Zaloguj się, aby obserwować  
MECHANIZATOR

Expom Tornado - opinie

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
MECHANIZATOR    159

Witam

 

wiosna zbliża się małymi narazie kroczkami i trza pomyśleć o narzedziach do uprawy przedsiewnej - właściwie to szukam w miare taniego agreagatu ale też wytrzymałego - który bede mógł zaproponowac władzy do ewentualnego zakupu - gleby mamy lekkie do średnich - a ciagnik z jakim przyszło by pracować to JD 8200 (210 KM) po zapoznaniu się szerzej z ofertą krajowych producentów - zwróciłem uwage na dwa agragaty czyli po pierwsze Tornado z Expomu - w wersji 6 metrowej spokojnie by u nas pasował (tak wychodzi z róznego rodzaju analiz) i po drugie Max również 6 metrowy z Unii Grudziądz - obydwa są w miare tanie tylko jak to wyglada od strony wytrzymałosci - bo co do unii to nie mam najlepszego zdania bo nasza talerzówka z UG po 3 sezonach wymagała kapitalnego remontu - a z produktami expomu nie miałem stycznosci

 

czekam na wszelkie cenne wskazówki

 

pozdrawiam


^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje


DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/
"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Baza18    9

Jeśli chodzi o Expom to solidna firma. Moj znajomy ma agregat uprawowy i scierniskowy tej firmy juz długi czas i mowi ze jest bardzo zadowolony i nie miał klopotów z tymi maszynami. Wykonanie solidne i w pracy sprawuja sie bardzo dobrze ( wiem bo miałem okazje pracowac AJAXEM). Uwazam ze maszyny EXPOM-u sa warte zainteresowania.


Baza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elemer    20

A możesz rozszerzyć wątek o talerzówce z UG? Talerze tak szybko padły czy łożyska?

Pisałeś że 6 metrów spokojnie u was by pasowało. Miałeś na myśli ilość hektarów czy to że janek dawał by radę? Jeśli obliczałeś to możesz podać zapotrzebowanie na moc??


Sprzedam Siarczan wapnia wraz z transportem. Najtańsza forma siarki i wapnia. Zapraszam chętnych do kontaktu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MECHANIZATOR    159

wątek z talerzówką jest dość obszerny ponieważ po dwóch sezonach (co roku jakieś 800 ha ) padły łożyska w przednich sekcjach talerzy - po ich wymianie okazało się że na osiach sekcji talerzowych są takie luzy że ni jak nie da się tego dokręcić - ale jakoś to jeszcze działało - po 3 sezonie okaząło się że talerze wyżłobiły w osiach rowki co powiekszyło jeszcze luzy - w dodatku jedna z osi pękła (jakież było moje zdziwienie przy zamiawianiu nowaj gdy okazało się ze sa do wersji 4,5 metra i do 6 metrowej a do 5,3 trzeba kupić tą do 6 m i sobie skrócic) - do całosci moge jeszcze dopisać że po 3 sezonach talerze 660 mm miały 500 mm średnicy - obecnie daliśmy ja do remontu pewnej firmie

 

6 m agregat pasował by do ciagnika pod wzgldem mocy - a właściwie uciagu - takie już dogłębniejsze liczenie - nie chce mi sie teraz tych obliczen szukać ale pamietam ze przy 10,5 km/h nasz ciagnik dał by rade spokojnie z tym agregatem i miał by jeszcze troche zapasu


^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje


DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/
"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Akurat Unia MAX to coś pośredniego między Tornado i Wichrem. W sumie o jakości Expomu nie będę się rozpisywał, bo nie mam pojęcia. Ja jednak polecałbym coś z zagranicy zwłaszcza, przy takiej intensywności użytkowania. Jakiś Germinator albo Kompaktomat moze drożej niż Unia, ale o jakości wykonania nie ma co mówić. Poza tym lepsze rozwiązania konstrukcyjne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MECHANIZATOR    159

zachodnie z racji ceny odpadają - to ma byc tanie i mocne biggrin.gif

 

no i pod uprawe do agregatu bedzie 350-400 ha więc i obciązenie już mniejsze


^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje


DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/
"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elemer    20

Najlepiej byłoby wziąść oba na testy, machnąć po 200 ha i wtedy by się rozwiały wątpliwości, przynajmniej ich część. ;[ Ciekawe czy firmy chętnie dają na testy maszyny tak dużym gospodarstwom jak te w którym pracujesz??


Sprzedam Siarczan wapnia wraz z transportem. Najtańsza forma siarki i wapnia. Zapraszam chętnych do kontaktu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MECHANIZATOR    159

z tego co wiem to niebardzo - bo wiadomo - tutaj sie ze sprzetem nikt nie patyczkuje i po 200 ha mogło by sie okazac ze maszyna nie nadaje sie do dalszej jazdy - decyzja i tak bedzie należała do szefostwa - ja moge tylko doradzić i tak namój gust to expom z tych dwóch jest lepszy - moze to moja subiektywna ocena


^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje


DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/
"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Z testami teraz jest ciezko choć nie mówie, że jest to niemożliwe.

Urzytkuję agregat UG Kombi 5,6m zawieszany. Nawet solidny agregat, dopiero po 5 latach uzytkowania pękła rama, trochę poprawek i dalej działa sprawnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlodiw    2

Wiesz... ja mam z Expomu akurat agregat najmniejszy z rodziny czyli ,,Lecha" 3,3m, i moje zdanie jest takie, że maszyny typu EXPOM, UNIA są dla średnich rolników, a przy takim użytkowaniu na takim jak Ty piszesz areale, to nie daje EXPOMOWI długiej żywotności... Przede wszystkim jak go podnoszę podczas pracy dziwnie trzeszczy i za cholerę nie mogę dojśc gdzie(poczekam aż się pęknie albo urwie... ;[ ), malowanie jest kiepskie po roku użytkowania już pojawiają się bąble (co mnie strasznie zniesmaczyło przecież kosztował 10tys za takie pieniądze już chyba nie powinno się robic g...),kolega ma rozkładany 3,6 i musiał go wzmacniac. Z pozytywów ładnie rozbija grudę, równa ziemię wystarczy jeden przejazd a gleby mam średnio ciężkie. Teraz gdybym kupował raczej jednak chyba bym wziął UNIĘ, ale w gruncie rzeczy jedno drugiego warte. Na takie areały jednak jak ty tu piszesz to jednak warto już inwestowac w solidny sprzęt. zachodnich firm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariusz328    2

Posiadam z Expomu Lecha 3,30m hydraulicznie rozkładanego. Mogę powiedzieć ze po 4 latach użytkowania nic mu się nie stało. Tylko jak do MTZ-82 jest za ciężki. Farba trzyma się jeszcze dobrze ;[ Przed siewem robię nim dwa razy i jest elegancko. Mam 2 kasę ziemi i jest ciężka do uprawy ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MECHANIZATOR    159

@wlodiw - wiesz gdyby to odemnie zależało to nie zastanawiał bym się nad UG czy Expom tylko nad tym czy STROM, LEMKEN czy moze OPAL-AGRI tylko że tam ceny zaczynają się od 60-70 tysięcy a taki agregat z expomu czy unii to i tak luksus w porównaniu z tym wynalazkiem którym dysponujemy obecnie w którym zużycie paliwa sięga 7,5 litra na hektar a wydajność jest tak zabójcza że 2,5 ha/h to jest wynik rekordowy


^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje


DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/
"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez dam4
      Witam,
      mam pytanie czy ktoś używał brony wirnikowej aktywnej LXG170 TRX i może wypowiedzieć się na jej temat? Brona ma noże 20cm czy nie będzie to za płytko? Ewentualnie czy ktoś poleci bronę aktywną w przedziale 10-15tyś?
    • Przez Lukas85
      Może ktoś wie ile oleju należy wlać do wanny brony wirowej Amazone ke303? potrzebuje tez informacji z jakim momentem należy dokręcać nakrętki wirników. może ktoś wymieniał w takiej bronie łożyska? nie mam pomysłu jak wydostać bieżnie zewnętrzne z tulei w ramie. po wybiciu wirnika łożyska i uszczelniacz wychodzą ale zostają po obu stronach pierscienie
    • Przez armin089
      Witam poszukuje naklejek takich jak na zdjęciu. 

    • Przez cris10
      Tak jak w tytule. Posiada ktoś brony 6metrowe Batyra z Lublina i może coś o nich powiedziec? Patrząc na wykonanie innych maszyn całkiem schludnie to wygląda. Ewentualnie jakie polecacie 6 metrowe na zębie 20.
    • Przez Jędrek1111
      Szukam opinii na temat agregatu apsp od agrotom . Szczególnie interesuje mnie wytrzymałość ramy i belek łączących wał z ramą główną 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj