jakub95ursus

ładowarka własnej budowy

Polecane posty

witam mam ciągnik ogrodniczy który ma oberwany klin na wałku o pompy paliwa i jest on mi niepotrzebny

nie posiada wogóle żadne hydrauliki pompy siłowników i kiedyś czytałem o ładowarce na TZ-4K-14 i jakie były by dotego potrzebny siłowniki jaka pompa może od 330 po przerobieniu taką posiadam i jaki do tego wykorzystać materiał , jakie szerokie narzędzia łyżka i krokodyl do obornika

jest właśnie taki filmik tej ładowarki ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafff24    27

to nawet lepiej, zbudujesz sobie hydraulikę na nowo pod kontem ładowarki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

chyba lepsza taka ładowarka na tz-4k-14 niż tur do ursusa 330 i teraz czy zostawić układ kierowniczy bez zmian czy może go rozebrać i założyć wspomaganie i jakiś orbitrol od bizona można też dać jakiś siłownik od tura i jest jak teleskopowa i jakie profile na ramie jak się dokopie do tego ciągnika to zrobię fotki tylko jest zastawiony opryskiwaczem i pługiem do śniegu i ciapek tam stoi ;[ rafff24 dzięki i pozdro. ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
toma1701    0

witam

kiedyś mi sie nudziło i akurat była zima i duzo śniegu... w garażu stał tz4k14 z łychą do spychania ale na tył a komu sie chciało jezdzic z głowa skreconą do tyłu??? powstal plan by zamontować ja z przodu ale tu powstało pytanie jak? na allegro sa jakies tam spychy ale to nie to co mi po glowie chodzilo, montowane orginalnie ale podnoszą 40cm nad ziemię a to bylo mało... rozejzałem sie dookoła, jak to jest w normalnych ciągnikach, potem po garażu czy mam tyle materiału i i i i i i wziąłem sie do pracy. szlifierka spawarka wiertarka, pobliski zlom do pozyskania grbej blachy bo tego nie było u mnie, i po miesiacu powstal prototyp tura do tz-ta, ale przy probach profile okazaly sie zbyt delikatne, więc trzeba bylo wszystko pociasc i wyrzucić na zlom.

kiedys z angli przywiozlem sobie sporo profili śr.5 cm i g. scianki okolo 1 cm nie mialem na to zastosowania az do tego mometu. powstala solidna konstrukcja do tego łyżka do ziemi i plug do sniegu i takie cos co sie wbija w slome badz siano (tata sobie zażyczył choć nie wiem po co mu to, bo łąki to my nie mamy ani zadnego gospodarstwa) calosc jest zamontowana na przedniej osi, do gory wysieg ma okolo 3-ech metrow, w dol spokojnie metr a do tego wystaje okolo 1 metra przed silnik. skreca sie prawie normalnie, bo wiadomo jak mu zaladuje pelna łużke ziemi to mam ciezej skrecic ale radze sobie bez zadnego wspomagania, niestety nie mam przy sobie zadnych zdjec gotowej konstrukcji a na dysku przenosnym u kolegi sa gdzies zdjecia prototupu, ale obiecuje na dniach dodac kilka fotek by ktos mógł wykorzystac zlepek wiedzy mojego ojca, mojego sąsiada i mój i byc może pomoże to komuś ułatwic sobie zycie jak to jest w moim przypadku, bo przyznam że sprzet sprawuje sie całkiem całkiem jak na jego możliwosci, jedyny defekt to taki ze przy pedlej łyzce naprawde pelnej (w kg to tak kolo 3-ch setek) podnosi mu zadek ale na to mam rozwiązanie - kłade krawężnik 80 kg na tylną belke i po problemie hehehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Bonex157
      Cześć,
      Potrzebuję wjechać cyklopem na łaki torfowe i potrzebuje dorobić bliźniaki, czy ktoś takie coś robił? Albo mi podpowie 
    • Przez Mateusz100
      Witam posiadam ładowarke kramer stary złom można wopwiedzieć niby stan dobry ale jednak nie model to jak piosze to 311 S wersja bardzo żadka spotykana bo jak sie patrzy na olx to wiecej jerst 312 albo 512 . Problem tkwi w jeździe a mioanowicie niemy sobie tak wymyślili jaze ma tylko dwa biegi 1 i 2 szybszy i wolniejszy a żeby cofnać do tyłu i z powroterm jechac do przody to trzeba sprzegłóo wciskac nma max aż sie usłyszy taki przeskok jakby i wtedy jedzie do tyłu lub do przodu i tutaj jest problem wciskam jak głupi to sprzeło i nie chce przeskoczyc jak wejdzie do tyłu ot ciagle do tyłu jadse a do przodu nie chce wejsć fikam jak głupi tąś nogą i nic makabra..... nieo mam pojecia co to jest za dziadostwo ale mam tak od wielu lat ... najlepsze był oto że tylkp do tyłu zawsze ładnie wchodziło a do przodu byl problem a teraz to nawet do tyłu czasem nie chce wejść..... prosze o jakąś pomoc miałktoś taki problem w takiej maszynie?
    • Przez Johhny
      Witam mam problem z ładowaczem t 214(cyklop) problem polega na tym  że tylko funkcja od podnoszenia i opuszczania stopek działa a pozostałe funkcje wogule nie działają brak reakcji na pozostałe funkcje w cyklopie po za tym przy włączeniu cyklopa ciągnik ma bardzo ciężko tak jak by coś go dusiło czy hamowało ustępuje to dopiero jak wcisnę wajchę od podnoszenia i opuszczania stopek co może być przyczyną własnie nie działania pozostałych funkcji w cyklopie bo jak mówiłem już działa jedynie funkcja od podnoszenia stopek a poza tym nic więcej 
      Będę bardzo wdzięczny za każdą pomoc
    • Przez pawel7470
      Witam!
      Mam problem z ładowarka Jcb 520-50 sprawa wygląda tak że podczas jazdy gdy ładowarka sie rozgrzeje zapala lub mrugnie kontrolka (?) po czym pedał hamulca robi się twardy i silnik ma ciężej a gdy zgaszę ładowarke i odpale ponownie to pedał hamulca robi sie miękki i działa robi się tak cały czas jak jest rozgrzana. Czy może mieć coś z tym wspólnego pompa hydrauliczna. Pozdrawiam
    • Przez Józek614
      Witam. Mam problem z ładowarką Claas scorpion 7040 , podczas jazdy zapaliła się kontrolka od chomulca postojowego maszyna stanęła w miejscu , chydraulika działa tylko nie jedzie . Może ktoś miał podobny problem 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj