Zaloguj się, aby obserwować  
elektrotech

220V na ciągniku

Polecane posty

elektrotech    6

Jak sami wiemy czesto by się przydało coś w polu zrobić -drobna awaria -trzeba coś przeciąć metalowego,szlifnąć lub wywiercić dlatego też sądzę że dobrym doposarzeniem ciagnika to przykręcona przetwornica z 12/220V ....

co wy na to????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzys123    21

Widziałem takie coś, wygląda jak mały prostownik ale też nieźle kosztuje (260zł)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30

duzo pracy jest przy zalozeniu takiego czegos?


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krynio    2

Oj cos czuje że nasz admin nie bez powodu stworzył ten temat, ze swojej strony czekam na dalsze rozwiniecie tego wątku, a taka przetwornica zaoszczędziła by jazdy do domu w przypadku jakiejś drobnej awari.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elektrotech    6
Widziałem takie coś, wygląda jak mały prostownik ale też nieźle kosztuje (260zł)

koszt od około 120 do 160 zł

im drozej tym wiekszy prad przetwornicy na wyjściu ok 500W

 

duzo pracy jest przy zalozeniu takiego czegos?

 

przykręcić w takie miejsce aby nie przeszkadzała oraz podłaczyć zasilanie z aku

 

ps

ta by się deko nadawała

http://www.allegro.pl/item196441315_przetw...derwawa_pl.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
S-Piotr    58

ten temat jest prosty jak masz kasę to masz 220V 1000W mocyz 12V. ;):o :lol:


Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elektrotech    6
ten temat jest prosty jak masz kasę to masz 220V 1000W mocyz 12V. ;):o :lol:

 

 

heh dokładnie tylko taka przetwornica 1KW nie kosztuje przykładowo 150 zł -dużżżżżżzzo wiecej a po co jesli nam wystarczy 500W -szlifierka-wiertarka

a zainwestować w taką do 500W to niezły bajer

 

a jeszcze lepszy bajer jakby sie lezało obok ciagnika o ogladało TV podczas odpoczynku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krynio    2

Na jakiej zasadzie działa taka przetwornica ?? Bo z 220v na 12v to raczej wiem jak zejśc ale w górę z 12 na 220 to już nie czaje, i jeszcze jak z poborem prądu z aku czy wyrobi altek i akumalator?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elektrotech    6
Na jakiej zasadzie działa taka przetwornica ?? Bo z 220v na 12v to raczej wiem jak zejśc ale w górę z 12 na 220 to już nie czaje, i jeszcze jak z poborem prądu z aku czy wyrobi altek i akumalator?

podczas pracy moze być pobrany prąd z aku nawet 30A w zależności od obciążenia ale zawsze ciagnik może być uruchomiony doładowywując aku

 

Co do budowy przetwornicy wiele by pisać -nie trzeba znac zasady działania aby to mieć na ciagniku

albo wpisać sobie w google hasło przetwornica -budowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elektrotech    6
Hmm.. a czy stosuje się takie przetwornice w elektrowniach??

e tam.....nawet rudno mi sobie by wyobraźić jakie baterie musieli by mieć, jesli juz coś to agregaty prądotwórcze-spalinowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Turbina    10

to wszystko ładnie pięknie,ale trza by wtedy zabierać pół warsztatu na pole, :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adikpl1    257

Podczas rozruchu z akumulatora mogą popłynąć prądy nawet rzędu 500 Amper, dlatego przewody do rozrusznika są grube.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krynio    2

W nowej ofercie MAKRO są przetrwornice od 120 złotych bodajże 300W, z gwarancją, więc jak ktoś ma zamiar kupic to taniej niż na allegro chyba :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtas    75

mam takie pytanko do elektrotech-a zupełnie z innej beczki . jak to jest ze spawaniem maszyn połączonych z ciągnikami . zdaża się że trzeba coś przyspawać np. w pługu a nie chce się go odczepiać. czy nie spowoduje to awarii układów elektrycznych i elektronicznych ciągnika.rozmawiałem z gościem który naprawiał coś w MF z symbolem elektronic i on mówił że lepiej jest odłączyć akumulator jak również główne zespoły elektroniczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zts    41

Trzeba odłaczyć masę i alternator w starych ciągnikach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtracz    76

należy odkręcić kleme najlepiej plusową od akumulatora. ze względu na to że możę uledz uszkodzeniu alternator (np. popalić diody) i(lub) akumulator (przerwanie połączeń między celami)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elektrotech    6
mam takie pytanko do elektrotech-a zupełnie z innej beczki . jak to jest ze spawaniem maszyn połączonych z ciągnikami . zdaża się że trzeba coś przyspawać np. w pługu a nie chce się go odczepiać. czy nie spowoduje to awarii układów elektrycznych i elektronicznych ciągnika.rozmawiałem z gościem który naprawiał coś w MF z symbolem elektronic i on mówił że lepiej jest odłączyć akumulator jak również główne zespoły elektroniczne.

 

wystarczy odpiąć zasilanie PLUS ,spawanie odbywa sie na tz masie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Rzecz związana z tematem, ale posłuży zapewne jako taka ciekawostka:

John Deere otrzymał na targach Agritechnika 2007 złoty medal za serię ciągników E-Premium, wyposażone w sieć prądu zmiennego. Prąd wytwarzany jest przez generator znajdujący się bezpośrednio na wale korbowym. Już przy 1800obr./min. do dyspozycji mamy 20kW prądu, który jest wykorzystywany do napędu wentylatora, kompresora i klimatyzacji.

Generator pozwala na napęd urządzeń elektrycznych o napięciu 230V lub urządzeń zasilanych z sieci trójfazowej 230/400V o mocy do 5kW.

Ot takie info na stronie deer.com

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hinco    1
wystarczy odpiąć zasilanie PLUS ,spawanie odbywa sie na tz masie

to jeszcze zależy od spawarki czy trzeba odłączać czy nie, ja mam na 220V mozna to tak nazwać(homemade ultra mocna) i nie trzeba nic odpinac;]

 

Trafo ok, ale trzeba najlepiej oddzielna instalacje mały akku jako bufor i mocny alternator wg mnie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj