się przekonać:P Za ten ciągnik mogę ręczyć, i chciałbym, by nowy miał tak niskie zużycie paliwa na jednostkę mocy:) Przecierpię, jeśli to będzie nawet litr więcej z powodu tego common rail:) Gdybym nie był z niego zadowolony to przecież nie myślałbym już o tej marce przy kupnie Co do Fendta i Valtry słyszałem różne opinie o spalaniu. Pamiętajcie o tym, że valtra ma troszke lepsze parametry niż fendt, ale zgadzam się z tym że ciągnik jest zbyt drogi. Nie będzie miał siły przebicia na rynku, nie mówiąc o wersji direct, która jest droższa od fendta:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli mógłbym ci doradzić to ja wziął bym drugiego z tej samej stajni.Ze swojego doświadczenia wiem że tak jest lepiej,no i w pewnym stopniu taniej,ponieważ:

1.Uwzględniają że to już drugi od nich brany traktor i dają większy upust przy kupnie.

2.Niższe ceny serwisu,przeglądów i np.filtrów.

3.Doświadczenie z marką i z przedstawicielami.

4.Noi jedno z najważniejszych jak dwa takie same wyglądają na polu podczas pracy... "bajka" :P

Z drugiej strony dobrze jest wziąć traktor z innej marki bo można porównać i wyciągnąć wnioski.Sam miałem podobny dylemat jak ty,zastanawiałem się nad jd a drugim fendt'em i wybrałem fendt'a. Zadecydowały głównie przyzwyczajenie do marki,i te podpunkty podane wyżej.

Powodzenia w wyborze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

Mnie to dziwi, dlaczego nie weźmiesz pod uwagę Directa zamiast Versu?

Ja też odstawiam za Valtrą przez dobre doświadczenie jakie mam z tą marką. Versu jest świetną skrzynią jeśli chodzi o transport. (prac polowych jeszcze nie wykonywaliśmy) i muszę pochwalić Valtrę za tą skrzynię bo naprawdę na tle innych power shiftów wypada bosko :P:(


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mreq    0

No właśnie cena directa będzie wyższa, i biorąc pod uwagę fakt, że skrzynia nie jest jeszcze sprawdzona pod względem awaryjności to jest to wątpliwy wybór... Fendt jest jaki jest ale skrzynie w tym roku obchodzą swoje 15-lecie i raczej nikt na nie nie narzeka...

 

Jeżeli mógłbym ci doradzić to ja wziął bym drugiego z tej samej stajni.Ze swojego doświadczenia wiem że tak jest lepiej,no i w pewnym stopniu taniej,ponieważ:

1.Uwzględniają że to już drugi od nich brany traktor i dają większy upust przy kupnie.

2.Niższe ceny serwisu,przeglądów i np.filtrów.

3.Doświadczenie z marką i z przedstawicielami.

4.Noi jedno z najważniejszych jak dwa takie same wyglądają na polu podczas pracy... "bajka" :(

Z drugiej strony dobrze jest wziąć traktor z innej marki bo można porównać i wyciągnąć wnioski.Sam miałem podobny dylemat jak ty,zastanawiałem się nad jd a drugim fendt'em i wybrałem fendt'a. Zadecydowały głównie przyzwyczajenie do marki,i te podpunkty podane wyżej.

Powodzenia w wyborze.

 

@adrian, obecną valtrę kupiłem bardzo tanio, bo kosztowała 63 000 euro (ncena negocjowana z dyrektorem na Polskę) także boję się, żeby nie chcieli się teraz odgryźć:P Co możesz powiedzieć o spalaniu swojego fenda, nie doczytałem w postach jaki masz model, ale chciałbym się dowiedzieć, jakie masz zużycie paliwa przy różnym obciążeniu na godzinę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 307Ci i 312vario tms a 412 ma taki sam silnik jak 312 z tym że jest 1000kg cięższa,więc spalanie może być "ciut" wyższe. :P w orce na średniej glebie wyszło 9,6-10,5 l/h z włączonym tms i czwórką 4x40.

 

P.S.Widzę że ty też z podlasia a można wiedzieć z jakich okolic?? :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

w robocie na polu moze byc nizsze, bo zamiast na poslizg paliwo pojdzie na uciag :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Krzyszt0f
      Witam, doradźcie jakiej mocy ciągnik wybrać na ok 45/50ha myślę nad MF 7s155 albo 7s180 (tylko mf wchodzi w grę) 7s180 przemawia na przyszłość tym że mogę go podnieś do 210km a chyba 7s 155 nie da rady do 200km podkręcić? 
      W przyszłości myślę kupić bezorkowiec, albo jakiś dłutowiec i zastanawiam się nad mocą ciągnika? 
      ziemie w 95% piaski 
      doradzicie coś? 
    • Przez MalyRolnik18
      Witam. Jest kilka różnych tematów o tych ciagnikach ale jasno określonego nie ma, dlatego zakładam nowy temat dla siebie i ludzi którzy będą zainteresowani tym ciągnikiem. Mianowicie. Pytanie kieruje do osób które użytkują lub użytkowali ciągnik Renault 103.14, chciałbym się wszystkiego o nim dowiedzieć tzn. jaki komfort, jakie prędkości w pracach polowych? Jakie spalanie? Jakie awarie najczęściej występują w tych modelach, jak z dostępnością części i trudnościami w naprawach? I przede wszystkim na co zwrócić szczególną uwagę przy oględzinach?  żeby nie wpaść na przysłowiową minę. Zapraszam serdecznie wszystkich którzy mieli lub mają doczynienia z takim ciągnikiem do dyskusji i pomocy, z góry dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam. 
    • Przez c308
      Witam doszło mi do moich 8 ha 10 ha do obróbki chiałbym kupić nowy porządny traktor w przedziale mocy 70_110 km co proponujecie.Zastanawiam sie nad Tureckim hattatem 398 kolega ma,Jakims lovolem oraz Arbosem napiszcie co polecacie najbardziej,Ciągał by prase,pług cztery skiby,agregat 3 m,przyczepe 5 t.
    • Przez upadłymtz
      Witam. Stoję przed wyborem ciągnika ok.90 koni. Oglądałem wyżej wymienione modele i nie wiem na co się zdecydować.
      W Case skrzynia 12x12 rewers mechaniczny i podnośnik mechaniczny. W New Holland tak samo. Zetor dużo lepiej wyposażony, ale trochę się boję bo ostatnio różne opinie o nim chodzą. Zetor z 2021 roku, jeszcze bez ad blue. Użytkuje ktoś z was takie ciągniki? Jak z awaryjnością?  Z góry dzięki za pomoc. 
    • Przez damianos95
      Witam proszę o podpowiedź co wybrać lepiej renowke 103.54 czy case cs94 renowka full mechaniczny ciągnik czy case skrzynia mechaniczna nie wiem czy jest polbieg jedynie ma ehr i silnik sisu
      Co będzie lepsze na ponad 20ha praca z turem orka agregat itd co będzie tańsze w naprawie dostępność części czy ogólna awaryjnosc tych ciągników 
      Cena dość zblizona jednak 10 lat różnicy między nimi 
      Jakie opinie o silniku sisu jak spalanie awaryjnosc czy części i jeszcze do znawców tematu jakie tam są tuleje ?
      Ogólnie co byście wybrali i dlaczego 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj